Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Bieszczady i Fotografia ..

  1. #1
    himin
    Guest

    Question Bieszczady i Fotografia ..

    witam . w Bieszczadach jeszcze nigdy nie byłem , wybieram się z Dziewczyną w sierpniu .
    nie znam w ogóle tamtejszych gór , więc prosiłbym o pomoc .

    gdzie się zatrzymać , żeby mieć blisko do miejsc , gdzie są ładne połoniny .. gdzie będzie okazja do ładnych krajobrazów ... ?

    z góry dziękuję .
    pozdrawiam

    himin .

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    Witam. Jednym z takich miejsc sa Ustrzyki Gorne. Jest to miejsce wypadowe na poloniny bieszczadzkie, oraz miejsce do ktorego wraca sie ze szlakow wielu polonin. Popatrz sobie najlepiej na mape i przekonasz sie. W Ustrzykach kursuja busy, dzieki ktorym mozna dostac sie na wiele szlakow i zejsc z nich wlasnie w Ustrzykach. Wszystkie poloniny bieszczadzie sa piekne, lecz szczegolnie polecam Polonine Carynska, wejscie na Tarnice szlakiem przez Rozsypaniec i Halicz (przepieknie), oraz szlak na Tarnice z nieco innej strony, a mianowicie przez Bukowe Berdo (rowniez przepieknie).
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    Hmm... w sumie zalezy jak do tego podejsć. Bo moim zdaniem, każdy skrawek bieszczadzkiej przyrody, zresztą w ogóle przyrody jest warty i godny fotografowania. Nie tylko Połoniny....
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka20 Zobacz posta
    Hmm... w sumie zalezy jak do tego podejsć. Bo moim zdaniem, każdy skrawek bieszczadzkiej przyrody, zresztą w ogóle przyrody jest warty i godny fotografowania. Nie tylko Połoniny....
    Masz racje. Kazdy skrawek Bieszczad nadaje sie do podziwiania i fotografowania. Poloniny, doliny, potoki, kwiaty, ptali, drzewa lasy...... i tak w nieskonczonosc.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    Połoniny są wdzięcznym tematem dla fotografującego co nie znaczy wcale łatwym,dlatego nieczęsto trafia się na interesującą fotkę.
    Pozorna łatwość tematu te kilometry przestrzeni i powietrza są pułapką-często z tych ujęć wieje po prostu nudą.
    Bezpieczniejsze są te klimaty trochę niżej położone;potok,łąka,kamień,mostek.-tu łatwiej skoncentrować się na temacie.
    No,ale trzeba próbować i tego życzę Koledze który założył ten wątek.

  6. #6
    himin
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    nie no ja wiem , że można fotografować też lasy , rzeczki itp ... ale chodzi o to że połoniny mnie samemu bardzo się podobają.. nigdzie indziej w polsce tego nie ma.. a potoki , lasy , drzewa... to jest w każdym innym miejscu.. a połoniny tylko w Bieszczadach... chce to wykorzystac :)

    dziękuje za pomoc :)

  7. #7
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    Hej:)
    Ładne zdjęcia Kelly:)

    Motywów w górach mnoho. Nic tylko trza tam być i węszyć obiektywem. I dla panoramistów coś się znajdzie i dla fotografujących makro itd, itd. Te zdjęcia Kelly są nie wiem już którymi z rzędu ujęciami szczytów, które znamy na pamięć. Ale znów uchwycony jest na nich kolejny z niezliczonych kolorytów. Nowa gra światła i cienia. Nowe impresje z obłoków na niebie itd. I to chyba mnie fascynuje najbardziej w górach i ich fotografowaniu - niepowtarzalność zaklęta w powtarzalnym kształcie wierzchołków. I ta przestrzeń taka wyzywająca, taka wielokolorowa, przesycona zapachami, których na dole od dawna nie ma, a które się zapamiętuje i dodaje do oglądanych obrazów.
    I szum wiatru... Ciekawym, czy macie w swych zbiorach zdjęcia z górskim wiatrem w roli głównej?:)
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Hej:)
    Motywów w górach mnoho. Nic tylko trza tam być i węszyć obiektywem. I dla panoramistów coś się znajdzie i dla fotografujących makro itd, itd. Te zdjęcia Kelly są nie wiem już którymi z rzędu ujęciami szczytów, które znamy na pamięć. Ale znów uchwycony jest na nich kolejny z niezliczonych kolorytów. Nowa gra światła i cienia. Nowe impresje z obłoków na niebie itd. I to chyba mnie fascynuje najbardziej w górach i ich fotografowaniu - niepowtarzalność zaklęta w powtarzalnym kształcie wierzchołków. I ta przestrzeń taka wyzywająca, taka wielokolorowa, przesycona zapachami, których na dole od dawna nie ma, a które się zapamiętuje i dodaje do oglądanych obrazów.
    I szum wiatru... Ciekawym, czy macie w swych zbiorach zdjęcia z górskim wiatrem w roli głównej?:)
    Derty
    Derty!
    Rozmarzyłam się. Ładnie napisałeś. I zgadzam sie, że góry nigdy nie są takie same. Choćby się było setny raz w tym samym punkcie, zawsze jest inaczej. I to jest jedna z najbardziej fascynujących rzeczy w górach. Zmuszających do powrotu. Do ciekawości, jak będzie teraz. I dlaczego nie tak samo. Moją mała tradycją jesienną jest wizyta na Połoninie Wetlińskiej. Zawsze, zawsze jest inna. I zawsze tak samo piękna. Ech...

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    @ Dziabka 1

    ....zawsze jest inaczej. I to jest jedna z najbardziej fascynujących rzeczy w górach. Zmuszających do powrotu. Do ciekawości, jak będzie teraz. ...


    Właśnie i po to tu wracamy.I to że próbujemy zachować ten moment w postaci fotek żeby móc do niego wracać tam w domu-pamiętać,czuć go,wspominać-po to warto focić i nie przejmować się zbytnio warsztatem.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bieszczady i Fotografia ..

    Cytat Zamieszczone przez blues Zobacz posta
    po to warto focić i nie przejmować się zbytnio warsztatem.
    Hej:)
    Jeśli jednak postaramy się rozwijać warsztatowo,to możemy mieć dodatkową satysfakcję.To jednak trudniejsza sprawa. Warto, w miarę możliwości, uczyć się tajników 'wyższej' fotografii. Jeśli do doskonałego widoku dołożymy dobry kadr albo zabawimy się nawet najprostszym programem do obróbki jak Picasa, to do tak opracowanej fotki wrócimy jeszcze chętniej:) Człek się przywiązuje do własnej krwawicy:D
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 12:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •