Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Podwojna przerywana linia

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Podwojna przerywana linia

    na bieszczadzkiej mapie krukara jest takie oznaczenie, taka podwojna przerywana linia. Nie ma tego opisanego w legendzie mapy. Co ten symbol oznacza??
    jest to np. na wschod od chryszczatej, czesciowo na zielonym szlaku, na polnoc od matragony, przechodzi przez szczyty: horb, pasiecznik, werjalynki, czy kolo stacyjki balnica

    to jakies drogi, przecinki, projektowane nartostrady?????
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    Też miałem o to zapytać. Barszczu, Jabol prosimy o odpowiedź
    bertrand236

  3. #3
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    znaczyc przesieka lesna??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    znaczyc przesieka lesna??
    a może? " = = = = = Droga gruntowa utrzymana w budowie"(tylko zastanawia mnie dlaczego są takie proste "od linijki")

    W czwartek idę na ogólne spotkanie z dr W Krukarem to zapytam ... u "żródła" co to dokładnie znaczy , jak macie więcej pytań co do map to piszcie , w miarę mozliwiości zapytam i przekażę odp.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #6
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    Hej:)
    Wg mojej skromnej wiedzy to oznacza drogę projektowaną do budowy lub w trakcie budowy. ale często jest to już w terenie jakaś marna gruntówka wyjeżdżona przez wozy konne. Przesieki na 60-tkach, to chyba nie ta skala?
    Przesieka to w rzeczywistości fragment podziału powierzchniowego lasu. Na tej skali mapy oznaczanego chyba pojedynczą przerywaną linią...
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #7
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    Okolice Balnicy wczoraj: macie tu takie: ======= czyli przecinkę i linie telefoniczną ( momentami bezprzewodową ;D ) koło maniowa jest podobnie... koło Bukowca jest podobnie tylko słupy wieksze "kratówki"... a resztę sami se sprawdźcie...Buty na nogi i w teren:P
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Angry Odp: Podwojna przerywana linia

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    ======= czyli przecinkę i linie telefoniczną .....P
    Też myślałem ,że to przecinki pod linie energetyczne , ale chyba nie do końca tak jest(a może się mylę ). Dlaczego to takimi "łamąńcami " jest zaznaczone ?Czyżby zaczynało się to "w szczerym lesie" i nagle się kończyło.(np patrz mapa Rut... poniżej Sokolików Górskich - 826 Las Kiczera )Podobne ,a nawet takie same oznaczenia ==== są na mapach WIG z 1936 i 1938.
    Pytałem się o te oznaczenia dr W Krukara ,powiedział że są to oznaczenia z "map leśników" i tam trzeba pytać o dokładne wyjaśnienie .Skrajem Piotrusia w Beskidzie Dukielskim przez las przebiega jedna z największych linii energetycznych (przesyłowa do Austrii) i nie jest zaznaczona na żadnych mapach, dlatego mam wątpliwości co do oznaczenia w ten sposób linii energetycznych.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    Masz racje Joorg.przecinki mogą być robione w róźnych celach nie tylko pod linie energetyczne... Zwłaszcza że po północnej stronie Chryszczatej nie ma żadnych linii energetycznych ani telefonicznych... Napisałem tylko o tym co padło mi wczoraj w oko... W stone połonin sie nie wybieram bo złapałem jakieś obrzydzenie do nich i czekam aż mi przejdzie. Może ktoś się wybierze i zobaczy? Ostatnio na forum chyba jest za dużo gdybania, teoretycznych dyskusji, i bicia piany... Zmieńmy to
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Podwojna przerywana linia

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    ... W stone połonin sie nie wybieram bo złapałem jakieś obrzydzenie do nich i czekam aż mi przejdzie.
    Też tak miałem , ale z dniem wczorajszym przeszło mi - Wczaraj można było napotkać tam trzy pory roku - jesień ,zimę i wiosnę i tylko dwoje ludzi po drodze na szlaku.(może trochę nie po szlaku,bo był 3 st. zagrożenia lawinowego)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Linia Mołotowa w Bieszczadach
    Przez Marcin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 07:45
  2. Linia kolejowa Zagórz - Chyrów
    Przez Gar w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2006, 20:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •