Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    A to znacie?: https://sites.google.com/site/romani...orsa-si-muntii (pierwszy od góry z dwóch aktywnych linków) - mapa o dość dziwacznym zasięgu (od Pietrosula po Omul w Rodniańskich i od Torojagi po przeł. Prislop w Marmaroskich), ale za to najdokładniejsza ze znanych mi map przedstawiających te tereny (zwróćcie uwagę - dzięki niej można np. śmiało pokusić się o zdobycie z rejonu np. przeł. Prislop mitycznej Hnitesy, tutaj oznaczonej we współczesnej rumuńskiej formie jako "Ignateasa" - do tej pory najdokładniejszymi mapami, na których znajdowała się Hnitesa były przedwojenne wigówki, lub sowieckie mapy sztabowe).
    P.S. Postaram się w najbliższym czasie dowiedzieć "swoimi kanałami", gdzie dokładnie można na terenie Maramureszu nabyć wzmiankowane przez szanownych przedmówców mapy wydane przez Park Przyrody Gór Marmaroskich tak, aby polski turysta wiedział gdzie się kierować, aby już na miejscu je zakupić ( z własnego doświadczenia wiem np. (sierpień 2010), że nawet w księgarni na głównym placu w Sygiecie Marmaroskim moje pytanie o w/w mapy wzbudziło wielkie zdziwienie sprzedającej...).

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    A to znacie?: https://sites.google.com/site/romani...orsa-si-muntii (pierwszy od góry z dwóch aktywnych linków) - mapa o dość dziwacznym zasięgu (od Pietrosula po Omul w Rodniańskich i od Torojagi po przeł. Prislop w Marmaroskich), ale za to najdokładniejsza ze znanych ...).

    Luki witaj ...dzięki za namiar , nie zła mapa , zasięg dziwny (jak piszesz) , ale praktyczny. Dokładność aktualna i dobrze oznakowana ,przynajmniej tak mi się wydaje, po sprawdzeniu kilku szczegółów i porównaniu z tym co zastałem tam w pazdzierniku 2012.

    Pozdrowienia Janusz
    ps. mnie to wystarczy , zrobię skan, wydrukuję w kolorze i będzie jak oryginał , a może jeszcze w lepszej skali
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #63
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    Witaj Janusz! Kope lat!
    P.S. Mnie chodziło o te poprzednie mapy z wcześniejszej strony tego wątku. Tej, którą zalinkowałem to nawet nie mam pojęcia, czy gdzies można kupić.
    Co do jej szczegółowości - to jest znacznie lepsza od mojej starej mapy "Dimapu" G. Rodniańskich - przez "Dimapowską" mapę właśnie niepotrzebnie zmuszeni bylismy z żoną w 2010 roku zleźć do Borszy z ruin schroniska Puzdrele i nadrobić drogi, zamiast prosto do Comlex Turistic Borsa, gdzie mieliśmy kwaterkę i samochód, gdyż na w/w mapie "Dimapu" źle był zaznaczony szlak niebieskiego kółka - wg. niej zaczynał się na hali obok ruin schroniska - straciliśmy wtedy ok. godziny bezskutecznie poszukując jakiejkolwiek ścieżki w las; na tej nowej mapie widać, że nie mieliśmy szans szlaku odnaleźć, gdzyż nie schodzi on z bocznego grzbietu Rodniańskich do ruin schroniska, tylko biegnie prosto owym grzbietem na Buza Dealului...

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    Witaj Janusz! Kope lat!
    P.S. Mnie chodziło o te poprzednie mapy z wcześniejszej strony tego wątku. Tej, którą zalinkowałem to nawet nie mam pojęcia, czy gdzies można kupić.
    Co do jej szczegółowości - to jest znacznie lepsza od mojej starej mapy "Dimapu" G. Rodniańskich - przez "Dimapowską" mapę właśnie niepotrzebnie zmuszeni bylismy z żoną w 2010 roku zleźć do Borszy z ruin schroniska Puzdrele i nadrobić drogi, zamiast prosto do Comlex Turistic Borsa, gdzie mieliśmy kwaterkę i samochód, gdyż na w/w mapie "Dimapu" źle był zaznaczony szlak niebieskiego kółka - wg. niej zaczynał się na hali obok ruin schroniska - straciliśmy wtedy ok. godziny bezskutecznie poszukując jakiejkolwiek ścieżki w las; na tej nowej mapie widać, że nie mieliśmy szans szlaku odnaleźć, gdzyż nie schodzi on z bocznego grzbietu Rodniańskich do ruin schroniska, tylko biegnie prosto owym grzbietem na Buza Dealului...

    Hi Luki , a no kope lat ! Jak wiemy wszyscy, nie ma map idealnych i GPS tym bardziej , a błądzić jest przyjemnie, jak ma się oczywiście czas na to. Rumunia jest piękna, w tym roku też nie odpuszczę ... choć przejazdem w stronę Serbii, ale muszę tam być. Mam zamiar przemierzyć zachodnią częścią Rumuni do Serbii i dalej przez Kosowo do Albanii.Pobyć w Albanii jakiś czas i wracać wybrzeżem przez Czarnogórę , B i H i dalej przez Chorwację, zobaczymy co z tego wyniknie.
    Pozdrowienia dla Ciebie i Twojej Małżonki.
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 19-02-2013 o 19:15
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #65
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Uważałabym ze znakowaniem - ono jest powiedziałabym "dość rzadkie"
    No tak, np. na mapie z doliny Repedii na Petriceaua znaki niebieskie, ale w terenie coś ich nie widać.

    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    A to znacie?: https://sites.google.com/site/romani...orsa-si-muntii (pierwszy od góry z dwóch aktywnych linków) - mapa o dość dziwacznym zasięgu (od Pietrosula po Omul w Rodniańskich i od Torojagi po przeł. Prislop w Marmaroskich), ale za to najdokładniejsza ze znanych mi map przedstawiających te tereny
    Dzięki za link, mapa dobra, super by było jakby miała jeszcze szerszy zasięg, ale dobre i to.

    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    (zwróćcie uwagę - dzięki niej można np. śmiało pokusić się o zdobycie z rejonu np. przeł. Prislop mitycznej Hnitesy
    Taki mam plan na ten rok

    Cytat Zamieszczone przez luki_ Zobacz posta
    ...że nawet w księgarni na głównym placu w Sygiecie Marmaroskim moje pytanie o w/w mapy wzbudziło wielkie zdziwienie sprzedającej...)
    Dla nas, gdzie mamy tak duży wybór map z Polski to dziwne, kilka lat temu nawet w księgarni w dużej Suczawie nie było żadnej mapy poza mapą Rumunii, choć teraz tam się pewnie zmieniło.

  6. #66
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    231

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    No tak, np. na mapie z doliny Repedii na Petriceaua znaki niebieskie, ale w terenie coś ich nie widać.
    No tak, rzadko, bo rzadko, ale jednak czasem są (a przynajmniej były jeszcze w 2010). Tzn. są zazwyczaj tam, gdzie je najłatwiej namalować, czyli w lesie na drzewach. We wszystkich miejscach newralgicznych, gdzie ścieżki się rozchodzą, a w okolicy nie ma akurat żadnego drzewka, znaku również nie uświadczymy. Wszelkie łąki kośne po drodze również należy trawersować na czuja. Nie wspominając już o połoninie Rugasu, tam znaków oczywiście nie zobaczymy nigdzie.
    Reasumując - znaki, z rzadka namalowane w oczywistych miejscach (w lesie, gdzie nie ma innej drogi niż ta, którą wędrujemy), mają na celu chyba jedynie poprawę naszego samopoczucia w odwiecznej puszczy karpackiej...

  7. #67
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2008
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    Mam zamiar kupić mapę Gorgany Połonina Krasna Świdowiec wydawnictwa Compass.
    Czy ktoś wie czy to ta samo co mapa wydawnictwa Ruthenus ?
    Która z nich jest lepsza?

    Mapa Gorgany
    Mapa wydana przez wydawnictwo Konting z Pragi (Republika Czeska) oraz Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna (Polska) w skali 1:50 000 obejmująca środkową część Gorganów – na jednej stronie, oraz Połoninę Krasną i zachodnią część Świdowca – na drugiej stronie mapy.
    Mapa w formacie 680×980 mm wydana w języku czeskim, polskim i ukraińskim. Na mapie znajdują się centra turystyczne oraz punkty wyjść w góry takie jak Ust'Czorna, Krasna, Dragobrat,
    Bystrzyca (Rafajłowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa.

  8. #68
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Ukraina Karpaty Wsch. Mapy

    Cytat Zamieszczone przez bernardyn Zobacz posta
    Mam zamiar kupić mapę Gorgany Połonina Krasna Świdowiec wydawnictwa Compass.
    Czy ktoś wie czy to ta samo co mapa wydawnictwa Ruthenus ?
    Ta sama skala, ta sama szczegółowość, ta sama treść, jakby z jednej "sztancy". Obydwie dwustronne. U każdego z wydawców obszar jest trochę inaczej podzielony miedzy jedną i druga stronę arkusza, w skrajnych narożnikach mapy mogą mieć odrobinę inny zasięg.

    Cytat Zamieszczone przez bernardyn Zobacz posta
    Która z nich jest lepsza?
    Jedna i druga jest lepsza

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady Wsch.
    Przez lucyna w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 22:19
  2. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział: Mapy turystyczne
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 08:53
  3. Rumunia, Karpaty. Mapy
    Przez lucyna w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 09:05
  4. Ukraina!!!!!!!!!!!
    Przez 75lowczy w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2006, 06:52
  5. Katalog: Mapy 1945 - 1989, Dział:Mapy krajoznawczo-samochod
    Przez marekm w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2005, 23:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •