Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

  1. #1

    Domyślnie Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Witam!!!
    Znalazłem bardzo ciekawą informację:
    Wystąpienie w sprawie pociągu Przemyśl – Zagórz
    2007-02-09 15:33:54

    "Władze samorządowe Gminy Ustrzyki Dolne oraz Miasta Przemyśla zwróciły się do Wojewody Podkarpackiego z prośbą o podjęcie działań zmierzających do przywrócenia kursu pociągu z Zagórza do Przemyśla przez terytorium Ukrainy.

    W podpisanym przez Burmistrza Henryka Sołuja i Prezydenta Roberta Chomę liście podniesiony został m.in. argument historyczny za przywróceniem takiego połączenia kolejowego: od chwili uruchomienia w II poł. XIX wieku linia ta była wykorzystywana nieprzerwanie do 1994 roku zarówno do przewozów pasażerskich, jak i towarowych. Jej „restytuowanie przyczyniłoby się do ożywienia gospodarczego terenów wzdłuż niej położonych, zróżnicowałoby możliwości dotarcia do atrakcyjnych turystycznie obszarów Bieszczadów”. Nie bez znaczenia jest również fakt, że odcinek Zagórz – Przemyśl jest elementem sieci kolejowej trzech krajów współpracujących w ramach Euroregionu Karpaty: Polski, Ukrainy i Słowacji. Linia posiada duży walor w postaci europejskiej szerokości torów na całej długości, co z pewnością obniża koszty jej modernizacji. Jednoznaczne poparcie dla tego pomysłu wyrażały także przy różnych okazjach samorządy ukraińskie."
    Hmm...mam nadzieje,że życzenia obu urzędów urzeczywistnią się







  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Taaaak,
    Ile czasu jechał taki pociąg, a ile czasu jedzie autobus?
    IMHO pomysł może zasadny politycznie, ale ekonomicznie bez sensu.
    Dawno nie jechałem PKS-em Przemyśl - Ustrzyki, człowiek wygodny się robi i autem zasuwa, ale z tego co pamiętam to poza kilkoma dniami w roku nie było zbyt dużego obłożenia turystami, a "peksio" woził głównie miejscowych na krótkich odcinkach, do Birczy czy Ustrzyk.
    Tak samo kursy do Sanoka, choć te miały zwykle większe obłożenie...
    Taniej dodać ze dwa autobusy pospieszne na dzień w sezonie i weekendy :)
    Lech

  3. #3

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Hmm...ale tu jest mowa o modernizacji linii(która powinna oznaczać standardową prędkość)a wedle mnie PKS jest
    -drogi (płacisz za bagaż i jak jedziesz z drugiego końca Polski to różnica w cenie biletu między dojazdem do Przemyśla a dojazdem do Ustrzyk Dolnych byłaby niewielka-jeżeli kupi się na jednym bilecie)
    -mniej wygodny niż pociąg
    -nieskomunikowany z pociągami międzymiastowymi
    -jest to na pewno jakieś urozmaicenie podróży
    -znaczenie historycznie linii tez jest ważnym elementem przemawiającym za jej odtworzeniem
    a co do szybkości PKSu to ona tez nie jest zawrotna...
    PS Wiadomo,że inaczej wygląda sytuacja gdy ktoś ma własny samochód...ale dla studenta ten środek komunikacji wedle mnie jest dobry

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    PKS jest
    -drogi (płacisz za bagaż i jak jedziesz z drugiego końca Polski to różnica w cenie biletu między dojazdem do Przemyśla a dojazdem do Ustrzyk Dolnych byłaby niewielka-jeżeli kupi się na jednym bilecie)
    No racja co do biletu, a za bagaż na tej linii nigdy nie zapłaciłem, tak samo jak w sanockim PKS-ie a potem Connex-ie
    -mniej wygodny niż pociąg
    Mam inne zdanie, zawsze wolałem na długie trasy jeździć autobusem niż pkp-em, ale każdy lubi swoje...
    Pozostałe, to racja, przyznaję
    -znaczenie historycznie linii tez jest ważnym elementem przemawiającym za jej odtworzeniem
    , tak, ale jako linii turystycznej, żeby jeszcze "kowbojka" jeździła i wszyscy będą zadowoleni:)

    Tak naprawdę to trzeba by zrobić badanie wśród miejscowych po obu stronach granicy z sondowaniem cen łącznie. Bo chyba nie chcesz do tego geszeftu dopłacać ze swoich podatków???

    PS. też jestem studentem, już 10 lat :D

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    wedlug mnie bardzo fajna sprawa :) znacznie ulatwialo by dojazd do kilku miejscowosci na ukrainie. Troche roboty by z tym bylo bo za przemyslem trasa jest strasznie zachaszczona... poza tym mozna sie znudzic autobusem, ktory ciagle ta sama trasa zasuwa.. no i fajnie przejechac przez ukraine, moc poogladac przez okno tamtejsze wioski, ktore z wioskami maja jeszcze troche wspolnego a nie tak jak u nas :( ja to bym chetnie z katowic do krakowa przez ukraine jezdzila :) kazdy powod dobry zeby zahaczyc o te regiony!! :D mam nadzieje ze ten pociag ruszy! juz mimowolnie zaczynam snuc plany na super wyprawe... :)

    a jak miejscowi ukraincy by sie cieszyli tym polaczeniem!! pewnie ten pociag to by byl taki sam fajny "przemytniczek" jak zagorz- chyrow i przemysl - czerniowce :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    W tej chwili sprawa nie jest taka prosta. W granicach Polski ta linia kolejowa jest zdewastowana od jakichś 10 lat, więc tak naprawdę same tory i niezbedna łącznośc trzeba by zbudowac od nowa. Kiedyś odbywalo sie to tak iz jadąc z Przemysla do Zagorza "nie przekraczało się " granicy w Malhowicach tzn. nie bylo odprawy. Nie można wiec było po ukraińskiej stronie ani wsiadac ani wysiadać. Podróżnych nigdy wiec nie bylo dużo, jeżdzilo dwa wagony osobowe zapełnione najwyżej w połowie, do tego w składzie było 4-5 wagonow towarowych. Więc obecnie uruchamianie pociągu ma jedynie znaczenie jakiejś atrakcji turystycznej. Z tym że tym razem musiałaby być odprawa dwa razy na granicy / Malhowice i Krościenko/ , jednocześnie mogli by podróżowac nim mieszkańcy terenow przygranicznych Ukrainy. Chociaż i dla tych potrzeb pociąg będzie mało przydatny gdyż zapewne szybciej w Malhowicach będzie przejście drogowe niz kolejowe - na granicy z Ukraina planowane jest w kolejności przejścia drogowe w rejonie Lubaczowa, Malhowice a potem jako ostatnie w rejonie Lutowisk / Rosolin - Boberka/.

    Z Przemyśla do granicy w Malhowicach jest 12 km, z tego z Bakończyc do granicy 10 km praktycznie nie istnieje. Z Przemysla do Ustrzyk Dolnych jest 65 km. Gdyby więc doliczyc dwie odprawy graniczne, to podróż trwałaby jakieś 3 godziny, więc jako atrakcja turystyczna to w sam raz ale by gdzieś dojechac, to ciut za długo.
    Pozdrawiam
    naive

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Polska klasyka. Odcinka z Zagórza do Krościenka nie potrafią zmodernizować, (dzięki czemu pociąg telepie się niemiłosiernie długo i zabawne jest to tylko wtedy gdy podróżuje sie tam raz na jakis czas jako turysta) a kombinują jak tu otworzyć "nową" trasę. Szkoda słów

  8. #8
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Hej:)
    A co zmiędzynarodową linią do Medilaborców? Czemu tam ograniczono kursy? Czy aby pomysł z UA nie doczeka się takiego samego smutnego końca? Często kursujące pociągi do Łupkowa i dalej na Słowację jakoś nie wpłynęły na ożywienie ruchu turystycznego i gospodarki w dolinie Osławy. Zasada jest prosta - ludzie przesiedli się na auta i tak już zostanie. Zamiast modernizować linie kolejowe, może warto modernizować szosy? Koleje w dobie motoryzacji maja naprawdę wielki orzech do zgryzienia. Słyszeliście zapewne o olbrzymich problemach Deutsche Bahn z dworcami i próbą wyprzedaży wiekszości tych obiektów? Ostaną się tylko nieliczne w dużych i średnich miastach. To znak czasów - koleje są nierentowne. Pasażer woli mieć podwózkę jak najbliżej fotela w pracy i kanapy w domu:D
    Oczywiście - wskrzeszenie tej linii będzie dla mnie miłe, bo miłe są wspomnienia z nią związane:P Te obstawy z krasnoarmiejców na stopniach wagonów, rampy z reflektorami, ckm-ami itd Te złośliwe wywalanie papierków za okno, natychmiast skrzętnie kontrolowanych przez gorliwych obrońców jedynie słusznego systemu:D No ale to nie jest coś, co może przysporzyć linii wielkich dochodów;> Niestety...
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #9
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    jakby nie modernizowac szos i kazdy musial jechac po dziurach 40km/h albo rozwalic swoje nowe cudne niskopodlogowe auto to moze czesc ludzi by sie przesiadla na pociagi... i pewnie by sie zrobily rentowniejsze
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    A Wiesz Buba chyba się mylisz,ja czasami jeżdże w Bieszczdy sportowym niskopodwoziowym autkiem i gdybyś Ty wiedziała gdzie ono potrafi wjechać,fakt wymaga to ostrożności i zdjęcia nogi z gazu nie będę tu pisał gdzie wjeżdzałem bo nie chcę wywoływać burzy ale np Wołosate łopienka.
    To z tych co wolno.
    Pozdrawiam
    Wojtek legionowo

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ustrzyki Górne - Ustrzyki Dolne 05.09.09.
    Przez kowal6515 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 16:27
  2. Przemyśl-Ustrzyki Górne -dojazd
    Przez żbiczek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 00:17
  3. Ustrzyki Dolne - jak tam jest???
    Przez Voluspa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 22:56
  4. PKS Sanok-Ustrzyki Dolne
    Przez Mazzi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2004, 00:57
  5. [Ustrzyki Dolne] Pole namiotowe
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2001, 20:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •