Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: FAQ naszego forum

  1. #11
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: FAQ naszego formu

    Zapytał ktoś po raz kolejny:o której jest msza w Łopience?Odpowiedź na to pytanie padła nie raz,więc chciałem ją znaleźć i zapodać pytającemu.Niestety trzeba być chyba profesorem od wyszukiwarki,tej naszej,forumowej.Nie udało mi się nic znaleźć-szukałem frazy,z kwantyfikatorami,zaawansowanie...nic,tzn straszny mętlik.A przecież wiem że ta odpowiedź gdzieś jest.Dopiero jak skorzystałem z googla,znalazłem.Ponawiam więc apel o skonstruowanie dobrego FAQ-a.
    Pozdrav

  2. #12
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: FAQ naszego forum

    Znalazłeś na forum z pomocą googla? Możesz dać ewentualnie link na to co znalazłeś i jaką frazę szukałeś? Mieliśmy zawirowania googlowe i niedawno dopiero wróciliśmy do indeksu.
    Prawdą jest też to, że forumowa wyszukiwarka musi być co jakiś czas (najlepiej jak najczęściej) indeksowana. Tzn włącza się specjalny mechanizm które mieli sobie nasze blisko 300MB bazy i wyławia sobie klucze po których potem szuka.
    Zapuściłem teraz to indeksowanie więc w ciągu kilku godzin jakość wyszukiwania się poprawi.

    Co do samego FAQ to oczywiście jestem za. Można to zrobić z pomocą tego starutkiego faka w moim serwisie - mało to forumowe rozwiązanie.
    Można też to zrobić tak że w forumowym FAQ pododawać częste pytania i w nich jako odpowiedzi linki do konkretnych wątków.
    Rozwiązanie drugie wydaję się forumowo uzasadnione i rozsądne ponieważ wątki są ciągle żywe (z pomocą społeczności się rozwijają) ale też trzeba mieć na uwadze, że część z nich się dezaktualizuje i rozmywa z trakcie dyskusji. Człowiek odesłany do wątku z 400 postami z czego 2 są w jego obszarze zainteresowań może się lekko zestresować.

    Zasadniczo znalezienie złotego środka byłoby tutaj salomonowym wyjściem.

    EDYTA:
    Przełączyłem teraz mechanizm wyszukiwawczy z szukania "indeksowego" na fulltext. To powinno pomóc. Choć oczywiście pewności co do tego nie mam :)
    Ostatnio edytowane przez admin ; 23-06-2007 o 21:45
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: FAQ naszego formu

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Nie udało mi się nic znaleźć
    IMHO oprócz tego ze sama wyszukiwarka do ideałów nie należy, to nawet jeśli będzie w miarę sprawniej przeszukiwać niewiele to da. Niewiele da ponieważ gdyby temat posta, który Ci wyrzuca wyszukiwarka miał cośkolwiek wspólnego z zapytaniem to pewnie łatwo odpowiedni wątek byś odnalazł - niestety większość ma najwidoczniej problemy ze sformułowaniem jednego zdania, którym można opisać treść posta/pytania, przejrzyj forum trochę wstecz połowa tematów nie ma sensu.
    Weźmy ten o którym piszesz: "Łopienka". Za jakis czas będziesz szukał i już nie będziesz pamiętał co w nim było, więc szukając będziesz musiał wchodzić w te kretyńskie tytuły tematów. Napisać "Łopienka - kiedy msze?" czy "Msze w Łopience" to jest zbyt trudne lub pracochłonne, ludzie są zarobieni i w ogóle.
    O bzdetach w większości wątków szkoda gadać - niektórzy muszą w każdym coś dopisać, choćby dwa słowa, ale zawsze. Forum jest niereformowalne już - tu może pomóc tylko "trzęsienie ziemi" - wtedy połowa sie obrazi i pójdzie, przyjdą nowi, trochę czasu upłynie, może się łatwiej nauczą zasad które na innych forach są czymś oczywistym, ktoś będzie pilnował porządku aby "trzęsienie" miało charakter ciągły. Przy 100k postów wyjdzie to forum na dobre.
    Ja skończyłem z naprawianiem tego forum.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #14
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: FAQ naszego forum

    ->Admin
    Zadałem najprostszą frazę:
    łopienka site:forum.bieszczady.info.pl
    Pozdrav

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: FAQ naszego formu

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    O bzdetach w większości wątków szkoda gadać - niektórzy muszą w każdym coś dopisać, choćby dwa słowa, ale zawsze. Forum jest niereformowalne już - tu może pomóc tylko "trzęsienie ziemi" - wtedy połowa sie obrazi i pójdzie, przyjdą nowi, trochę czasu upłynie, może się łatwiej nauczą zasad które na innych forach są czymś oczywistym, ktoś będzie pilnował porządku aby "trzęsienie" miało charakter ciągły. Przy 100k postów wyjdzie to forum na dobre.
    Ja skończyłem z naprawianiem tego forum.
    To o czym piszesz to bolączka wszystkich forów, nie tylko tego i chyba nie ma na nią rady.
    Czasem posty OT są ciekawe, a te nieciekawe - ja zwyczajnie pomijam.

    Poza tym , jeśli można się poszarogęsić.
    Jako "newbie" mam takich kilka uwag do forum (porównując je z kilkoma innymi forami które znam).

    Mam problemy z oznaczaniem postów jako przeczytane.
    Wydaje mi się ze przeczytałam już na pewno wszystkie wypowiedzi na danym forum, a ciągle przed samym tytułem forum jest wykrzyknik informujący, że są tam wypowiedzi nieprzeczytane.

    Brak szybkiego i wyraźnego przycisku "oznacz całe forum jako przeczytane" (często używam).

    Trochę zbyt duży nadmiar różnych oznaczeń (ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia do forum).

    Brak sortowania użytkowników wg ilości postów.

    Być może te opcje są, ale nie umiałam ich znaleźć.

    Pozdrowienia

    Basia
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 25-06-2007 o 13:29

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: FAQ naszego formu

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Brak szybkiego i wyraźnego przycisku "oznacz całe forum jako przeczytane" (często używam).
    Strona główna forum, nad Shoutbox: "Zaznacz Przeczytane Fora" - oznacza wszystkie jako przeczytane.
    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Brak sortowania użytkowników wg ilości postów.
    Lista uzytkowników -> na samej górze klikasz "Postów" (pomiędzy Nazwa użytkownika a Avatar).
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chleba naszego poprzedniego
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 13:37
  2. Wybierzmy nowe miejsce dyżurów uczestników Naszego Forum
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-05-2008, 23:25
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 15:20
  4. Poziom naszego Forum Dyskusyjnego
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-10-2002, 12:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •