Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Jaki operator

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Rycho
    Na forum od
    02.2007
    Rodem z
    kotlina kłodzka
    Postów
    80

    Domyślnie Jaki operator

    Nie jestem fanem komórek tel. ale jakiś kontakt ze światem
    trzeba mieć więc przy szybkim postępie telefonizacji kom. jaki
    operator jest najlepiej słyszalny na terenie Bieszczad.
    Przy okazji tematu tel. kom to gdzieś obiło mi się o uszy,
    że trzeba uważać na wcinającego się operatora ukraińskiego

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: jaki operator

    Jaki operator? Sprawa bardzo skomplikowana, gdyż zasięg poszczególnych operatorów sięga tylko na niektóre obszary Bieszczadów i okolicy. Ja rozwiazałam to w ten sposób, że mam trzy abonamenty. Najgorzej wg mnie funkcjonuje Era. Orange i Plus idą łeb w łeb ale niestety nie pokrywają swoim zasięgiem całych Bieszczadów. Czasami dochodzi do komicznych sytuacji, gdy staram się złapać zasięg "na dziko" tzn. biegam z komórką po całej miejscowości. Na szczęście miejscowi pokazują mi takie miejsca i coraz częściej poprostu umawiam się z grupą, że telefony, gdy jesteśmy poza zasięgiem odbieramy w określonym z góry miejscu i o określonym czasie. Komicznie to wygląda np. w Tarnawie, gdy kilka osób stoi obok zakrętu i rozmawia przez telefon. Gorzej, gdy musimy pilnie skorzystać z komórki, a zasięg jest na szczycie ok 30 min drogi.
    Zasięg telefoni ukraińskiej to przekleństwo. Drożyzna, 4 zł za min płaci osoba dzwoniąca i 4 zł osoba odbierająca rozmowę. Jest takie miejsce w Dźwiniaczu(sam Dźwiniacz Dol polecam, fajna ścieżka zwana szumnie ekomuzeum Hoła), gdzie wystarczy przesunąć się o krok aby przejść z zasięgu Plusa w zasięg ukraiński. Taka przyjemność kosztowała mnie ponad 150 zł.
    Podobnie jest z zasięgiem telefonii słowackiej ale kłopoty pojawiają się w paśmie granicznym, w okolicy Radoszyc.
    Jeszcze większy problem jest z zasięgiem komórkowego internetu. Mam iPlusa i klnę ile wlezie. Nie mogę wysyłać ofert, czasami nawet odpisywać na meile. Koszmar.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: jaki operator

    ostatnio, już na terenie BdPN i ścieżki z UG na Tarnicę faktycznie wciął mi się operator ukraiński. Nazwy tegoż nie pamiętam. Poza tym niedogodności w sieci Orange, z której korzystam, na terenie Bieszczadów nie zauważyłem.Pozdro.

  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    W Łupkowie, u Krysi Rados traciłem zasięg Ery, i miałem b. dobry sygnał operatora słowackiego. W paśmie przygranicznym po prostu trzeba uważać. Coraz mniej jest miejsc, gdzie nie ma zasięgu praktycznie każdego operatora.
    Nie tak dawno by sprawdzić pocztę głosową jechałem z Duszatyna aż na Czystogarb - widoczność Dukli, teraz wystarczy jak wyjdę na nasyp kolejki.
    Podobnie było w Krywem - ok 4m pasa łąki na Rylim z dobrym sygnałem. Teraz pod samym domem Tosi. Czasem w dolinkach, w lesie sygnał zanika.
    Telefon to dobrodziejstwo, ale i przekleństwo. Jak szybko stał się niezbędnym narzędziem, bez którego już trudno się obejść.
    Pozdrawiam
    Długi

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Rycho
    Na forum od
    02.2007
    Rodem z
    kotlina kłodzka
    Postów
    80

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    To okey w naszej czwórce mamy kom. wszystkich operatorów a korzystać b edziemy tylko w konieczności coby nam ukrainski oper. nie zakosił parę kolacyjek w Biesisku.
    zgadzam się telefon kom. jest czasem przekleństwem , szczególnie gdy słychać głos " drugiej połowy" sakramentalne " gdzie jesteś?" wtedy mi się marzy coby zamiast " odgłosów braci piwnej" w komórce rolegał się aksamitny głos ojca dyrektora o miłości i przebaczaniu;-)

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Nie rozumiem o co chodzi z tym ukraińskim operatorem, przecież zawsze można wyłączyć roaming lub w komórce ustawić ręczny wybór operatora. Lucyna, w Sękowcu byłem zszokowany jak szybko chodził iPlus po gprs, było szybciej niż po edge w Rzeszowie.

  7. #7
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    To znaczy, że może być jeszcze gorzej. Nie znam się na tym, wiem, że muszę czasami logować się kilkakrotnie aby móc skorzystać z internetu. Ten filmik z Bezmiechowej ściągałam ponad godzinę.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Tychy
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Cytat Zamieszczone przez tomekpu Zobacz posta
    Nie rozumiem o co chodzi z tym ukraińskim operatorem, przecież zawsze można wyłączyć roaming lub w komórce ustawić ręczny wybór operatora. Lucyna, w Sękowcu byłem zszokowany jak szybko chodził iPlus po gprs, było szybciej niż po edge w Rzeszowie.
    Szybkość bezprzewodowego netu rządzi się dziwnymi prawami, mam z Ery i też raz lepiej, raz gorzej.
    A co do przekleństwa komórkowej smyczy - bardzo ważna jest umiejętność wyłączania tego badziewia. Wiem, łatwo nie jest, sam mam z tym problem ze względu na robotę, ale robię postępy. Parę razy zdarzyło mi się "zapomnieć";-) telefonu - świat był piękny.

  9. #9
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Jak mam urlop to sobie nagrywam "wyjechałem w góry i nie zabrałem komóry" i zabieram numer na kartę /np. Tak Tak Numer ten zna niewiele osób z Poznania, a wiele osób z Forum ;-)/ i to działa. Jak nie mam urlopu, a jestem w Bieszczadzie, to zdecydowanie gorzej.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Jaki operator

    Pamiętacie „cudowne” czasy kiedy przy nielicznych budkach telefonicznych gromadziły się tłumy ludzi chcących dać znać rodzince, że żyją? Człowiek czuł się wtedy naprawdę wolny. Czasy się zmieniły i teraz człowiekowi uwikłanemu w masę obowiązków trudno przeżyć bez komórki. Ja robię podobnie jak Bertrand, komóra służbowa zostaje w domku, a do komunikacji telefonik na kartę. ;-)
    Pozdrawiam
    Przemek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jaki sprzęt turystyczny polecacie
    Przez skyrafal w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 22-02-2023, 15:22
  2. GPS-jaki???
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 07:21
  3. Jaki będzie?
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 18:32
  4. Jaki przewodnik polecacie?
    Przez geograffus w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2004, 13:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •