Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

  1. #1
    morgan77
    Guest

    Domyślnie Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    Przede wszystkim chciałam się przywitać , bo jestem tu nowa!

    Nie wiem czy piszę ten post w odpowiednim miejscu - jak nie to przepraszam.

    Czemu dałam taki temat? Otóż olśniło mnie nie tak dawno, że jeszcze w Bieszczadach nie reklamowałam tego co mam do zareklamowania!!! Chodzi mi konkretnie o wspaniałą rasę psów. Pewnie sobie niektórzy pomyślą: "ale mi odkrycie - psy do pilnowania stad owiec" Oczywiście, że to nie odkrycie ale rasa, którą hoduję jest o niebo lepsza od np. popularnych owczarków podhalańskich. Jestem howdowcą komondorów. Komondor to owczarek węgierski. Rasa ta zastała stworzona do pilnowania stad owiec. Jego wyjątkowa szata (sznury spilśnionej sierści - dredy) chroni go nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ale przede wszystkim przed kłami napastników. Po dzień dzisiejszy jest na Węgrzech wykorzystywany przez pasterzy. Chroni stada przed wilkami, niedźwiedziami a w USA przed kojotami. To pies inteligentny, spostrzegawczy, czujny i błyskawiczny w ataku.
    Jeżeli macie kogoś kto szuka dobrego psa do takich celów to polećcie nasze strony internetowe i naszą hodowlę - Zwierz w Dredach.

    Chętnie odpowiem na wszelkie pytania zainteresowanych

    Pozdrawiam serdecznie


    www.komondor.pl
    www.komondor.blog.onet.pl

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar katarzynowosc
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Gorce; czasem Kraków
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    "- и мне не спится..."

    Pozdrawia ciepło - czwarta zmiana, ciemna i toperzowa... Zmrocznik chmielowiec... Unikatia... Pieron niemedialny :mrgreen: :wink:

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Wojtek1121
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    Ja nie jestem hodowcą i nie chcę tutaj nic reklamować ani sprzedawać ale uważam, że są psy skuteczniejsze chociażby jak mój owczarek środkowoazjatycki.

  4. #4
    morgan77
    Guest

    Domyślnie Odp: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek1121 Zobacz posta
    Ja nie jestem hodowcą i nie chcę tutaj nic reklamować ani sprzedawać ale uważam, że są psy skuteczniejsze chociażby jak mój owczarek środkowoazjatycki.

    Witam.
    Oczywiste jest, że każdy chwali to co swoje
    Azjaty też są bardzo skuteczne, mają podobny charakter do komondorów i wspólne z nimi dalekie korzenie. Azjaty też mi się bardzo podobają ale na razie nie mamy warunków żeby mieć chociaż kilka ras, które lubimy..

    Do pilnowania owiec nadaje się wiele ras: podhalan, kuvasz, azjata, mastif tybetański, pirenejski pies górski itp., itd. Ale komondor jak już wspominałam posiada przewagę nad innymi rasami w postaci grubej, sfilcowanej sierści. Kły innych psów (czy wilków) nie są w stanie zaszkodzić komondorowi. Widziałam starcie komondora z dużym owczarkiem niemieckim i ogólnie można określić, że owczarek niemiecki "trochę" źle z tego wyszedł

    Druga zaleta tej szaty to to, że komondor nie odróżnia się wyglądem od stada owiec. Może zaatakować z zaskoczenia. A wyobrażacie sobie "minę" wilka kiedy jedna z owiec go atakuje??? Podejrzewam, że jak wyjdzie z tego bez szwanku to następny raz dobrze się zastanowi czy mu się opłaci atakować owce. ))

    Nie chcę tutaj rozpoczynać sporów na temat wyższości jednej rasy nad innymi. Nie o to mi chodzi, bo takie spieranie się jest bez sensu. Poszczególne rasy zostały stworzone do różnych celów. Każdy może tu przytoczyć argumenty za i przeciw jakiejś rasie. Chodzi mi o to żeby przedstawić Wam rzadką rasę psów, bo może ktoś się w nich zakocha tak jak my z mężem się w nich zakochaliśmy!

  5. #5
    morgan77
    Guest

    Domyślnie Odp: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    Tu widać jak komondor wtapia się w tłum owiec

    http://www.pieskie.republika.pl/komo.htm

  6. #6
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    hehe wilk zakrada się do upatrzonej owcy... juz prawie... prawie... A ona go zebiskami za gardło! hehehe Po takiej traumie zaden wilk na owce nie spojrzy:))) A tak na poważnie maskowanie komondor ma zaj...:)))
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 15-03-2007 o 11:30 Powód: nadmiar słów:)
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    Słowem, owiec trzeba pilnować. To odkrywcze twierdzenie jest zupełnie nowatorskie i nie do pojęcia dla wielu hodowców z Bieszczadów w ogólności, a Rabego w szczególności.
    Pozdrawiam
    Długi

  8. #8
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Skuteczny sposób na wilki atakujące owce

    pies w dredach..kurcze to musi byc fajne cos :D nie dosc ze fajnie wyglada to jeszcze broni owiec! urzadzenie wielofunkcyjne! zeby jeszcze plecak po gorach nosil

    i jest jeszcze jeden sposob na ratunek dla owcy- nigdy nie strzyzona piekna siersc! znalam taka jedna owce z bandrowa (baska jej na imie) ktora przezyla pare napadow wilkow, zawsze wszystkie jej wspoltowarzyszki zostaly zagryzione, a ona nie! zaden wilk nie przegryzl sie przez futro! nie wierzylam poki nie zobaczylam- wygladala jak kula!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 15-03-2007 o 22:51
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Skuteczny sposób na karczowanie pni drzew
    Przez skyrafal w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 18:33
  2. W Bieszczadach wilki atakują ludzi (???)
    Przez piotrf w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 21-12-2005, 14:29
  3. Wilki
    Przez pawlem w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 17:29
  4. Sposób na niedźwiedzicę z Otrytu
    Przez Stały Bywalec w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2004, 12:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •