Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: literówki

  1. #1
    lucyna
    Guest

    Domyślnie literówki

    Szanowny Panie moderatorze na pomoc. Koledzy sygnalizują mi literówki w bibliografii. Proszę popraw. Na pewno błąd jest w nazwisku autora "Dzieje Leska..." powinno być Fastnacht. Są ponoć jeszcze inne błędy ale o tym tylko mi mówiono. Może to być problemem dla magistrantów bowiem to oni przeważnie czytają bibliografię. Nawet dostałam podziękowania z WSIiZ. Z góry dziękuję.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: literówki

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Na pewno błąd jest w nazwisku autora "Dzieje Leska..." powinno być Fastnacht.
    Poprawione
    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Są ponoć jeszcze inne błędy ale o tym tylko mi mówiono. Może to być problemem dla magistrantów bowiem to oni przeważnie czytają bibliografię.
    Możliwe - jeżeli ktoś zgłasza błąd, musi podać gdzie on jest, przynajmniej który dział, bo inaczej trzeba by przeglądać wszystko.
    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Nawet dostałam podziękowania z WSIiZ
    Lepiej niech honoris causa Ci dadzą
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: literówki

    Dziękuję. A po co mi honoris caus? Ja chcę uzyskać dostęp do ich biblioteki. Może ktoś przeczyta i uda mi się dobrać do ich księgozbioru.

  4. #4
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: literówki

    Żeby nie tworzyć osobnego tematu.Wkleiłem "o zakapiorach" tekst i po przejściu na Forum zauważyłem bardzoi dużo samoczynnego łączenia wyrazów.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: literówki

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Wkleiłem "o zakapiorach" tekst i po przejściu na Forum zauważyłem bardzoi dużo samoczynnego łączenia wyrazów.
    Program, z którego kopiowałeś, używa jakiegoś niestandardowego formatu albo wkleja do schowka poza tekstem jeszcze formatowanie, którego forum nie rozpoznaje (np. oznacza w jakiś specyficzny sposób koniec wiersza). Wydaje mi się, że to nie jest sprawa forum a programu, w którym pisałeś list.

    Jak masz czas i się nudzisz to sprawdź czy jest jakaś prawidłowość związana z łączeniem wyrazów (np. ostatni w poprzednim wierszu z pierwszym w następnym), ale będzie to sztuka dla sztuki bo w niczym nie zmieni to działania forum.
    Czterech panów B.

  6. #6
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: literówki

    Nie do końca rozumiem, który fragment tego postu i skąd został skopiowany, ale takie słowne "sklejki" bywają efektem zabezpieczeń stosowanych przez portale. Podobnym zwyczajem jest wklejanie myślników co sylabę. Czyli na stronie "tekst wygląda normalnie", a np. po użyciu opcji "kopiuj-wklej" i przeniesieniu tekstu do Worda fragment do-ni-cze-go-się-nie-na-da-je
    Ale nie to, żebym rzucał jakieś oskarżenia

  7. #7
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: literówki

    Kopiowałem z dwóch źródeł, jedną część z Microsoft Office Word 2007 a drugą część bezpośrednio ze strony http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...iel_.html?as=3
    To już mam nie pierwszy raz, ale wcześniej edytowałem... teraz nie miałem czasu.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #8
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: literówki

    SOA#1: u mnie działa.

    Spróbowałem wkleić tekst zlinku do okna tworzenia postu na forum i udało się bez żadnych sklejek, nadal uważam, że to nie jest problem forum. Być może jakaś kombinacja przeglądarka/system operacyjny/edytor stwarza problemy, ja ich u siebie nie widzę.
    Czterech panów B.

  9. #9
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: literówki

    Po skopiowaniu do "okna tworzenia postu" i ja mam oki. To się dzieje dopiero po wciśnięciu "Zamieść szybką odpowiedź" a skutek widać już po przejściu na Forum.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: literówki

    To się dzieje dopiero po wciśnięciu "Zamieść szybką odpowiedź" a skutek widać już po przejściu na Forum.
    Powtarzam - mnie nic takiego się nie zdarza. Sprawdziłem.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 05-11-2013 o 22:16
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •