Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Oczywiście oddzielnie te wsie
    Wojtek legionowo

  2. #12

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Zgadzam się,że jeżeli państwo by w taki sam sposób traktowało(czyt. dotowało)kolej i drogi to na pewno nie doszłoby do takiego odpływu pasażerów...choć według statystyk rok 2006 był pierwszym od wielu lat okresem gdy liczba pasażerów kolei nie spadła[to tak na marginesie]
    Uważam, że państwo powinno dążyć do rozwoju komunikacji zbiorowej bo nie każdego obywatela stać by mieć własny samochód...nie należy tez zapominać o korzyściach dla ochrony środowiska(to przez rozwijający się transport samochodowy niszczona jest dolina Rospudy)

  3. #13
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez Sz_mon Zobacz posta
    Zgadzam się,że jeżeli państwo by w taki sam sposób traktowało(czyt. dotowało)kolej i drogi to na pewno nie doszłoby do takiego odpływu pasażerów...choć według statystyk rok 2006 był pierwszym od wielu lat okresem gdy liczba pasażerów kolei nie spadła[to tak na marginesie]
    Uważam, że państwo powinno dążyć do rozwoju komunikacji zbiorowej bo nie każdego obywatela stać by mieć własny samochód...nie należy tez zapominać o korzyściach dla ochrony środowiska(to przez rozwijający się transport samochodowy niszczona jest dolina Rospudy)
    Hej:)
    Państwo dotuje kolej z naszych kieszeni od lat. I co? I dno. My bulimy podatki, nie stać nas na auta, na 'tanie' bilety kolejowe:P Dość dotacji. Zresztą Gilowska zapowiedziała dziś, że 7 tzw pktów procentowych ze składki ZUS nam zdejmuje od lipca:D - ponad 20 mld rocznie. To skąd na dotacje do kolei weźmie?:D A może ze wzrostu podatków lokalnych to połączenie przez UA będzie finansowane? To uciekną stamtąd już wszyscy, bo kto wytrzyma wzrost podatków w obecnej sytuacji ekonomicznej? Nie ma co - kolejami, jak wszystkim, rządzi pieniądz, a sentymenty, jakie i czyje by nie były, nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli lokalne wladze zrobiły biznesplan na to połączenie i widzą szansę na zarobek gmin, to sprawa ruszy. Jeżeli się przeliczyli, to tylko zmarnują gminną kasę i bryndza... Ja nie umiem ocenić szans powodzenia tej inwestycji. Wiem tylko tyle, co wyżej napisałem:)

    Pozdrawiam,
    Derty

    PS: Rospuda zginie w skutek czyjejś łapczywości (na szczeblu lokalnym), a nie w skutek niedorozwoju kolei lub nadrozowju motoryzacji:D Tak ja to widzę. W tym przypadku, jak i w przypadku Białowieskiego PN-u, działa ten sam mechanizm. Grupa wpływowych ludzi na jakimś rozwiązaniu traci, więc podburza przeciwko niemu lokalną ludność i 'opór społeczny' gotowy. Manipulowanie ludźmi jest przecież takie proste:D
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  4. #14
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Amen

  5. #15
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    wojtek!!! nie mowie o takich ludziach jak ty!!! w zadnym wypadku, mowie o takich dla ktorych jechanie ponizej 50km/h to najwiekszy dyshonor w zyciu, porownywaly jedynie z zakurzeniem pieknej maszyn

    a mnie sie wydaje ze gdyby wiekszosc transportu towarowego jechala pociagami (na bialystok i suwalki sa linie kolejowe) to by w augustowie byl troche mniejszy ruch i ludnosc mniej by pyski darla a wladze mialy mniej argumentow. No bo po co obwodnica jakby nie bylo ruchu tranzytowego??? a tak ludziska opowiadaja ze tiry im dzieci rozjezdzaja i argument gotowy...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #16
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    a mnie sie wydaje ze gdyby wiekszosc transportu towarowego jechala pociagami (na bialystok i suwalki sa linie kolejowe) to by w augustowie byl troche mniejszy ruch i ludnosc mniej by pyski darla a wladze mialy mniej argumentow. No bo po co obwodnica jakby nie bylo ruchu tranzytowego??? a tak ludziska opowiadaja ze tiry im dzieci rozjezdzaja i argument gotowy...
    Trudno rozsądzić ile w tym wszystkim zupełnie naturalnego lęku ludzi przed złym, a ile manipulacyjnego rozdmuchiwania zdarzeń, które być może statystycznie nic a nic nie różnią się od innych takich miast w Polsce. Ja tego po prostu nie wiem, a jedynie wytrzeszczam gały, gdy staje ekolog, mówi - jest wariant zastępczy, tańszy, bo nie po estakadzie, więc szybszy w budowie, nie trzeba wkładać dodatkowych milionów w 'rewitalizację' doliny. A na to wszyscy inni - spadaj głąbie, będzie tak, jak my chcemy. Zbiorowy amok ogarnął tych ludzi, czy chciwość jednych, a głupota drugich? 11 przęseł estakady - budowa będzie trwała całe lata, pochłobnie setki milionów, trup w Augustowie będzie się słał nadal. Zabulimy zapewne kary. Zniszczymy coś, co miało być chronione PRAWEM! Kto na tym zyska? Chyba nie zbiorowa mądrość-bo po cholerę komu mądrość po szkodzie?
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #17
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Amen
    No:D
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #18
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Nie mówiłam o Rospudzie. Jestem tak samo wk... jak ekolodzy. Bezsilność to to co mi ostatnio towarzyszy. Żadne racjonalne argumenty nie docierają do tych ludzi.
    Amen odnosił się do tej informacji o reaktywacji linii kolejowej. Nie widzę sensu ekonomicznego w tym zamierzeniu. Przejazd niegdyś to była radocha i atrakcja z powodów politycznych. Chyba, że powstanie produkt turystyczny nawiązujący do tamtych czasów. Skośnoocy pogranicznicy, sprawdzanie składu i obywateli podróżujących, rzucanie papierków i takie tam składowe programu. Dodatkowo Wars z pijanym barmanem serwującym ciepłe piwo i fasolkę po bretońsku. Oj rozmarzyłam się...

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Dodatkowo Wars z pijanym barmanem serwującym ciepłe piwo i fasolkę po bretońsku. Oj rozmarzyłam się...
    Ta fasolka to pewnie na zimno? ;-) Skoro piwo na ciepło.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  10. #20
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,351

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    I tygodniowy bigos... ech ten socjalizm, to se ne wrati
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ustrzyki Górne - Ustrzyki Dolne 05.09.09.
    Przez kowal6515 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 15:27
  2. Przemyśl-Ustrzyki Górne -dojazd
    Przez żbiczek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 23:17
  3. Ustrzyki Dolne - jak tam jest???
    Przez Voluspa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 21:56
  4. PKS Sanok-Ustrzyki Dolne
    Przez Mazzi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2004, 23:57
  5. [Ustrzyki Dolne] Pole namiotowe
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2001, 19:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •