Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar oslo
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    60

    Domyślnie Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    Ów KOO jest organizacja pozarzadowom zajmujaca sie ochrona ptakow drapieznych w calej polsce od ponad 25 lat,to dzieki KOO wzrosla populacja orla przedniego w beskidach i bieszczadach,nie wspominajac o orliku krzykliwym i innych gatunkach drapiezcow,zostal wprowadzony monitoring i kontrole gniazd

    moze was interesuje ochrona drapiezcow,pieknych ptakow,moze wy zaobserwujecie u siebie dpapiezniki,piszcie,podyskutujemy



    www.koo.ngo.free.pl

  2. #2
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    Jeszcze tego brakowało żeby ktoś publicznie zdradził położenie orlego gniazda.Sama idea świetna ale pokusy duże więc lepiej milczeć.
    Pozdrav

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Jeszcze tego brakowało żeby ktoś publicznie zdradził położenie orlego gniazda.Sama idea świetna ale pokusy duże więc lepiej milczeć.
    Masz rację, zaraz by znalazło się kilku chętnych do obejrzenia takiego czegoś z bliska. Ale jak sie chce oglądac duże drapiezniki, można to robić nawet w znacznym oddaleniu.
    Pozdrawiam
    naive

  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    Jestem bardzo zainteresowany wszelką wiedzą ornitologiczną, nie tylko o ptakach drapieżnych. Z orłami i orlikami oraz sokołami jest oczywisty kłopot: ceny jaj, piskląt na czarnym rynku są niebotyczne, a kłusownictwo poważnie zagraża istnieniu wielu gatunków. Dlatego wszelkie informacje na temat gniazd muszą być chronione przed szeroką publiką. Kiedyś ktoś w artykule popularyzatorskim opublikował mapę gniazd powodując niemal katastrofę. Do tego dochodzą myśliwi, którzy nie odróżniają orła od jastrzębia, a którym się wydaje, że jastrząb niszczy kuropatwy i bażanty i oni nie mają na co polować, więc oni kłusują chronionego jastrzębia. Jeden bielik ma się b. dobrze.
    Mimo wszystko, można wymieniać się doświadczeniami z obserwacji, próbować wzajemnych potwierdzeń do Komisji.
    Pozdrawiam
    Długi

  5. #5
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    ->Naive
    Miałem na myśli to o czym napisał Długi-handel jajami(ok. 4-5 tys.$ za jajo orła) a nie podglądanie,które też jest niebezpieczne-niepokojone orły łatwo porzucają gniazdo.
    Pozdrav

  6. #6
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez oslo Zobacz posta
    Ów KOO jest organizacja pozarzadowom zajmujaca sie ochrona ptakow drapieznych w calej polsce od ponad 25 lat,to dzieki KOO wzrosla populacja orla przedniego w beskidach i bieszczadach,nie wspominajac o orliku krzykliwym i innych gatunkach drapiezcow,zostal wprowadzony monitoring i kontrole gniazd

    moze was interesuje ochrona drapiezcow,pieknych ptakow,moze wy zaobserwujecie u siebie dpapiezniki,piszcie,podyskutujemy



    www.koo.ngo.free.pl
    Ochrona mnie interesuje więc nie będę pisać.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    ->Naive
    Miałem na myśli to o czym napisał Długi-handel jajami(ok. 4-5 tys.$ za jajo orła) a nie podglądanie,które też jest niebezpieczne-niepokojone orły łatwo porzucają gniazdo.
    Obserwowanie ptaków to zajęcie też wymagające wiedzy. Ja akurat od kilku miesiecy pasjonuje sie nie tyle obserwowaniem co poznawaniem ptaków. Do niedawna duzy ptak byl dla mnie gawronem albo wroną, mały wróblem i sikorką / jaskółek teraz mało więc je pomijam/. Ale jak sie temu bliżej przyjrzeć, to az oczy bola od kształtów i kolorow. Zreszta te ptaszki to jakoś zaczęły się na Bukowym Berdzie - pozował mi tam kiedyś siwerniak. Poniewaz elementarną wiedze juz posiadłem , obserwować orlich gniazd się nie wybieram.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar oslo
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    ja nie podalem dokladnego gniazdowani olrika czy orla podalem tylko region,a gniazda wiem gdzie sie znajduja lecz tego nie wyjawie,sam jestem w KOO od ponad 4 lat,niedawno byly badania ktore trwaly 4 dni,obserwacje rozpoznawanie,bylem na tym i zyskalem wiedze jeszcze wieksza niz mialem,jesli by ktos byl chetny do obserwacji to zapraszam,jeszcze lepiej jakby mial samochod


    nawet sluchanie sow czy innych ptakow jest mile,a co do wchodzenia do stref w czasie legow,jest to zabronione bo rodzice moga pozucic mlode,a wazne jest aby populacja wzrosla
    Ostatnio edytowane przez oslo ; 29-05-2007 o 21:42

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar oslo
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach

    czy moze zaobserwowal juz ktos ptaka drapieznego???

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)
    Przez Wojtek Pysz w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 12-04-2022, 22:02
  2. Orły w Bieszczadach
    Przez Qba w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 20:11
  3. Mieczysław Orłowicz w Bieszczadach
    Przez Leuthen w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-12-2009, 00:45
  4. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 19:13
  5. Przychówek orłów przednich w tym roku
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 22:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •