Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Zmieniać forum ?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    Sorki. Nie rozumiem dlaczego ten wątek został przesunięty do rozdziału TECHNICZNE.
    "Techniczne
    Jeśli masz problem z forum, pomysł mający na celu usprawnienie jego działania, jest błąd w forum lub poprostu szukasz pomocy pisz tutaj."
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #12
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Nie, nie - chodzi mi wyłącznie o formę. Załóżmy że znajdą się inni chętni do dopisywania. No i dział będzie miał powiedzmy 100, 150 czy więcej pozycji. Kto cos w tym znajdzie, jeśli każdy tytuł jest nowym postem? Przy przewijaniu stron jak wejdzie na 4 to już zapomni co było na 1, itd. Już "ordynarny" spis pozycji w jednym poście, jeden pod drugim, ponumerowane - byłby łatwiejszy do ogarnięcia nawet jak miałby 1,5 metra długości. Może i korzystają z tego teraz, a później?
    Tylko zgłaszam swoje wątpliwości, co nie znaczy że muszę mieć rację, to jedynie jeden głos na forum.

    Piszesz ludziskom magisterki?
    Piszę pojedyńczo, bo przewidziałam problemy. Pojedyncze wpisy mozna poprzesuwać, potworzyć podkatalogi. jeżeli w biologii monografia powpisuje jednocześnie kilka pozycji dajmy na to z ornitologii, botaniki, scieżki dydaktyczne to potem nic nie będzisz mógł zrobić. Poprostu pozostanie w takiej wersji. Mając pojedyńcze wpisy możesz moderować tworząc w miarę rozrostu bibliografii nowe działy. Dla mnie pojedyncze wpisy są bardziej czytelne.
    Piotrze one służą do tworzenia bibliografii nieszczęsnym magistrantom. Nie każdego stać na pewne usługi. Muszą sami biedacy pracować.

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Mając pojedyńcze wpisy możesz moderować tworząc w miarę rozrostu bibliografii nowe działy. Dla mnie pojedyncze wpisy są bardziej czytelne.
    Kończąc o bibliografii (bo nie o to chodziło rozpoczynającemu wątek) muszę Cię rozczarować. Z pojedynczymi postami nic nie można zrobić - ewentualnie jednorazowo - ale wyciągać co jakiś czas posty i umieszczać w innych (istniejących) tematach się nie da. Krótko mówiąc jak zostało wpisane - tak zostanie.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #14
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Jedną rzecz na pewno bym poprawił-FAQ.Czasem ktoś zapyta o rzecz faktycznie wałkowaną x-razy w ciągu istnienia forum,no i oczywiście bywalcy warknięciem odsyłają delikwenta do wyszukiwarki.No a wyszukiwarka wypluwa 200 wątków,a każdy po 20 stron,wszędzie tam gdzie pojawiło się dane słowo...Konia z rzędem jak się coś znajdzie.Ja za każdym razem staram się podłączyć nową wieść np o wilkach itp do już istniejącego wątku i za każdym razem mam kłopot(jak spadnie z pierwszych stron) żeby taki wątek znaleźć zamiast zakładać nowy.Jeszcze do tego nie wiadomo czy on jest w "Bieszczadach praktycznych" czy w "dyskusjach" a może w offtopie.I dlatego gorąco polecam Adminowi przestudiowanie genialnego FAQ-a na stronie ngt.pl http://ngt.pl/forum/?p=faq :klepniesz np w śpiwory to otwierają się wszystkie wątki i dyskusje o śpiworach itd.Oczywiście nie da się wszystkiego sklasyfikować ale choć 80% można spróbować.Możemy pomóc zrobić chociaż ramy takiej klasyfikacji.
    Co do innych gór to przecież nikt chyba nie ma za złe że się pisze na tym forum o Karpatach Ukraińskich,Pogórzu Dynowskim.Dla mnie Bieszczady zaczynają się na Przełęczy Dukielskiej,a kończą się na horyzoncie,gdzie słońce wschodzi ;-) No i na północ i południe też. Ważne są przecież "klimaty",a te są wspólne dla nakreślonego przeze mnie obszaru.Zresztą uważam że dla Wschodniego Roztocza też.
    Co do powitań to na którymś forum jest po prostu założony wątek(lub w opisie działu) w offtopie pod tytułem:"Tutaj się witamy".I już.
    Jeśli chodzi o użytkowników którzy mają po kilka kont,to sprawa jest banalna-wystarczy(tak jest na wielu forach) że pod logiem pojawia się adres serwera z którego się łączą.To utrudnia takie niecne działania(myślę oczywiście o ankietach).
    No, jest co poprawiać,dyskutujmy
    Pozdrav

  5. #15
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Przypomnę też mój post,niestety bez odzewu: http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=3385
    Pozdrav

  6. #16
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Moim zdaniem forum ma dobry podział na podfora. Nie trzeba chyba tego na siłę zmieniać.
    Poprawienie wyszukiwarki jest dobrym pomysłem, tylko czy jej usprawnienie zmusi nowych użytkowników forum do korzystania z niej ?
    Troszkę mi przeszkadza, że wartościowe pod względem merytorycznym (dla mnie) dyskusje, ciekawe, są często zaśmiecane postami nie na temat, posty te nie są kasowane i trzeba przez nie brnąć, aż do znudzenia.

  7. #17
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Równolegle z tym forum zaglądam regularnie na forum fotograficzne. Tam także trwa dyskusja na temat wprowadzenia ograniczeń dla nowych osób, struktury forum i tego typu spraw. Różnica między forum bieszczadzkim a fotograficznym jest następująca: u nas 3421 wątków, tam 17842, postów u nas 43 tys. tam 244 tys., użytkowników u nas 2664 tam 10 tys. Nasze forum jest dość skromne a chodzi na tym samym silniku. Nie ma moim zdaniem potrzeby wydzielanie w tej chwili przedpokoju dla "nowicjuszy", ewentualny bałagan wywołany kilkoma postami na ten sam temat (np. pierwszy raz w Bieszczady - gdzie jechać?) powinni na bieżąco sprzątać administratorzy bezlitośnie przenosząc (kasując) posty lub zamykając wątki. Taka ich rola.

    Inna sprawa to FAQ, Browar ma rację - to może nam życie uprościć. Żeby rozpędzić pracę za moment założę nowy wątek w tej sprawie. Zobaczymy co z tego wyniknie

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. O tym, jak to plany są po to by je zmieniać ;)
    Przez calanthe w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 18:35
  2. Czat na forum
    Przez iza w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2007, 11:20
  3. Forum MM
    Przez admin w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2005, 22:17
  4. Forum nie forum ..... kupa
    Przez Michał w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2003, 23:14
  5. CO TO ZA FORUM?
    Przez hans w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-06-2001, 15:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •