Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Kiedy rezerwować noclegi?

  1. #11
    amaranta
    Guest

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    Mursi dzięki za wskazówki :)
    Od jutra biore sie do planowania trasy i zalatwiania noclegow :)
    Pozdrawiam :)

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    Cytat Zamieszczone przez irek Zobacz posta
    Może problem jest tylko w tym, że Niemcy mają swoich pilotów i nie korzystają z uslug lokalnych przewodników.
    Na pewno nie wszyscy.
    Właśnie w tej chwili mój kolega (przewodnik beskidzki z uprawnieniami na całe Beskidy) prowadzi po Bieszczadach grupę Holendrów.

    Tyle że tak:
    1. po pierwsze przewodnik musi perfect znać język (w tym wypadku angielski).
    2. pełni jednocześnie rolę pilota i opiekuna grupy (kolega ma tu bonus, bo jest z zawodu lekarzem, a grupa turystów jest dość wiekowa, najstarsza uczestniczka ma podobno 77 lat).
    3. grupa posiada własnego opiekuna, ale on pełni inne funkcje - opiekuje się uczestnikami na trasie dojazdu, rozwiązuje ich problemy, natomiast wszelkie sprawy "zewnętrzne" czyli ewentualne kontakty z władzami, zakupy biletów załatwia kolega.

    Dwie osoby opieki - to standard dla grup przyjazdowych.

    Kolega prowadzi taki obóz już trzeci raz i poprzednimi był zachwycony, nigdy nie miewał tak fajnych i zdyscyplinowanych grup.

    Pozdrowienia

    Basia

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Opracowałam i realizuję nową kampanię reklamową internetową więc nie obawiam się załamania rynku usług przewodnickich. Dodatkowo pozyskałam pieniądze na druk materiałów reklamowych, są już przelane na rachunek wydawnictwa. Rozpoczęliśmy prace nad prezentacją mulimedialną.
    Chwalisz się czy co? przecież ja nie pytalem cię o twoje osiągnięcia tylko wyrazilem swoją opinię na temat turystów z Niemiec. Skoro jest jednak tak dobrze to poco narzekania ?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Czy Irku chcesz zadać mi jakieś pytanie?
    Nie
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #14
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    [quote=irek;44859]Chwalisz się czy co? przecież ja nie pytalem cię o twoje osiągnięcia tylko wyrazilem swoją opinię na temat turystów z Niemiec. Skoro jest jednak tak dobrze to poco narzekania ? quote]

    Poniosło mnie. Ja narzekam? Uprawiam tylko propagandę sukcesu.

    Odrzuciliśmy ofery z kilku ośrodków. Kontrahent niemiecki płaci przewodnikom 40 zł za dniówkę. Jeden z ośrodków w porywach zaproponował mi aż 70 zł.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    Jeśli o mnie chodzi, to nigdy nie rezerwowaliśmy noclegu, a zawsze mamy gdzie mieszkać (nawet w centrum Soliny)

  6. #16

    Domyślnie noclegi

    gdzie zgłosic nieuczciwego właściciela obiektu? czy mozna gdzieś skłądac skargi?

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar _Mursi_
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    stolica
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: noclegi

    Cytat Zamieszczone przez Gospella Zobacz posta
    gdzie zgłosic nieuczciwego właściciela obiektu? czy mozna gdzieś składać skargi?
    Jeśli chodzi Ci o niniejsze forum - to na przykład tutaj:
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...?t=3614&page=3

    Jeśli właściciel w jawny sposób dopuścił się oszustwa bądź naruszył przepisy, możesz rozważyć zgłoszenie tego do stosownej instytucji (ważna jest tutaj forma organizacyjna - czy jest gdzieś zrzeszony, czy jest to agroturystyka, etc.). Jeśli jednak chcesz wszcząć proces cywilno-prawny, to droga pewnie dłuuuga... i prawdę mówiąc nie wiem, czy warto. Przemyśl też na chłodno, czy rzeczywiście sprawa jest warta zachodu - może na przykład nie dosłyszałaś przez telefon, że choćby śniadanie nie jest wkalkulowane w cenę...

    Ja właśnie wróciłem, nocowaliśmy w pięciu miejscach (Smerek, schronisko "Bacówka pod Małą Rawką", Wołosate, Zatwarnica, i na koniec Sanok) i każdemu szczerze życzę tak miłej obsługi i wspaniałej opieki gospodarzy.

    Pozdrowienia,
    M.

  8. #18
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    Cytat Zamieszczone przez irek Zobacz posta
    tylko wyrazilem swoją opinię na temat turystów z Niemiec. Skoro jest jednak tak dobrze to poco narzekania ?
    Czy mogę powiedzieć tak jak mówią przysłowiowe baby: a nie mówiłam. Niemcy finansowo rozłożyli kilka ośrodków. Ich długi sięgają setki tys. zł. Kilka ośrodków ma spore kłopoty finansowe. Właściciele obiektów zadłużyli się w banku aby skredytować pobyt gości z Niemiec.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 23-11-2007 o 21:00

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    I nie ma co się żałować tych właścicieli . Tak się idiotycznie przyjęto Niemiec –pan .
    Teraz Polak zapłaci za swoją pazerność .
    Moi rodzice mają letni dom na wsi także dokładnie wiem jaka jest różnica
    w traktowaniu gości niemieckich i „ naszych „ .
    Naiwnym pazerotą życzę jeszcze większych długów , może przejrzą na oczy .
    Czasy Niemiec –Pan mamy już za sobą i oby na zawsze

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Kiedy rezerwować noclegi?

    Cytat Zamieszczone przez iza Zobacz posta
    .....
    Czasy Niemiec –Pan mamy już za sobą ..
    Izi , zgadzam się z Twoją opinią ... zwłaszcza jeżeli chodzi o tego Niemca z NRD
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kiedy w Bieszczady???
    Przez piotrek_s w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 23:36
  2. Kiedy na poloniny??
    Przez kasiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-06-2006, 13:08
  3. kiedy w bieszczady???
    Przez aneta włodarczyk w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2004, 13:42
  4. Kiedy jedziecie?
    Przez stefankmiot w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-06-2004, 13:30
  5. kiedy?
    Przez Lena w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2002, 02:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •