Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Opołonek

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Opołonek

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    ...W ubiegłym tygodniu byłem w Karpatach Ukraińskich (Gorgany i Świdowiec), a jesienią ub. roku Czarnohora. Przez tydzień, który tam spędziłem widzieliśmy raptem jednego lisa i jakiegoś dużego ptaka (nie znam się na ornitologii, ale ptak był większy niż kruk). Powiem więcej - przez ten tydzień, i 115 km przebytej w górach trasy na palcach jednej reki (dosłownie) mógłbym policzyć tropy zwierzyny (głównie jeleniowate) ....
    niestety w opinii mieszkańców terenów podgórskich na Ukrainie w górach poluje się i kłusuje na potęgę...
    ...i sam widziałeś efekty...
    pozdrówka :-)

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Opołonek

    Cytat Zamieszczone przez wtak Zobacz posta
    niestety w opinii mieszkańców terenów podgórskich na Ukrainie w górach poluje się i kłusuje na potęgę...
    ...i sam widziałeś efekty...
    Stąd konieczność restrykcyjnego przestrzegania zasad panujących w PN w Polsce. I słusznie.
    http://www.doczu.pl

  3. #13
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Opołonek

    jak to w ukrainskich gorach nie ma zwierzat?? a krowki???? takie z dzwoneczkami???
    a ja bym wolala zeby nasze bieszczady wygladaly jak czarnohora czy inne ukrainskie gory.. moze nie spotka sie za czesto lisa ale i stonke nieczesto...u nas to albo "teren zagospodarowany" ze schroniskami, hotelami i innym syfem albo park- dla wielu najlepiej jakby byl ogrodzony sistiema
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Opołonek

    no i na połoninach ukraińskich często można spotkać tabuny koni :)
    pozdrówka :-)

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Opołonek

    Z tymi krowami i końmi to prawda. Ale trudno je nazwać dzikimi.
    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    u nas to albo "teren zagospodarowany" ze schroniskami, hotelami i innym syfem albo park- dla wielu najlepiej jakby byl ogrodzony sistiema
    W takim razie źle wybierasz miejsca w które jedziesz. Mnie tam tlumy w Bieszczadach nie przeszkadzają, bo spotykam je niezwykle rzadko, świadomie tak wybierając przebieg mojej wędrówki, aby unikać miejsc gdzie z natury jest tłoczno. Spróbuj tak - warto.
    http://www.doczu.pl

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Opołonek

    To prawda. Kiedyś przełaziłam dwa tgodnie w Bieszczadach i praktycznie nie spotkalismy ludzi. Nie mówię, że kompletnie, ale tlumów nie było.

  7. #17
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Opołonek

    nie no jasne ze da sie tak dobrac trase zeby bylo cicho i spokojnie :) Mialam na mysli raczej to ze aby zobaczyc latem puste poloniny albo klimatyczne,nieturystyczne wioski trzeba jechac na ukraine...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Opołonek

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Mialam na mysli raczej to ze aby zobaczyc latem puste poloniny albo klimatyczne,nieturystyczne wioski trzeba jechac na ukraine...
    iiii tam. Przesadzasz. Na Jaśle tez nie ma tłumów, nawet w sezonie, w Smolniku tym koło Komańczy, czy podobnych wsiach tez turystów nie uświadczysz. Że o Beskidzie Niskim nie wspomnę.
    Swoją drogą na Ukrainie też już widać zmiany. Jestem przekonany, że po Euro 2012 nie będzie już po co jeździć na Ukrainę, bo to samo będzie w UG, w Komańczy, czy Wetlinie. Powoli odchodzi w zapomnienie etos zakarpacia. Jak pisal Tolkien: Wszystko się zmienia.
    http://www.doczu.pl

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Opołonek

    Nie jest jeszcze aż tak źle. Nawet na Carynskiej da się w piekny wieczór nie uświadczyć nikogo. Nawet w rejonie Tarnicy da się być samemu i poczuć klimat. No ale niestety - klimatycznych wioseczek jak na Ukrainie u nas nie ma, w wyniku pewnego zdarzenia z roku 47. Za to mamy wioseczki w zupełnie innym klimacie, którego na Ukrainie nie uswiadczysz.
    Bieszczady maja, jak Tatry, kanały, kóre trzeba omijać w sezonie - w innych miejscach naprawde jest pusto - nie ma co biadolić, że tłumy.
    Doczu - myślę, ze nie ma co być takim pesymista. Raczej ciężko im będzie zapełnić te ogromne góry tak, zeby je od razu przerobić na drugie Tatry. Klimat nie zginie - może tylko się lekko rozmyje, ale wątpię, żeby np Osmołoda zamieniła się w tetniącą ruchem turystycznym miejscowość z deptakiem i McD. Spokojnie - to jeszcze naprawde dłuuuugo potrwa. Nie martw się :)
    Ostatnio edytowane przez dziabka1 ; 09-06-2007 o 22:04

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Opołonek

    Cytat Zamieszczone przez dziabka1 Zobacz posta
    Doczu - myślę, ze nie ma co być takim pesymista. Raczej ciężko im będzie zapełnić te ogromne góry tak, zeby je od razu przerobić na drugie Tatry.
    Wystarczy, że zrobią drugi Szczyrk czy Wisłę. Na Stohu koło Jasinii już powstają jak grzyby po deszczu hotele i pensjonaty. Na własne oczy widziałem conajmniej 4 nowe budynki na kilkadziesiąt osob, a zaznaczam, że widocznośc był ograniczona do 50 m.
    Niestety w tym względzie mój pesymizm jest uzasadniony.
    http://www.doczu.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. A jednak nowy szlak... [Kińczyk Bukowski i Opołonek]
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 210
    Ostatni post / autor: 02-05-2020, 19:42
  2. Opołonek - skrajne punkty Polski rowerem
    Przez madhouze w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 18:20
  3. Pozwolenie od BdPN na przejścieSianki - Opołonek P. Bukowska
    Przez Maciej Z. w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 09:57
  4. Opołonek - jak otrzymać zgodę?
    Przez WojtekR w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-03-2005, 20:11
  5. Opołonek ???
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2001, 22:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •