Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Wątek: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

  1. #11
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Hej:)
    Apetyt PTTK na kasę od dzierżawców schronisk jest przeogromny. Wiecie, że z obiektu sezonowego, jakim jest Kremenaros, miejscowa spółka zawiadująca schroniskami PTTK zażyczyła sobie przeszło 81 tysięcy rocznie z VAT przez pięć lat?:D Plus konieczne podatki od nieruchomości itp. plus oczywiście wskaźnik wzrostu cen usług. A za możliwość dzierżawy przez następne pięć latek wymyślili sobie panowie prezesi dodatkową konieczność inwestycji ze środków własnych dzierżawcy, ale bezzwrotnych:D:D:D Ktoś chętny?:P Wiecie w jakim stanie technicznym jest ta buda. Rzucajcie się na dzierżawę - wielka, romantyczna bieszczadzka przygoda przed każdym:D Bądźcie spokojni - megalit z okresu najsłuszniejszego ustroju pozostanie nietknięty. Nie licząc tykania zębem czasu:P

    Niedługo w Bieszczadach zaczną się walić wszelkie bacówki i schroniska. Ktoś już poleciał z balkonem pod Rawkami. Nie jeden niezdarny turysta wykonał lot koszący na schodach stołówki Kremenarosa. Pewnie pomniejszych przypadków i przypadeczków wynikajacych ze złego stanu technicznego było jeszcze więcej. A spółka z PTTK... no pewnie się w końcu uwłaszczy na publicznych gruntach i budowlach;> Czas najwyższy! Bo ruch turystyczny w opałach:P

    Pozdrawiam Zabieszczadzonych
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #12
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Ja pier... Co to za stawki?! Gdybym Cię nie znał, pomyślałbym, że kogoś wkręcasz...

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Ja pier... Co to za stawki?! Gdybym Cię nie znał, pomyślałbym, że kogoś wkręcasz...
    Niestety, to prawda. I jak widzę, nic się nie zmienia wciąż. Ładnych parę latek temu rozmawiałam w tej kwestii z Patrycją z Rawek. I jest to samo. Podejrzewam, że Łukasz z Jaworca miał już dosyć i dlatego się wynosi. Czynsze ogromne, a remont rób sobie sam, z własnej kasy, bo przecież zarabia się na schronisku krocie! Ciekawe, kiedy wreszcie wymrze ta cała spuścizna po ustroju. Chociaż patrząc, co się dzieje w tzw młodych sferach PTTK, to dziedzictwo jest nieśmiertelne. Niestety.

  4. #14
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Ja pier... Co to za stawki?! Gdybym Cię nie znał, pomyślałbym, że kogoś wkręcasz...
    Mam wytyczne do przetargu przed nosem;/
    derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Jako nastolatek zapisałem sie do PTTK-u. Byłem idealistą przekonanym o słuszności istnienia takiej organizacj. Pużniej zrobiłem nawet kurs organizatora turystyki. Ale na początku lat 90-ych zobaczyłem całe bagno, panów prezesów.Teraz uważam że całą tą organizację powinno się rozwiązać. A majątek sprywatyzować. Bo jak dalej tak będzie, to szlak trafi wszystkie schroniska i ine obiekty należące do PTTK-u.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  6. #16
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Przyjaciele z Gdańska nabrali się na Podkowiatę. Włożyli całe oszczędności w remont i wyposażenie. Przyszedł słaby sezon i z powodu nie uiszczenia należnej raty dzierżawnej rozwiązano umowę. Wszystkiego rok cieszyli się prowadzeniem schroniska. Goli wrócili do Gdańska. Następny "kierownik" przyszedł na etat.
    Długi

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    Przyjaciele z Gdańska nabrali się na Podkowiatę. Włożyli całe oszczędności w remont i wyposażenie. Przyszedł słaby sezon i z powodu nie uiszczenia należnej raty dzierżawnej rozwiązano umowę. Wszystkiego rok cieszyli się prowadzeniem schroniska. Goli wrócili do Gdańska. Następny "kierownik" przyszedł na etat.
    Długi
    Podobne mroczne cuda działy się, a może dzieją się nadal, tego już nie wiem, w przepięknym niegdyś, fantastycznie usytuowanym, historycznym (poł. XIX-go wieku) schronisku PTTK "Na Szczelińcu" w Górach Stołowych. Pozdro.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar manio
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Łukasz z Jaworca po 5 latach ciężkiej harówki odszedł i teraz wyjezdża na "saxy" coby pospłacać długi jakie mu po prowadzeniu schroniska pozostały. To taki szary obraz naszej rzeczywistści z PTTK

  9. #19
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Co do prywatyzacji schronisk PTTK - jak to było i jest możliwe, że schroniska organizacji górskich w innych krajach jakoś przędą? Jak to było możliwe przed wojną w czasach zgniłego kapitalizmu i szalejącej sanacji, że obiekty PTT, PTTK, DAV, OAV itp. mogły przynosić dochód dzierżawcom, samym organizacjom i jeszcze do tego nie zagrażać użytkownikom obrywającymi się balkonami? Może jednak nie dążyć do prywatyzacji? Czemu niby majątek całkiem publiczny i z założenia mający być publicznym, prywatyzować?
    PTTK jest organizacją pożytku publicznego. Zapewne dostaje z tego tytułu jakąś dotację z budżetu. Nie wiem tego. Ściąga kasę w obiektach turystycznych, prowadzi działalność wydawniczą. Ma organizacje przewodnickie. Nie chcę nic sugerować co do oceny ksiąg, bo nic o tym nie wiem, ale uważam, że solidny audyt księgowy tej firmy pozwoliłby szybko ustalić, jak wyparowuje kasa, gdzie się marnuje, jaki jest poziom dbałości zarzadzających spółek o powierzone mienie.
    Technika odzysku kasy od dzierżawców na zasadzie 'zapłać albo zgiń' jest poniekąd zasadna. Ale może jednak korzystne dla obu stron byłoby potrącanie z sumy czynszów pieniędzy wydawanych faktycznie przez dzierżawców na remonty, modernizacje itd?

    Pozdrawiam Zabieszczadzonych
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Tak więc dzięki temu co Derty podrzucił
    spółka zawiadująca schroniskami PTTK zażyczyła sobie przeszło 81 tysięcy
    sytuacja się wyjaśnia.
    Będzie tak : cena za osobe podskoczy na 320 zł/noc, całe dziadostwo pozostanie tak jak było z tym że zostaną wprowadzone dodatkowe atrakcje:
    -można by sprowadzić oswojone szczury
    -do klamki podłączyć napięcie (nie za duże)
    -pościel bedzie specjalnymi metodami zatęchlana aby nabrała odpowiedniego zapachu
    -do tego sprowadzi się kapele która będzie żępolić przez całą noc.
    Jak przyjadą zagraniczni turyści niech poczują smak prawdziwie bieszczadzkich klimatów.
    Niech Buba sie nie martwi że jest za dużo noclegów o zawyżonym standarcie.
    To bedzie coś extra. Extra syf za extra cenę

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kremenaros działa...
    Przez kremenaros w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 11:50
  2. Kremenaros - schronisko czy mit?
    Przez Waśko w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 02:15
  3. Powtórka "Zlotu Miłośników Karpat Wschodnich"
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 13:22
  4. "Kremenaros" jest cool
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2001, 19:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •