Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Witam
    mam zamiar wybrac sie na dlugi weekend w Bieszczady. Z powodu nie wiadomi nawet mi jakiego, nie zdazylem z rezerwacja noclegu w wysokich Bieszczadach. Swoja wyprawe bede musial spedzic w polnocnej czesci tych gor. Wyprawe zaczne od wyjscia na Tarnice z Wolosatego i zejscia przez Szeroki do Ustrzyk. Z tamtad wyrusze samochodem na nocleg w rejonie Czarnej Gornej. Drugi dzien plauje zjazd jeszcze raz w dol i zwiedzenie Przyslupu Carynskiego, lub wyjscie na Wetlinska, po czym znowu udam sie na kwatere. Kolejne dni stanowia dla mnie pewien problem, bo nie wiem gdzie uderzyc. Jest wiele ciekawych miejsc, lecz sa porozrzucane od siebie i nie wiem na co sie decydowac. Szukam ciekawych miejsc w rejonie Lutowisk, Czarnej, Polany, Rajskiego,Bukowca. Szukam wspanialych dolin, cos w stylu Tworylnego i Krywego. Czy znajde w tych rejonach takie? Moze Bystre, Michniowiec, Lipie. A moze Krywka? Byl tam ktos? Jak tam jest? No i jeszcze Rosolin? Ciekawe miejsca? A moze Serednie Male lub Tabun? Sine Wiry z Terki? Na co sie zdecydowac?
    Plisiu o pomoc.

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Padam z nóg ze zmęczenia. Podam suche nazwy musisz sama znaleźć informacje
    -Rosoiln
    -Okolica Michniowca-kościół obowiązkowo, Bystre, Lipie
    -Krywka, ekomuzeum w Lutowiskach
    -Rozsochate
    -Równia d.cerkiew, Czarna d cerkiew, Rabe d. cerkiew
    -ekomuzeum w Dźwiniaczu koniecznie cerkwie w Listkowatem
    -rezerwat Chwaniów, ścieżka w parku podworskim w Jureczkowej
    -okolice Jeziora Myczkowieckiego, błękitna łezka, dolina Bereźniczki

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Dzieki za informacje, lecz czy sa tam taki miejsca w stylu Tworylnego i Krywego? takie, aby mozna bylo sobie pujsc na wiekszosc dnia i w spokoju posiedziec w super dolince?

  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Można, tylko idąc w kierunku wschodnim mogą zaczepiać pogranicznicy, szczególnie, jak się zagapisz.
    Długi

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Cytat Zamieszczone przez Kelly Zobacz posta
    Dzieki za informacje, lecz czy sa tam taki miejsca w stylu Tworylnego i Krywego? takie, aby mozna bylo sobie pujsc na wiekszosc dnia i w spokoju posiedziec w super dolince?
    Tworylne jest tylko jedno. Nie przez przypadek miejscowi nazywali je wrotami do nieba.
    Okolice Krywki gorąco polecam. Pamiętaj jednak, że naruszysz teren prywatny. Bardzo fajne jest przejście Żurawin-Krywka ale porozmawiaj ze strażą.
    Zastanawia mnie jedno dlaczego wybierasz aż tak odludne miejsca. To jest trudny teren do poruszania się. I bywa niebezpieczny.
    Więcej informacji znajdziesz na www.twojebieszczady.pl

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Pamiętaj jednak, że naruszysz teren prywatny. Bardzo fajne jest przejście Żurawin-Krywka ale porozmawiaj ze strażą.
    .................................................. .......I bywa niebezpieczny.
    Ze względu na tą straż?

  7. #7
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Nie,jest kilka przeszkód. Teren ten częściowo jest prywatną włąsnością pana Jastrzębskiego. Nigdy, nie mieliśmy problemów ale mimo wszysto należy pamietać o tym. Następna rzecz to na starych i niektórych nowych mapach błędnie jest oznaczony przebieg granicy.Kilka razy została naruszona. Poza tym to trudny teren do orientacji, potrzebne jest doświadczenie w chaszczowaniu. Co najważniejsze jest to ostoja. Straż bedzie wiedzieć jak tam jest w chwili obecnej. Poza tym zawsze takie przejścia zgłaszam straży i na GOPR.
    To przeszkody. Supelatyw jest znacznie więcej.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Co warto zobaczyc w polnocnej czesci Bieszczadow?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Tworylne jest tylko jedno. Nie przez przypadek miejscowi nazywali je wrotami do nieba.
    Okolice Krywki gorąco polecam. Pamiętaj jednak, że naruszysz teren prywatny. Bardzo fajne jest przejście Żurawin-Krywka ale porozmawiaj ze strażą.
    Zastanawia mnie jedno dlaczego wybierasz aż tak odludne miejsca. To jest trudny teren do poruszania się. I bywa niebezpieczny.
    Więcej informacji znajdziesz na www.twojebieszczady.pl
    Masz racje Tworylne jest tylko jedno.
    Dlaczego odludne? Lubie odludne miejsca. Jest maly problem, a raczej duzy ze znalezieniem noclegu w wysokich Bieszczadach, wiec trzeba bylo szukac gdzie indziej. No i udalo sie. Mamy rezerwacje, ja, moja dziewczyna i jej rodzenstwo, w Lipiu. Dlatego chcemy pokrecic sie po tamtej okolicy. W dlugi majowy weekend na szlakach na poloniny jest mnustwo ludzi, szkoda ze i nas tam nie bedzie (tylko w dzien przyjazdu udezamy na Tarnice, a puzniej zjezdzamy na nocleg do Lipia). Odludne miejsca pozatym maja swoj jedyny, niepowtarzalny urok, jest wiosna, więc tym bardziej. Napewno zwiedzimy rejony gdzie nocujemy, Lipie, Bystre, Michniowiec. Puzniej udezymy na Serednie male, Rosolin, Tabun, Rosochate.
    Krywka? zaciekawila mnie jasna plama na mapie posrod zielonego koloru lasu. Twoja relacja wcale nie odstrasza od tamtego rejonu, wręcz przeciwnie, chodz piszesz, ze jest tam niebezpiecznie. Dlaczego? ze wzgledu na przygraniczny teren? Napewno nie wybiezemy sie jeszcze tam, chodz twoja relacja jest bardzo interesujaca i moglbym sie dowiedziec czegos wiecej o tym terenie? Moze kiedys tam zawitamy.
    Moze zjedziemy jeszcze raz na dol na poloninki, a moze wymyslimy cos jeszcze na ostatnie dni pobytu w Bieszczadach.
    Ps. szlak cerkwi, bardzo piekny jest juz przez nas znany. zostalo jeszcze kilka punktow na mapie, m.in. Michniowiec, Bystre i Lipie.
    Pozdrawiam.Dzieki za info.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 09:04
  2. Cisna i okolice, co warto zobaczyc?
    Przez quendi90 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 19:22
  3. Pozdrowienia z Bieszczadow
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2004, 19:22
  4. Pozdrowienia z Bieszczadow!!!!
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2002, 00:40
  5. mapa Bieszczadow w skali 1:50 000!!!
    Przez Szaszka w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2002, 12:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •