Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Sianki

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    świętokrzyskie
    Postów
    67

    Domyślnie Sianki

    tak mi chodzi po głowie...
    czy ktoś może szedł do Sianek od strony Wołosatego przez Bukowe Berdo?
    czy taka trasa jest możliwa do pokonania w jeden dzień?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Sianki

    Cytat Zamieszczone przez peruwianka Zobacz posta
    czy ktoś może szedł do Sianek od strony Wołosatego przez Bukowe Berdo?
    czy taka trasa jest możliwa do pokonania w jeden dzień?
    Jeżeli masz na myśli legalne przejście, to tak - owszem wyczynowo się da - tylko czy jest sens. Mam na myśli fakt że w 1 dzień (prawie cały) dojdziesz do tych Sianek, ale trzeba jeszcze wrócić, tak? (np. do Tarnawy lub Mucznego)

    Wołosate - Bukowe Berdo - Muczne - "dziewiętnastka" obok punktu widokowego - Bukowiec - Beniowa - Sianki. Tak byłoby najbliżej (legalnie).
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 06-06-2007 o 14:31
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar tomekk
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Sianki

    Piotr,

    Chyba chodzilo jej o cos innego.

    Tomek

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Sianki

    Cytat Zamieszczone przez tomekk Zobacz posta
    Chyba chodzilo jej o cos innego.
    Też mam podobne obawy, gdyż sens przejścia, które wyżej podałem jest trochę, lekko, nieco średni. Ale z Wołosatego do Sianek przez Bukowe Berdo to jedyna alternatywa by być w zgodzie z regulaminem BdPN. O trasach nieregulaminowych natomiast pisać nie ma potrzeby.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    świętokrzyskie
    Postów
    67

    Smile Odp: Sianki

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Też mam podobne obawy, gdyż sens przejścia, które wyżej podałem jest trochę, lekko, nieco średni. Ale z Wołosatego do Sianek przez Bukowe Berdo to jedyna alternatywa by być w zgodzie z regulaminem BdPN. O trasach nieregulaminowych natomiast pisać nie ma potrzeby.


    chodziło mi dokładnie o trasę którą wymieniłeś
    a ponieważ jestem turystą nie zmotoryzowanym to zastanawiałam się nad taką drogą - tyle że pewnie nie spróbuję bo to szmat drogi i faktycznie raczej do przebiegniecia niż do podziwiania widoków a tego bym sobie nie darowała

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Sianki

    Cytat Zamieszczone przez peruwianka Zobacz posta
    tyle że pewnie nie spróbuję bo to szmat drogi i faktycznie raczej do przebiegniecia niż do podziwiania widoków a tego bym sobie nie darowała
    Mając czas (i ochotę) zawsze można to przejść dzieląc trasę na 2 części. Na spokojnie wszystko zobaczysz (chyba że już tam byłaś) i nie będziesz musiała biegać.

    Pierwszego dnia Wołosate - Bukowe Berdo - Muczne - Tarnawa Niżna. W zależności od czasu masz szanse po zakwaterowaniu zrobić sobie wieczorem wycieczke do Dźwiniacza Górnego (cała pętla 7km, płasko). Ewentualnie z Mucznego iść do Tarnawy nie szosą, tylko leśną drogą przez Brenzberg (miejsce po leśniczówce), która potem zmieni się w szutrówke i wyprowadzi obok cmentarzy w Dźwiniaczu. Z Dźwiniacza znakowaną ścieżką do Tarnawy (końcówka ścieżki od tej strony jest dość niefortunnie oznakowana i część osób wraca nią tak jak zaczyna. W praktyce biegnie ona wzdłuż Sanu niemal do ujścia potoku Roztoki, który przechodzi drewnianą kładką (poniżej widoczne pozostałości przyczółków dawnego mostu drogowego) i wychodzi na zakręcie 300m poniżej zabudowań Tarnawy. Również na większości map (z wyj. Compass wyd.VIII) jest zaznaczona niezgodnie z rzeczywistością - w praktyce nie ma to znaczenia, dodaje jeno dla porządku - a kto wie (kwestia gustu) czy idąc wyłacznie od strony Dźwiniacza nie jest akurat ciekawiej przejść "pod prąd".

    Drugi dzień Tarnawa - Bukowiec i stąd ścieżka do źródeł Sanu (umownych). Czyli pomijasz wcześniej wspomnianą "19" i maszerujesz "normalną" drogą do Bukowca. Różnica jest taka, że tu jest szansa na stopa, w te czy we wte - zawsze coś - jeśli się uda. Jest to 9km (do parkingu w Bukowcu), czyli jakieś 1,5h w jedną stronę + 6h ścieżka w obie strony + 1,5h powrót do Tarnawy = ok.9h (przy założeniu że nie załapiesz się na stopa). Dobrze z góry założyć ze wyjdzie 10h i wszystko się w miarę spokojnie zobaczy. IMHO jednak lepiej do tego Bukowca jakoś podjechać.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 07-06-2007 o 00:30
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    świętokrzyskie
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: Sianki

    z czasem to raczej krucho, bo ochota zawsze by się znalazła
    w Siankach nie byłam wię tak czy siak jakoś spróbuję tam dotrzeć
    a jak następnym razem będę miec więcej czasu to wypróbuję wariant podany przez Ciebie

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Sianki
    Przez Stefan50 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:17
  2. Sianki
    Przez ka11ka w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2006, 15:24
  3. SIANKI
    Przez wasyl111 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2006, 00:26
  4. Sianki a granica???
    Przez jackers w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-01-2005, 16:15
  5. sianki
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2003, 11:10

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •