Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zmieniać forum ?

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Zmieniać forum ?

    Chciałbym zaprosic do dyskusji.
    - Czy to bieszczadzkie forum osiągnęło stan ideału ?
    - Czy też można (należy ) coś zmienić aby poprawić je.
    Pytania te nasuwają mi się w kontekscie pojawiania się ludzi nowych (czasem przypadkowych).
    Konkretnie : Czy nie powinien powstać nowy dział - o roboczej nazwie Przywitania i Pytania przeznaczony dla osób pojawiających się po raz pierwszy na forum.
    To tutaj świeżo zarejstrowani mogliby zadawać pytania typu : Jadę do Cisnej, czy tam góry są wysokie ? Do pozostałych działów mieliby dostęp po 5 postach.
    W ten sposób można by dodatkowo uniknąć wsuwania się osób które za główny cel stawiają sobie mieszanie i znikanie. Na myśli mam co najmniej kilkanaście takich wystąpień w ostatnim czasie, które sprowadzały się do kontrowersji (z tendencją do obrzucania innych) i potem koniec - nie ma ludzia.
    Nie mam nic przeciw odmiennym poglądom , przecież one tworzą koloryt forum. Ale kontrowersje lansowane przez nowe osoby wzbudzają podejrzenie co do celu takich działań.
    Podsumowując : jestem za tym aby stworzyć przedpokój z którego goście będą prowadzeni na pokoje.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    mi sie nasuwa tylko jedno -co do ankiet, zeby w ankiecie mogl brac udzial ten kto przynajmniej dwa słowa napisze. Bo aktualnie, mozna zarejsetrowac sobie 100 nikow-na jedna osobe, w efekcie wynik ankiety jest przeklamany. mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi ;>

    Pozdrawiam
    KaHa
    i do zobaczenia gdzies na szlaku :-D

  3. #3
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Podpisuję się pod wnioskiem Henka.Mam dokładnie takie same odczucia.Pozdrawiam.

  4. #4
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Ok poczekam jak się rozwinie dyskusja.

    Dodam jedynie, że dziś dodaliśmy kolejny megabit do naszego łącza co przełoży się na komfort pracy z forum. Powinno działać zdecydowanie szybciej :) zwłaszcza na najwolniejszych łączach (gprsy i inne).

    To tak w kwestii funkcjonalności :)
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Nie muszę chyba mówić, że jestem przeciw. To specyficzny rodzaj cenzury. Mój kolega zawsze powtarza nie ma głupich pytań, są za to głupie odpowiedzi. Rzeczywiście pojawiają się trolle ale forum z tym sobie radzi. Przypomnij sobie co robił klopsik na początku swojej bytności. Było straszno i śmieszno ale w chwili obecnej czapki z głów. Podobna sprawa była z zakładaniem idiotycznych wątków np. o bieszczadzkich ziołach.
    Można rzeczywiście założyć pokój dla nowych, coś w rodzaju ABC o Bieszczadach. I jeszcze jedno. Będę zawsze o ile czas mi pozwoli odpowiadać na pytania początkujących forumowiczów. To mój psi obowiązek. Jestem przewodnikiem i coś Bieszczadom za to, że mnie karmią należy. Choćby odpowiadanie na te same pytania.

    Poza tym Szanowny Adminie znowu zwracam Ci uwagę na to, że to forum jest opiniotwórcze i czytane przez miejscowych nazwijmy to decydentów. Gdyby było coś nie tak to nie służyłoby jako platforma informacyjna.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 26-04-2007 o 17:39

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Sorry ale nie mogę dopisać. Mam dwa pomysły merytoryczne. Dwa nowe pokoje: jeden kultura, sztuka, literatura, a drugi to inne góry i pagóry. Zerżnełam z pewnego forum górskiego.
    Uzasadnienie.
    1. Rozmowy o kulturze, filmie, literaturze porozrzucane są po róznych miejscach. Nie wiadomo co gdzie szukać. Coraz więcej jest imprez też tam możnaby było zamieszczać informacje.
    2. Mam problem w czasie tworzenia bibliografii. Co zrobić z daną pozycją włączyć do literatury o Bieszczadach czy odrzucić. przykład pierwszy z brzegu opracowanie życia i cudów uczynionych przez św. Mikołaja> Jakże to bieszczadzki temat ale w żaden sposób nie można merytorycznie uzasadnić jego pobytu w Bieszczadach. Poza tym jeżdzimy w Karpaty ukraińskie, chcemy info i chcemy podzielić się wiedzą to byłoby odpowiednie miejsce. Dla mnie też ważne to polecanie pewnych niezwykle interesujących miejsc na trasie w Bieszczady. Jest wiele atrakcji po drodze, można by było polecać coś wyjątkowego. Oczywiście nie byłby to pokój poświęcany Tatrom czy Sudetom.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    [.........]
    Tu popieram admina - poczekać na rozwinięcie dyskusji, ale pozwole sobie na wtręta:
    ad.1 - przeciw. Były już imho ciekawsze inicjatywy, póki co wszystkie się rypły. A to że coś jest porozrzucane, wynika z tego, że części forumowiczów nie chce się przeczytać opisu działu i umieścić posta we właściwym. W ten sposób można by wyodrębnić ze 40 działów i dla każdego znaleźć uzasadnienie.
    "Inne góry i pagóry" - to jest OT. Są też od tego właściwe fora. Tak samo jak są fora o koniach, kotach, rybkach i innych świństwach. Załóżmy dział "Kot moim przyjacielem" - będziemy tam opisywać jak tresować kota, umiesczać fotki jak franca biega za papierkiem albo leje do kwiatków lub butów gości. Wszak koty występują w Bieszczadach a z górami ogólnie wszystkimi też mają dużo wspólnego.

    ad.2 - przeciw formie, w ogóle nie rozumiem czemu to ma służyć. Bibliografia bez bazy danych lub innej struktury wymyka się spod kontroli samym zaangażowanym, czyli głównie Tobie a włożyłaś w to sporo pracy i czasu, ktorych szkoda by było zmarnować. Są pozaczynane jakieś działy, brakuje w nich mnóstwa pozycji a już tworzone są następne i następne i następne. Przydatność tego w chwili obecnej jest niewielka. Były na początku cenne inicjatywy, o ile dobrze pamietam WojtkaR, MarkaM i paru innych osób. Szkoda że się rypły lub mogły zostać nieco uproszczone,ale zastosowane.

    ad. pierwszego postu w tym wątku:
    niech mnie ktoś poratuje i rzuci linka do jakiegoś konkretnego tematu (-ów), gdzie takie "zjawisko" występuje i jest co najmniej niewłaściwe, bo w ogóle nie wiem o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 26-04-2007 o 19:50
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #8
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    ad pierwszego
    Post dotyczy słów Henka. Wprowadzenie ograniczeń dla początkujących. Myszka coś mi siada i nie mogę zaznaczać.

    ad bibliografii
    Nie ja wpisywałam działy i tematy. Dodaję wpisując książki i mapy ze swojej biblioteczki. Nie wymagaj proszę abym posiadała wszystkie publikacje dotyczące regionu. Wiele działów w bibliografii nie powypełniam bowiem nie interesuje mnie np. topomastyka. Rzeczywiście nikt nie kwapi się aby mi pomóc.
    Wiesz dobrze z czego utrzymuję się zimą, mam kontakt z promotorami i akurat ten dział cieszy się na uczelniach pewną popularnością.
    Mi podoba się pomysł stworzenia działu poświęconego innym górom np. Karpatom Wschodnim, pogórzom Przemyskiemu, Bukowskiemu.
    Decyzję podejmiecie Wy.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum ?

    Sorki. Nie rozumiem dlaczego ten wątek został przesunięty do rozdziału TECHNICZNE.
    Widocznie zostałem źle zrozumiany. Zadając początkowe pytanie chodziło mi o zmiany merytoryczne a nie techniczne.
    Jak ma wyglądać sens forum i czy stosować metodę urawniłowki w dostępie ?
    .
    Dlatego wątek został zapodany w dziale OFTOPIC (a tak prz okazji : czy tej nazwy nie można by zmienić np. na POGADUCHY ... nie tylko o Biesach ?
    Byłoby i normalniej i po polsku.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zmieniać forum

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    ad bibliografii
    Nie ja wpisywałam działy i tematy. Dodaję wpisując książki i mapy ze swojej biblioteczki. Nie wymagaj proszę abym posiadała wszystkie publikacje dotyczące regionu.
    Nie, nie - chodzi mi wyłącznie o formę. Załóżmy że znajdą się inni chętni do dopisywania. No i dział będzie miał powiedzmy 100, 150 czy więcej pozycji. Kto cos w tym znajdzie, jeśli każdy tytuł jest nowym postem? Przy przewijaniu stron jak wejdzie na 4 to już zapomni co było na 1, itd. Już "ordynarny" spis pozycji w jednym poście, jeden pod drugim, ponumerowane - byłby łatwiejszy do ogarnięcia nawet jak miałby 1,5 metra długości. Może i korzystają z tego teraz, a później?
    Tylko zgłaszam swoje wątpliwości, co nie znaczy że muszę mieć rację, to jedynie jeden głos na forum.
    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Wiesz dobrze z czego utrzymuję się zimą, mam kontakt z promotorami
    Piszesz ludziskom magisterki?
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. O tym, jak to plany są po to by je zmieniać ;)
    Przez calanthe w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 18:35
  2. Czat na forum
    Przez iza w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2007, 11:20
  3. Forum MM
    Przez admin w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2005, 22:17
  4. Forum nie forum ..... kupa
    Przez Michał w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2003, 23:14
  5. CO TO ZA FORUM?
    Przez hans w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-06-2001, 15:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •