Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75

Wątek: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

  1. #21
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Derty w Bieszczadach PTTK jest marginalizowany. Mają koło przewodnickie w Sanoku i w Ustrzykach ale ledwo, ledwo przędą. Od około tygodnia nie jestem członkiem tej organizacji i prawdę powiedziawszy czuję ulgę. Byłam tam ze względu na kolegów ale niestety klub, gdzie byli młodzi stażem przewodnicy przestał istnieć. Pa pa pa PTTK, życzę sukcesów w poszukiwaniu ajenta.

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    No cóż przecież najłatwiej jest odejść,niż starać się coś zmieniać.
    Prawda.
    Wojtek legionowo

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    Jako nastolatek zapisałem sie do PTTK-u. Byłem idealistą przekonanym o słuszności istnienia takiej organizacj.
    I dobrze, że dyskusja zahaczyła o sprawy zasadnicze.

    Byłem turystą. Nigdy nie należałem do PTTK.
    Tak jak zdecydowana wiekszość turystów byłem przekonany o słuszności istnienia takiej organizacji, zwłaszcza z uwagi na jej przedwojenne i powojenne (jakaś tam kontynuacja starej tradycji chyba do końca lat osiemdziesiątych) dokonania.
    Obserwując działalność PTTK w Bieszczadach pod wodzą niejakiego pana S. byłem przekonany, że tylko tu jest aż tak źle. Ideały (petetekowskie) sięgają powoli bruku a maszynka do wyciskania szmalu z obiektów też zdaje się powoli zacinać.
    I tu uwaga - ciekawe ile płacą za dzierżawę ajenci kempingu w Ustrzykach G. ? Mowi się, że to rodzina pana S.
    pozdrawiam

  4. #24
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Jak dla mnie, ajencja jest kuriozalną i skompromitowaną formą najmu. Bo po co ktoś ma ładować własną kasę w coś, co nie jest jego własnością?! Dla idei, owszem, jakiś czas można. Ajencja to relikt PRL-u, w którym prywatyzacja nieruchomości nie wchodziła w grę ze względów ideolo, choć było powszechnie wiadomo, że gospodarz lepiej zadba o coś, jeśli będzie miał do tego motywację finansową, a nie gołą pensję.
    PTTK, jako właściciel obiektów i - formalnie - organizacja pożytku publicznego, mająca na dodatek w statucie obowiązek krzewienia i wspierania turystyki, powinna dopłacać do schronisk, a nie pobierać kosmiczny haracz. Jakaś gospodarcza hybryda, absolutny bajzel, w którym nie wiadomo, o co chodzi. A jeśli nie wiadomo, o co chodzi...
    Dzięki takiemu podejściu będziemy wkrótce mieli w Biesach zalew prywatnych pensjonatów z noclegami po 200 zł w pokojach z jaccuzi, klimą i hot-spotem. I nic dziwnego, bo prywatny właściciel będzie chciał, żeby koszt inwestycji mu się jak najszybciej zwrócił. A przecież hotelarstwo jest jedną z dziedzin gospodarki o najwyższych stopach zwrotu. Jeśli nawet ta zasada nie dotarła na razie w Bieszczady, to pewnie niedługo dotrze.
    Wracając do schronisk PTTK - mam wrażenie, że sprawdziłaby się komunalizacja obiektów, a potem jakaś forma partnerstwa publiczno-prywatnego. Oczywiście w teorii, bo nie jestem przekonany, czy szanowny zarząd PTTK wypuściłby z rąk takie portfolio, a potem czy gminy byłyby zainteresowane w dokładaniu się do nowych inwestycji.

    Sorry, chaotyczne toto, ale jakoś mi się zebrało na wylew

    Aaaa, a propos członkostwa w PTTK - ostatnią składkę zapłaciłem w liceum w 1988 roku. Tylko proszę mi nie wmawiać, że ten upadek schronisk to przez takich jak ja
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 02-03-2007 o 10:16

  5. #25
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    jak zagranicznemu turyscie nie podoba sie "dziki wschod" to zawsze moze nie przyjezdzac... ja widzialam turystow ze szkocji ktorzy w PTSMie na suwalszczyznie zachwycali sie zardzewialymi kranami i takimi smiesznymi prysznicami jakby jeszcze wojne pamietaly. Mowili ze uwielbiaja polske za to ze jest tu inaczej.. fakt ze taki nocleg powinien byc tani (ptsm byl chyba 10zl) ja dlatego tez jezdze na ukraine..
    a jak zagraniczniak chce luksusow to hoteli ma w cholere, niech tam siedzi i buli ile wlezie. A jak mu sie nie podoba to zawsze moze wrocic skad przyjechal. Zawsze o jednego mniej wiec troche luzniej bedzie

    szkoda ze wszystkie schroniska pttk nie moga miec atmosfery chatek studenckich.. mozna by odlaczyc im prad i wode- byly by tansze w eksploatacji :)

    a ten "pulpit" i "letnia"to musialo byc super! dlaczego ja sie tak pozno urodzilam i nie moglam tam byc??? a ten francuski profesorek to jakis sztywniak straszliwy!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 02-03-2007 o 10:52
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    jak zagranicznemu turyscie nie podoba sie "dziki wschod" to zawsze moze nie przyjezdzac...
    (...) a jak zagraniczniak chce luksusow to hoteli ma w cholere, niech tam siedzi i buli ile wlezie. A jak mu sie nie podoba to zawsze moze wrocic skad przyjechal. Zawsze o jednego mniej wiec troche luzniej bedzie
    Fajnie, niech nie przyjeżdża tylko w Bieszczadach mieszkają jeszcze ludzie, którzy chcą z czegoś żyć- w dużej części z turystyki. Z całym szacunkiem, ale z turystów jak Ty czy ja to raczej się nie utrzymają, włóczy się taka/taki całymi dniami po krzakach zamiast zjeść, wypić, ciupagę kupić i kasę zostawić

    Jestem za tym, żeby miejsca, które są przeznaczone na noclegi dla szerokiej rzeszy turystów (jak Kremenaros) prezentowały odpowiedni poziom tzn. minimum czystości i porządku. Jak chcę odpocząć i się pobyczyć to nie mam ochoty spać w syfie. A jak mam ochotę się poszlajać w dziczy to znajdę sobie tam odpowiednie miejsce do spania.

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Fakt, Bieszczady powinny mieć swój, kształtowany przez ostatnie 50 latek, klimat, nawet nieco... a może mocniej, niż nieco, odbiegający gdzieniegdzie od standardów, jeśli idzie o noclegi. Natomiast całe to PTTK, przynajmniej jeśli idzie o Wawkę, to mym zdaniem po prostu niegdyś banda "golasów" na pensyjkach, która na początku lat 90-ych poczuła wiatr w plecy, a mając pod sobą ogromny majątek (i tradycję) petetekowski, postanowiła uwłaszczyć się nie na swoim i jakoś, w zadziwiający sposób ,to się udaje. Pozdro.

  8. #28
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez wojtek legionowo Zobacz posta
    No cóż przecież najłatwiej jest odejść,niż starać się coś zmieniać.
    Prawda.
    Prawda. Wejdź proszę na geriatyczne forum PTTK.

  9. #29
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    jak zagranicznemu turyscie nie podoba sie "dziki wschod" to zawsze moze nie przyjezdzac...
    Ja bym to rozszerzył-jak się komukolwiek nie podoba(podoba też),może nie przyjeżdżać
    Pozdrav

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Kremenaros. Powtórka z rozrywki.

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    jak się komukolwiek podoba,może nie przyjeżdżać
    No wiesz Browar, chcesz abym po Bieszczadzie przestał chodzić? Za jakie grzechy mnie tak karzesz. ;-)
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kremenaros działa...
    Przez kremenaros w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 11:50
  2. Kremenaros - schronisko czy mit?
    Przez Waśko w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 02:15
  3. Powtórka "Zlotu Miłośników Karpat Wschodnich"
    Przez Basia Z. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 13:22
  4. "Kremenaros" jest cool
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2001, 19:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •