Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zakaz wstepu na szlaku

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Zakaz wstepu na szlaku

    pare razy widzialam w bieszczadach dziwna rzecz, na przebiegu znakowanego szlaku sa ustawiane tabliczki typu "wstep wzbroniony scinka drzewa", "zakaz wstepu uprawy lesne", "ostoja zwierzyny" . Bylo to np. na szlaku z dolzycy na jaworzec przez falowa czy z jaworca na szczycisko przez siwarne. Pytam z czystej ciekawosci co jest wazniejsze czy istnienie szlaku czy powieszony zakaz, i jak powinien sie zachowac praworzadny turysta w takim miejscu :) wycofac bo dalej isc nie mozna, olac sprawe czy schowac tabliczke do plecaka bo wtedy nie ma dowodow
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Zakaz wstepu na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    jak powinien sie zachowac praworzadny turysta w takim miejscu :)
    Normalnie - iść i nie koloryzować. Jeżeli tego typu tabliczki stoją przy szlaku (ścinka - mają prawo robić ścinke) to znaczy że nie należy schodzić ze szlaku, bo może coś spaść na łeb, ale i tak zawsze znajdzie się jakiś gamoń, który ma to w nosie. Podobnie z pozostałymi zakazami - na ogół. Nie ma w Bieszczadach szlaków, które są zamknięte bo jest "ostoja zwierzyny" :) Albo jedno albo drugie.
    Może się zdarzyć oczywiście że jakiś szlak trzeba na czas ścinki wyłączyć, ale wtedy jest wyraźnie oznakowane czego zakaz dotyczy i jest informacja o tym wcześniej. Gdyby np. na szlaku z Jaworzca był zakaz i byłby on zamknięty, to podejrzewam że w schronisku by Cię o tym poinformowali a przynajmniej powinni poinformować.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar JarekBartek
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Zakaz wstepu na szlaku

    W weekend majowy mając przed sobą na dwóch bieszczadzkich trasach (poza szlakami) miłe tabliczki „Ścinka drzewa – wstęp wzbroniony” poszedłem dalej. Tym bardziej, że taka informacja powinna znajdować się na dole trasy, a nie występować jako niespodzianka po godzinie marszu. Uznaliśmy po prostu, że skoro odgłosów prac leśnych nie słychać, to nie ma się i czym przejmować. A co do takiej informacji, to moim zdaniem chodzi raczej o to, żeby nikt nie odpowiadał za ewentualne szkody tzw. osób postronnych. Podobnie robią Nasi Kochani Drogowcy stawiając ograniczenie do „30” na prostym, tylko dziurawym odcinku drogi za miastem – wszyscy jadą 100-tką, ale jak ktoś urwie koło to nie ich wina bo znak był (czytaj: odszkodowania nie będzie).
    Co do „Ostoi zwierzyny” – nie spotkałem takiego cuda przy szlaku ale obstawiam, że też idę dalej. Jeśli jednak jest to ostoja jakiejś misiowej lub misia... to brakuje mi już dalszej koncepcji działania i intensywnie trzęsę portkami na myśl o małym tête a tête.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Tasiek
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Karkonosze
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Zakaz wstepu na szlaku

    Jeżeli nie ma tabliczki na początku szlaku też idę dalej.Samo napisanie ostoja zwierzyny też wg mnie jest takie nijakie.
    Podobna sytuacja jest w Karkonoszach ale tam jest szlaban na początku szlaku i informacja do kiedy i z jakiego powodu szlak jest zamknięty.
    Pozdrawiam Tasiek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zbaczanie ze szlaku
    Przez xs400 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 10:11
  2. Zakaz jazdy autobusów na trasie Wetlina - Ustrzyki Górne?
    Przez Misieg w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 20:42
  3. Sylwester na szlaku
    Przez Xavier w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 12:47
  4. Szlak rowerowy-zakaz wstepu dla pieszych
    Przez fidelli w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2006, 20:26
  5. Karte wstepu do Parku
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2001, 09:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •