Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

  1. #11
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    Kolega po przeczytaniu tego wątku napisał mi sms
    "czy wy jesteście normalni".
    No właśnie do zagrożeń należy dopisać spotkanie ze zbokami bieszczadzkimi zw. dla niepoznaki bieszczadnikami. Derciku opracuj proszę jakiś profil behawiorystyczny zboka bieszczadzkiego. Niech ludzie wiedzą czego należy się bać. I jak zachować się w razie spotkania trzeciego stopnia.

  2. #12
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    i wyryłem jak długi. Nie jak Długi, bo on chyba nie wyrył jeszcze...
    W krzaczorach nie wyryłem, ale na odludziu, w Łopience, w bazie i owszem. Wielka i ciężka ława przy kominku wieczorową porą rzuciła się na mnie podstępnie, walnęła w piszczel i obaliła na ziemię. Ledwo żywy z bólu odczołgałem się na bezpieczną odległość i opatrzyłem nogę.
    Długi

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Rycho
    Na forum od
    02.2007
    Rodem z
    kotlina kłodzka
    Postów
    80

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    Jednak to prawda " czym skorupka za młodu......." było mas 20 chłopa zdrowych, przyszłych rębaczy przodowych, hormony szalały ale jakoś nad tym szystkim panowało 2 ludzi trochę starszych od nas, musieliśmy sami prać, przygotować sobie jedzonko, zrobić zakupy, a po małym piwku pozwolił na szeryf Skarbek w Birczy do obiadu pamiętam to do dziś ale to był autorytet nauczycielski o jaki dzisiaj trudno ale nikomu nie przyszło do głowy cosik broić czasem gospodarze bieszczadzcy jagby się troszke bali / mieliśmy finki/ ale my grzecznie z szacunkiem do starszych i dawali nam wiecej niż chcieliśmy a płaciliśmy żywą gotóweczką to i z nami pogaworzyli

  4. #14
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    PROFILUS ZBOKA BIESTSCHADSKYEGO
    przez Dertego
    w wontku na Forum Biestschadskiym napisane
    i nijaką ilustracyą nie ozdobione
    a to dla lepszey przekazywalności
    treści dotąd nieznaney
    Anno Domini MMVII
    wydane i przez
    Szacowną Administracyą Forum
    sprawdzone i do Waszey przytomności dopuszczone

    Zbok to zupełnie nie nowy gatunek. Pojawił się już przed wieloma wiekami na ziemiach górskich Eurazji. Dawniej zaliczany był do czystego gatunku Homo sapiens, ale badania opublikowane w latach ubiegłych (http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=2826) wskazują, że tylko w samych Bieszczadach może być kilka podgatunków różniących się formą ubioru, zachowań oraz miejsc stałego pobytu w górach. W odniesieniu do Zboków spotykanych w Karpatach najbezpieczniej jest powiedzieć, że istnieje H. carpaticus verus jako zbiorczy takson, w skład którego wchodzą osobniki i osobniczki o następujących cechach:

    - wzrost dowolny;
    - stan cywilny dowolny;
    - wykształcenie dowolne;
    - stałe miejsce zamieszkania (lęgowe?) dowolne;
    - zdolność do pokonywania w najróżniejszy sposób niezwykle dużych odległości w celu pobywania w Bieszczadach. Pobywanie względnie bycie w Bieszczadach jest celem samym w sobie tego gatunku; Migracje Zboków można przyrównać jedynie do migracji ptaków jednakże te ostatnie odbywają się na skutek okresowych zmian klimatycznych, a Zbok reaguje raczej na zmiany w swoim portfelu, na tony głosów wydobywających się z jego komórki oraz na natężenie BAPS (Biestschady Adventure Pressure Syndrom);
    - zdolność do gadania o Bieszczadach na okrągło; Istnieją dowody, że gadanie o Bieszczadach nie wyklucza możności jednoczesnego myślenia o nieistotnych pierdołach zwanych przez Zboków 'sprawami codziennymi';
    - zdolność do myślenia o Bieszczadach bez względu na okoliczności. Zbok myśląc o Bieszczadach jednocześnie potrafi np zręcznie zmieniać slajdy w rzutniku i prowadzić wywód na dowolnym zebraniu bądź sympozjum;
    - zdolność do nieprzerwanego siedzenia przy dowolnym ognisku w dowolnej części gór. Jest ona jedynie ograniczana przez ilość pozostałego w zapasach Zboka napoju typu beer lub svetle capowane. W przypadku braku takich napojów Zboki udają się na ich poszukiwanie;
    - zdolność do całodniowego włóczenia się w gąszczach bez ścieżek i dróg; Nikt nie zbadał, dlaczego tam myszkują. Według klechd i podań ludowych Zboki zbierają tam jakąś energię;
    - rażąco wielka siła nośna - widywano Zboków wlokących na plecach wory o masie całkowietej > 50 kg. Zboki te taszczyły wory na zadziwiająco wielkie odległości i wysokości.
    - umiejętność rechotania z byle czego, a nawet z siebie samych;
    - ogólne zboczenie światopoglądowe wyrażające się w przekonaniu, że Bieszczady są najwspanialszym miejscem na Ziemi;
    - trwałe uwrażliwienie słuchu umożliwia Zbokom na okrągło słuchać muzyki, a w tym poezji śpiewanej;
    - istnieją osobniki co bardziej uwrażliwione, trwoniące czas na niszczeniu strun gitarr (nazywam je Zbokami zagitarzonymi). Inne osobniki szczególnie zabiegają o przebywanie w towarzystwie tych zagitarzonych;
    - nieprzeparta chęć wkręcania innych w bieszczadzkie klimaty;

    To tylko najważniejsze cechy. Badania trwają. Nowe publikacje na ten temat sypią się jak z rękawa.

    Co do sposobu traktowania Zboka. Najbezpieczniej zaprosić go na piwo. Nie gryzie i nie kopie. Raczej pyta, czy jest prysznic w pobliżu. Czasem niepokojąco przygląda się córce gospodarzy... Ale to wszystko;P

    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #15
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    ->Derty
    Z tym prysznicem to przegiąłeś,jak chcę się napić wody to idę do strumyka,prysznic mi niepotrzebny ;-)
    Pozdrav

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar yasiolek
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    116

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    nie straszcie człowieka bo w to wszystko uwierzy i co bedzie :P
    "... Dlaczego sa takie piękne, dlaczego tak złe dla ludzi, dlaczego moje Bieszczady , tak KOCHAM i nienawidze..." KSU

  7. #17
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    co bedzie jak uwierzy? jak nie byl jeszcze w bieszczadach to napewno pojedzie sprawdzic :) ja bym pojechala na 100%!!!! i pewnie sie rozczaruje ze tam tak normalnie...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    Cytat Zamieszczone przez yasiolek Zobacz posta
    nie straszcie człowieka bo w to wszystko uwierzy i co bedzie :P
    Ma dwie możliwości - albo pojedzie W Bieszczady, albo nie pojedzie.
    Jak nie pojedzie, to już po Nim.
    Jak pojedzie ma dwie możliwości - albo polubi Bieszczady, albo nie polubi
    Jak nie polubi, to już po Nim.
    Jak polubi ma dwie możliwości - albo będzie siedział w knajpach, albo będzie łazikował.
    Jak będzie siedział w knajpach, to już po Nim.
    Jak będzie łazikował ma dwie możliwości - albo pójdzie szlakim, albo będzie chaszczował.
    Jak pójdzie szlakiem, to już po Nim.
    Jak będzie chaszczował, ma dwie możliwości - napotka Miśkę z Otrytu, albo Zboka Bieszczadzkiego.
    Jak napotka Miśkę z Otrytu, to już po Nim.
    Jak napotka Zboka Bieszczadzkiego ma dwie możliwości - albo się dogadają albo się nie dogadają.
    Jak się nie dogadają, to już po Nim.
    Jak się dogadają to ma dwie możliwości - albo wypiją razem gorzałeczkę albo nie wypiją.
    Jak se nie wypiją, to już po Nim.
    Jak se wypiją, to ma dwie możliwości - Albo Go Zbok zaakceptuje albo nie zaakceptuje.
    Jak Go nie zaakceptuje, to już po Nim.
    Ja Go zaakceptuje, hmm i tu mamy problem - bo narodzi się nowy Zbok.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    .
    Ja Go zaakceptuje, hmm i tu mamy problem - bo narodzi się nowy Zbok.
    Wszystkie Zboki razem wzięte to już niezła kupa, a jak dodamy nowego zboka, to nam się Ona, znaczy sie Kupa, powiększa znacznie.
    Więc kupą Mości Panowie i Białogłowy, kupą,
    bo kupy nikt nie ruszy,hej!
    pozdroowka
    marekm

  10. #20
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Czy Bieszczady sa bezpieczne ?

    a plec zenska od zboka to co to jest?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czy sklep w Mikowie jest czynny cały rok czy sezonowo ?
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2006, 20:48
  2. Bezpieczne biwakowanie
    Przez biafra w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-05-2006, 23:36
  3. Czy fszyscy KOCHACIE BIESZCZADY?
    Przez LOVE_LASS w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-05-2003, 21:17
  4. bieszczady czy pieniny?
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-07-2002, 17:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •