Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Lasy chcą wziąć parki narodowe

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Lasy Państwowe, do których należy większość lasów w Polsce, przygotowują projekt przejęcia wszystkich 23 parków narodowych. Połączony twór ma się nazywać: Państwowe Gospodarstwo Przyrodnicze "Lasy i Parki Narodowe" - pisze "Gazeta Wyborcza".

    - To poroniony pomysł. To koniec parków i ochrony przyrody w Polsce - uważa Tomasz Wesołowski, ornitolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, który od ponad 30 lat prowadzi badania w Puszczy Białowieskiej. Przeciw jest też Państwowa Rada Ochrony Przyrody, doradzająca ministrowi środowiska. - Tak ważne zmiany powinny być szeroko konsultowane, a nie przygotowywane w konspiracji. Tymczasem nawet my dowiadujemy się o nich nieformalnie - mówi gazecie dr Andrzej Kepel, członek rady.

    Planowanym połączeniem zajmuje się były dyrektor Lasów Państwowych, obecnie główny analityk w przedsiębiorstwie, Konrad Tomaszewski. Wraz z ministrem środowiska Janem Szyszką jeździ na spotkania z przedstawicielami parków i kusi ich obietnicą zrównania zarobków do średniej w Lasach, czyli 4.200 zł brutto. W parkach ta średnia to tylko 2.200 zł - zauważa gazeta.

    O planowane połączenie "GW" zapytała resort środowiska. - To jedna z kilku propozycji prowadzących do stworzenia warunków działalności parków narodowych - odpowiedział Michał Milewski, naczelnik departamentu edukacji i promocji zrównoważonego rozwoju. - Konrad Tomaszewski nie zgodził się na rozmowę z nami - pisze "Gazeta Wyborcza".
    Źródło informacji: PAP/INTERIA.PL

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Każdy kij ma dwa końce, wszak nie raz idąc sobie po BdPN słychać piłę. W parku można znaleźć plece, ze zwiezionymi dłużycami, i bynajmniej nie wygląda to na afekt trzebieży sanitarnej, w Bieszczadach pewnie nie wiele by to zmieniło. W Białowiezy pewnie też, bo słyszy się czasem że intensywnie cięte są unikatowo zabytkowe drzewostany.
    Wątpię żeby to coś zmieniło, no, może jedynie nasilą się dźwięki pił, odstrzały (dziś w parkach nazywane sanitarnymi), ale przeccież to nic nowego.

    A mimo wszystko wolałbym żeby zostało po staremu
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    W końcu łatwiej (w dłuższej perspektywie) sprywatyzować Lasy Państwowe, aniżeli Parki Narodowe. Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez chris ; 16-05-2007 o 13:39 Powód: ...emota :))

  4. #4

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Nie wiadomo na czym mialo by to polegać, bo napewno tereny BdPN zajęte przez lasy państwowe rządziłyby sie (mam nadzieje) innymi prawami niż obecne LP i obecny BdPN.
    Jeżeli dalej nie można by wycinać (masowo, oficjalnie) drzew i nie można by wykupywać tych terenów (patrzenie w przód; prywatyzacja itp zapewne na to pozwoli) a można by wleźć tam gdzie chodzili ludzie od stuleci, a teraz zostało to zakazane, to ja jestem za!!
    Bo ciągle denerwuje mnie że idzie sobie droga że hej, a nie mogę tam wejść a rodzinki, pracownicy parku moga samochodami wjeżdżać, szlag mnie trafia ....
    bieszczadzkagaleria:
    www.rudak-galeria.pl

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Jak to Jabol niedawno zasugerował:
    Jeśli coś jest zabronione, a bardzo się chce, to znaczy się że można."

    Ja wczoraj dowiedziałem się, że BdPN wyraził między innymi mi, zgodę na tzw "wszędołażenie" oczywiście nie na terenie całego parku. Jako że wykaz miejsc zawartych we wniosku sam redagowałem..... mam powód do niepochamowanej wręcz euforii i radości. Innymi słowy, na terenie mojego zainteresowania zakazy wszelakiego pobytu wstępu itd, mam jawnie i serdecznie ..... no nie dotyczą mnie:)
    la la la la - to wyraz tej mojej radości
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #6
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Hej:)
    Smętny obraz wzniosłych (onegdaj) hasełek o ochronie przyrody. Nie ma co - jesteśmy gatunkiem nieznośnie eksploatującym środowisko i nawet jakieś odchyłki w rodzaju pomysłu Hr.Zamojskiego, wiedzionego romantycznym uniesieniem, nie powstrzymają ludzi przed zdewastowaniem do reszty ziemi, z której żyją. Przypomina to tak samo ślepą i niepohamowaną działalność larw roślinożernych robali ...

    I pomyśleć, że obecny Pan Minister kiedyś był moim nauczycielem;/

    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Derty nie zasmucaj się tak bardzo,przecież swój rozum masz...to tylko Gazeta Wyborcza! Chociaż widzę że niektórzy ciągle traktują organ Michnika jak swoistą wyrocznie.Pożyjemy,zobaczymy.
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Cytat Zamieszczone przez robines Zobacz posta
    Derty nie zasmucaj się tak bardzo,przecież swój rozum masz...to tylko Gazeta Wyborcza! Chociaż widzę że niektórzy ciągle traktują organ Michnika jak swoistą wyrocznie.Pożyjemy,zobaczymy.
    Drogi robines , krytykowałeś innych za "wstawki polityczne" tu na forum ,a teraz sam i to w "niesmaczny i perfidny " sposób to czynisz.
    Uważałem Cię za człowieka o przeciwnych do moich (i wielu tu Innych Uczestników) poglądów na "te sprawy" ,ale zarazem godnego i honorowego "przeciwnika" i niech tak zostanie nadal .

    PS. pożyjemy zobaczymy???
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Drogi robines , krytykowałeś innych za "wstawki polityczne" tu na forum ,a teraz sam i to w "niesmaczny i perfidny " sposób to czynisz.
    Uważałem Cię za człowieka o przeciwnych do moich (i wielu tu Innych Uczestników) poglądów na "te sprawy" ,ale zarazem godnego i honorowego "przeciwnika" i niech tak zostanie nadal .

    PS. pożyjemy zobaczymy???
    Drogi joorgu,o co ci konkretnie chodzi? O to że podważam wiarygodnośc artykułu w GW ? Co masz na myśli pisząc o "tych sprawach"?Co ty taki delikatny i nerwowy jesteś-pracujesz w tej redakcji cy cóś? Dlaczego odpowiadasz za innych(piszac o wielu Innych)? "Niesmaczny,perfidny"... wyluzuj bo ja prostak i ze wsi jestem stąd brak ogłady intelektualnej .
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Lasy chcą wziąć parki narodowe

    Cytat Zamieszczone przez robines Zobacz posta
    .... O to że podważam wiarygodnośc artykułu w GW ? Co masz na myśli pisząc o "tych sprawach"?... wyluzuj bo ja prostak i ze wsi jestem stąd brak ogłady intelektualnej .
    Nie o podważanie wiarygodności tego artykułu mi chodzi .. ale o Twoje stwierdzenie jak cytat niżej.
    Nie udawaj ,że nie wiesz o co mi chodzi . Jak sobie życzysz to potrafię być mało delikatny , ale nie tu na tym forum.

    Cytat Zamieszczone przez robines Zobacz posta
    .....to tylko Gazeta Wyborcza! Chociaż widzę że niektórzy ciągle traktują organ Michnika jak swoistą wyrocznie.Pożyjemy,zobaczymy.
    Ta opinia o GW jest ogólnie znana i pochodzi z wiadomego politycznego żródła.

    Ps. na tym koniec mojej dyskusji politycznej z Tobą, bo to nie miejsce na taką ( sam nie raz zwracałeś innym uwagę ,a teraz udajesz że nie wiesz o co chodzi )
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzkie lasy, i ich osobliwe dziwno
    Przez Barnaba w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 23:05
  2. Oddajcie Parki Narodowi
    Przez krakowianin26 w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 22:56
  3. 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
    Przez Recon w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 20:46
  4. Lasy Anty - Państwowe*
    Przez Zefir w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 01:38
  5. Chcę poznać Bieszczady
    Przez krynia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 12:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •