Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83

Wątek: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

  1. #21
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Amen

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Po kiego grzyba wam te sciezki ? Od slowacji szalki sa juz od dawana pociaganiete bodajze z lat 70 sa one. na moczarnem jedyne miesce gdzie moga zlapac to jest droga na wetline i tam klepia mandaty letnikom ja trza.Poza tym mozna zlazic cala doline i nikt nawet nie przyjdzie zapytac sie co robisz tam, chyba ze ktos drze sie i wyje badz ubrany jest jak choinka to wtedy nawet barowkarz na grani znajdzie takiego delikwenta.
    AMEN

  3. #23
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Nie będę więcej używać słowa amen. Odnosił on się do siusiania na terenie parku.


    Też rozważyłabym zakaz siusiania poza szlakami. Zbyt niebezpieczne, żmije czychają, a może jeszcze coś gorszego. Postawiłabym też na kontynuacje stawiania tojtoi na skrzyżowaniu popularnych szlaków. Taka sytuacja jaka jest na Przełęcy Wyżnej odpowiada mi. Dziesiątki autokarów, setki samochodów oraz tysiące stonki turystycznej ...i brak toalet. Dodatkowo bardzo nieuprzejma pani parkingowa gotowa pobić turystów, kierowców, bo rzekomo nie zapłacili za parking. Toż to najlepszy sposób na ochronę parku.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Wzuc to raczej do watku glupoty robione pprzez bepen bo zenujaca infrastruktura sanitarna na najbardziej uczeszczanych miesjcach jest kolejnym ciekawym tematem.

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    chcialam powiedziec ze nie wiem dlaczego ostatnio w bieszczadach wyroilo sie wszelakich straznikow jak w godzine policyjna czy w stanie wojennym, co czytam jakies posta to "zlapali", "skontrolowali", "wlepili mandat"- co jest??? inne polskie gory tez maja parki, ....
    Buba pomyśl tylko troszeczkę .... dlaczego ??? bo tu jest wschodnia granica UE i są tu pieniądze z UE na ten cel.Wszystko, co na zachód to przynajmniej SG nie musi tak pilnować.Takie jest życie i prawo.

    ps . a tak poza tym , co Ty możesz wiedzieć w temacie - "złapali , skontrolowali , przesłuchali, posadzili na 24h .." itd
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2006
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Hej na temat kontroli przeprowadzanej przez SG możnaby napisać powieść a tak naprawdę kiedyś nie było tylu strażnic i też było dobrze . Teraz turyści zanim dotrą w Bieszczady będą tysiąc razy kontrolowani. W góry bez dokumentów też lepiej nie chodzić . Na każde pytanie odpowiadać bez mrugnięcia okiem, nie pyskować wiedzieć dokąd się podąża i gdzie się stacjonuje.Nasza SG niczym Grom strzeże naszych granic i nas mieszkańców i was drodzy turyści.Pozdrawiam Ostatni Mohikanin z Ustrzyk Górnych.

  7. #27
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    A ja mam dobre wspomnienia z kontroli. Zarówno tej przeprowadzanej przez straż parkową jak i przez pograniczników. Czasami dochodzi do zabawnych sytuacji jak w worku, gdy staż graniczna ostrzegła zagranicznych gości przed strzałami po stronie ukraińskiej. Nasi goście traktują takie spotkania jako atrakcję. Zresztą panowie są zawsze uśmiechnięci i cierpliwi. Nawet, gdy muszą odpowiadać na dziesiątki czasami bzdurnych pytań. Jeżeli mnie coś drażni to zachowanie osób kontrolowanych, szczególnie przewodników. Rok temu słyszałam takie słowa: g... nie wiesz kto ja jestem itd., a następnie skarga do poprzedniego dyrektora na to, że strażnik odważył się zwrócić uwagę przewodnikowi.

  8. #28
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    taaaaak! ja rozumiem ze unia kazala pilnowac to pilnuja- ale cala reszta wschodniej granicy z unia wyglada inaczej- pilnuja to fakt, sprawdzaja dokumenty, ale nikt nie wlepia mandatow za rozbicie namiotu, nocleg we wiacie, zlazilismy cale przygraniczne obszary roztocza, polesia, podlasia- kontrol w diably duzo, ale nikt nie wymyslil zeby mandat wlepic. Raz lesniczy spod bialegostoku kazal zgasic ognisko, raz pogranicznik na roztoczu zasugerowal przeniesienie namiotow na inne miejsce "zeby nam noca nie wyla pobliska przepompownia gazu", raz odlowili mnie w czasie kapieli w Bugu bo wg nich bylam juz na "bialoruskich wodach"
    moze tym bieszcadzkim za malo placa i chca dorobic lapiac turystow dokladnie na wszystkim?? moze koledzy straznicy z ukrainy nauczyli ich lapowkarstwa??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #29
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Buba nie przeginaj. Zarzucasz chłopakom łapownictwo. Jak masz na to dowody to przedstaw. Tryb pytający nie oznacza, że ich nie obrażasz.

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Byłem dzisiaj na Rabiej Skale (1199m)

    Ale buba zrozum - to są Bieszczady ;-)) I nie pisz o łapówkarstwie, bo to nie wypada w przypadku indyw. turystów. To bzdura

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Schron na Rabiej Skale
    Przez Floydd w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2006, 19:11
  2. Byłem.. 9 godzin . Ale byłem..
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2006, 23:19
  3. I był Beskid i były słowa ...
    Przez Ezechiel w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2005, 09:41
  4. Dzisiaj w Bieszczadach
    Przez Lupino w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-02-2005, 11:47
  5. Jadę w Biesy dzisiaj !!!!!
    Przez skuter28 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2004, 12:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •