Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Dzika solina

  1. #11
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    "dziki" niekoniecznie musi znaczyc 'nietkniety stopa ludzka od tysiacleci' moze oznaczac "bardziej dziki od czegos innego" np. rejony telesnicy sannej sa wedlug mnie bardziej dzikie od polanczyka, a rozne miejsca w bieszczadach sa bardziej dzikie niz np. w beskidzie slaskim. Tzn. dla mnie "dziki" jest troche synonimem "pusty", "niezagospodarowany". no bo po wypowiedzi jabola wida ze to slowo mozna roznie zrozumiec :D
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    Dla mnie dzikie, to coś nietknięte ludzką stopką od roku choć, baaa, od miesiąca nawet. ;-). Oczywiście chodzi o Bieszczady. Może ustalmy jakieś stopnie "dzikości", jakąś jej paletę, jakieś miejsca "bardzo dzikie", "mniej dzikie", "dzikie wcale", "niedzikie" nawet, czy tak jakoś...

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  4. #14
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    Zwróć uwagę na optymistyczną końcówkę(wkrótce tu nikt nie przyjedzie) Może to jakiś pomysł, te śmieci...
    Pozdrav

  5. #15
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    Kiedyś miałem...Cos takiego: grupa skinów ekologicznych, cecha wyrózniająca: zielone sznurówki przy glanach. Plan działania: dajemy wybór: sprzątasz albo wstrząsy. Nie do każdych trafiaja piękne słowa i argumenty...Poszłaby fama że warto miec czysto wokół siebie bo zbóje grasują...
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    Może i, Jabol, masz rację... Chama żadnymi innymi argumentami nie nauczysz sprzątać po sobie - ot, taka mentalność. Tylko biorąc pod uwagę skalę zjawiska, należałoby lać w mordę znaczną część polskiej populacji. Nie wiem, czy by skinów wystarczyło.
    Widziałem już grupę młodzieży szkolnej, z opiekunem, rzucającą puste butelki, woreczki, papierki obok szlaku, oczywiście zero reakcji nauczyciela. Jak się odezwałem, to jeszcze był ochrzan, że się wpieprzam w nie swoje sprawy. Pyskówka była długa i bez efektu ani zrozumienia, ręce opadają. Więc do niektórych chyba rzeczywiście tylko kij dociera.

  7. #17
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    trzeba było udać przy wychowawcy że robisz im zdjecia i powiedzieć że trafią do prasy
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #18
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    HEJ:)
    Pojęcie dzikości jest dla mnie równie płynne i nieokreślone jak pojęcie 'stan równowagi ekosystemu' albo zupełnie fatalne określenie 'stan naturalności ekosystemu'.
    Okazuje się całkowicie subiektywne, gdy definiują je różni ludzie. I tyle... dla mnie 'dzikie' zaczyna się tam, gdzie akurat w danym momencie obecność ludzi jest tylko na tyle zaznaczona, że chętne do życia w tym miejscu stwory i rośliny są tam nadal. Czyli że Solina jest nadal dzika, a na pewno bardziej dzika niż powiedzmy Kanał Żerański:D Bo w końcu można wokół Zalewu poślizgnąć się na wilczym odchodzie, zostać dziabniętym przez żmiję albo zachwycić się pięknym fruczakiem gołąbkiem lub nawet przerazić się widokiem straszliwej zmierzchnicy trupiej główki, a nad wymienionym wcześniej kanałem już nie:D Tam straszy półtrzeźwy menel-wędkarz i ekipy demontujące części z kradzionych aut:D A może to oni tworzą nowy poziom dzikości?:O
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #19
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    ->Derty
    W dawnych czasach z kumplem zrobiliśmy piwko nad Żerańskim i podobało mi się tam.Nie wiem jak teraz,ale wtedy były tam fajne chaszczorki.Gołąbki też tam były
    Pozdrav

  10. #20
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Dzika solina

    Hej:)
    Miałem nie czytać GC Nowiny ale się złamałem:D No i powiem tak: bdb, że tam jest jak jest. Smród wypłoszy gęstniejące tłumy turystów, spadnie produkcja śmieci, miejscowe szkoły zrobią akcję 'czysty brzeg' i oczyszczą Solinę z 'petów'. Tambylcy znów nawalą śmieci, dołożą się gęstniejące tłumy powracających turystów i cykl będzie się powtarzał przez pokolenia. Po pewnym czasie wytworzy się zespół gatunków stowarzyszonych z cyklicznymi pojawami śmieci:D Różnorodność biologiczna wzrośnie i teren zostanie zamieniony w PN albo co najmniej rezerwat:D
    Zostanie włączony do Natury 2000 jako szczególnie cenny z uwagi na występowanie sikorki grzebiuszkowatej albo piżmowydry foliowanej albo może nawet cudnego motyla niepylaka frytkarza. Kto tam wie, czym zaskoczy nas Przyroda:D
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. solina x2
    Przez dominik999 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 22:41
  2. Solina 20-28.07
    Przez Olucha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 17:12
  3. Solina
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2007, 23:40
  4. Dzika natura Biesów..
    Przez angie w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-05-2006, 22:34
  5. [Solina] Wakacje
    Przez mariusz w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2001, 22:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •