Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Jaki operator

  1. #11
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    no nie wiem czy czlowiek stojacy w kolejce do telefonu czul sie wolny...ja sie nie czulam zwlaszcza jak musialam zmieniac plany i jechac do miasta na poszukiwania telefonu :( zawsze zabieram w gory wylaczona komorke i wlaczam tylko codziennie na smsa do rodzicow ze zyje, mam sie dobrze i zapytac co u nich :) a jesli chodzi o ukrainskich operatorow to czesto sa bardzo pomocni- w okolicach chatki kolo mucznego za nic nie moglam zlapac plusa- wiec dzieki kyiv star moi rodzice mogli spac spokojnie ze mnie nic nie pozarlo :) a na roztoczu to mi tylko ukrainskie lapaly- nawet 15km od granicy...nie lubie tylko UMC- bo to paskudztwo ma nieporownywalnie wieksze ceny jak inne...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Troche mnie na śmiech zbiera ale...może by tak czasem wybrać się bez tel w góry? Rozumiem że czasem trzeba, musi się, ale tak naprawde nie trzeba i nie musi się, moze ulatwia plany biznesowe itp, rozumiem że trzeba być w kontakcie z szefem ale... Naprawde nie potraficie poradzic sobie bez telefonu i bez internetu ? Tel kom posiadam od 3 lat czyli od początku studiów, wcześniej jeździłem w bieszczady ze znajomymi i SAM i tylko raz zdarzyło mi się że MUSIAŁEM skorzystać z tel, mialem 15 lat i pojechałem sobie na wycieczke, po czym okazalo sie ze nie mam jak wrócić do domu ale na szczeście dogadałem się ze sprzedawcą w sklepie w którym brakło kart do telefonu (takiej budki) i pozwolił mi skorzystać ze swojego w domu.
    Nikt więc nie wmówi mi że bez telefonu nie da się obejść, bo tak naprawdę jest to tylko przyzwyczajenie. Oczywiście gdy idę teraz w góry mam przy sobie tel ale zamknięty gdzieś w plecaku, tak na wszelki wypadek bo nie da się ukryc że daje jakieś poczucie bezpieczeństwa szczególnie gdy chaszczuje się gdzieś na dziko po strumykach itp.
    Więc spróbujcie...może sie uda bez telefonu skoro udawało sie tyle lat wcześniej...
    bieszczadzkagaleria:
    www.rudak-galeria.pl

  3. #13
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Chaszczując musisz mieć telefon ze sobą. Ze względu na bezpieczeństwo. Co zrobisz jak spotkasz wściekłą miśkę z Otrytu albo wpadniesz w gniazdo szerszeni. Żartuję tylko troszeczkę. W czasie chaszczowania kilka razy wpadłam w gniazda os, a raz w gniazdo ich większych kuzynów.
    Podziwiam, gdy ludzie mogą obywać się bez telefonu ale nie w górach. Właśnie ze względu na bezpieczeństwo. Nie mówię już o podstawie jaką jest wpisanie nr GOPR, TOPR, WOPR i ratunkowego do telefonu.
    Niestety, nie spotkałam "interesownych" ludzi bez komórki. Telefon przeważnie ma tryb spotkania. Nikomu to nie wadzi, a jest się na smyczy cywilizacji.

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Czy można wyłączyć telefon podczas urlopu? Zależy to chyba tylko od rodzaju pracy jaką się wykonuje. Ja tego zrobić nie mogę ale z firmy dzwonią mi w wyjątkowych sytuacjach. Ale telefon ma też swoje zalety: jak pisała Lucyna to bezpieczeństwo (niektóre modele mogą określić naszą pozycję geograficzną), możliwość podenerwowania znajomych z forum (jak jest pięknie) no i jest to również źródło informacji (internet). Pozdrawiam.

  5. #15
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,355

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Cytat Zamieszczone przez eldoopa Zobacz posta
    Troche mnie na śmiech zbiera ale...może by tak czasem wybrać się bez tel w góry?
    He He jak byłem studentem, to nie miałem telefonu, nie tylko na wędrówce, bo po co?
    Przyjdzie dorosłość, odpowiedzialność, obowiązki i telefon stanie się pożytecznym, czasem koniecznym narzędziem. W czasach studenckich nie miałem samochodu, w góry jechałem 20 godzin w ścisku jakiego już chyba nikt nie pamięta. Teraz nie wiem jak kupić bilet autobusowy , a wycieczka kolejowa przez Przełęcz Łupkowską była romantyczną przygodą na kolejowym szlaku.
    Wracając do tematu: jedni wejdą na Tarnicę i zasapani natychmiast wyciągają komórkę i ...- Ty wiesz gdzie ja jestem? Ale widok zaj..., Inni co wieczór sprawdzają wiadomości, dzwonią do bliskich, co w domu, jak zdrowie 85 letniej mamy.
    No dość tego stetryczałego zrzędzenia. Dobrze, że możesz zrezygnować z telefonu na urlopie, ale nie śmiej się z tych, co nie mogą. Należy im z sympatią współczuć.
    Pozdrawiam
    Długi

  6. #16
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Długi>"jechałem 20 godz w ścisku jakiego już chyba nikt nie pamięta"

    Otóż są tacy co pamiętają!Cała droga na jednej nodze (na zmianę)albo "salonka" w WC,wsiadanie oknem-wysiadanie troche lepsze.Ech,czasy!
    Pozdraawiam!

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta

    Otóż są tacy co pamiętają!Cała droga na jednej nodze (na zmianę)albo "salonka" w WC,wsiadanie oknem-wysiadanie troche lepsze.Ech,czasy!
    Pozdraawiam!
    Wspomnień czar! Takie przygody miałem w pociągu relacji Szczecin-Przemyśl, a później w Ustrzykach Dolnych "bitwa" o wejście do autobusu do Ustrzyk Górnych. Pewnego razu napierający ludzie wypchnęli tylne drzwi w autobusie. Ale odbiegamy od tematu...
    Pozdrawiam
    Przemek

  8. #18
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Pamiętam czasy 20-sto godzinnych podróży,miodzio
    A telefon wożę ze sobą wszędzie,tylko w Bieszczadzie jest wyłączony(w innych górach i miejscach raczej nie)-jak potrzebuję to włączam i dzwonię (lub oddzwaniam).Na codzień automatycznie się wyłącza o 23 a włączam go rano jak wstanę (a nie zapomnę ;-))
    Pozdrav

  9. #19
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,664

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Na Wetlińskiej włączali mi się na zmianę Ukraińcy ze Słowakami. Za to w Wołosatem zdarzyło mi się wysłać sms-a do - chyba - jakiegoś Ukraińca, bo nie zauważyłem, że inny operator mnie przejął
    Ręczne ustawienie operatora nie zawsze pomaga, bo akurat moja Nokia - jeśli w takim ustawieniu gubi zasięg - protestuje i wydaje upierdliwy systemowy dźwięk, którego nie można wyłączyć. Będąc w Bieszczadach używam telefonu w charakterze zegarka, więc go nie wyłączam, a tylko wyciszam.

  10. #20
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    zatloczone pociagi tego typu nadal jezdza! to wcale nie historia! wystarczy sie wybrac ze slaska w bieszczady w weekend majowy :) wszyscy stoja lub siedza na korytarzu jak sledzie a ja mam luksus w kibelku (slaby wech jest czasem dobrodziejstwem a dwa lata temu to jechalismy w 6 osob w kibelku i gralismy na gitarze :D wspanialy rozspiewany kibelek! :D
    a jesli chodzi o telefon to ja lubie miec kontakt z bliskimi ktorzy nie mogli ze mna pojechac, jadac na tydzien czy dwa zdaze sie stesknic za rodzicami czy chlopakiem.
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jaki sprzęt turystyczny polecacie
    Przez skyrafal w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 22-02-2023, 14:22
  2. GPS-jaki???
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 06:21
  3. Jaki będzie?
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 17:32
  4. Jaki przewodnik polecacie?
    Przez geograffus w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2004, 12:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •