Strona 5 z 33 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 327

Wątek: Buty na Bieszczady

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Osobiście uważam, że swoją wypowiedzią nie zasłużyłam na taką reakcję, jak również joorg i blues ..... postapię zgodnie ze swoją zasadą i nie zniżę się do Twojego poziomu w dalszej dyskusji......
    jak to mówi mój Łysy : TWOJA KONWENCJA INTELEKTUALNA NIE OBLIGUJE KU DALSZEJ MERYTORYCZNEJ KONWERSACJI.....
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  2. #42
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez kobieta_bieszczadzka Zobacz posta
    TWOJA KONWENCJA INTELEKTUALNA NIE OBLIGUJE KU DALSZEJ MERYTORYCZNEJ KONWERSACJI.....
    Wkułaś to na pamięć Kasieńko?:P Ja też zakuję...przyda mi się w paru sytuacjach:D Pozdrowionka
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #43
    Bieszczadnik Awatar kobieta_bieszczadzka
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    to tu ... to tam ...
    Postów
    1,099

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    dobre nie..... mi się strasznie spodobało ......

    a co się tyczy butków:..... nie wiem czy ktokolwiek słyszał o firmie Lejon, ja własnie mam butki tej firmy..... przełaziłam w nich i zimy i wiosny i Tatry i pagórki i bagna i wogóle..... przełaziłam,....... jeden jest przetarty powyżej kostki, ale po tylu latach podeszwa dla mnie bomba.... sznurowadło jedno sie urwało...ale chodze jak w kapciach po domu.... zbliżyły się do ideału>>> gdyby nie kolor ....
    Ostatnio edytowane przez kobieta_bieszczadzka ; 24-07-2007 o 14:49
    Prawdziwa przyjaźń przychodzi wówczas, gdy cisza między dwojgiem ludzi nie jest męcząca....

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez kobieta_bieszczadzka Zobacz posta
    ......
    jak to mówi mój Łysy : TWOJA KONWENCJA INTELEKTUALNA NIE OBLIGUJE KU DALSZEJ MERYTORYCZNEJ KONWERSACJI.....
    Kasia , to je dobre... muszę to sobie przyswoić , pozdrow dla Ciebie i Łysego.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #45
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez kobieta_bieszczadzka Zobacz posta
    TWOJA KONWENCJA INTELEKTUALNA NIE OBLIGUJE KU DALSZEJ MERYTORYCZNEJ KONWERSACJI.....
    Pozdrowienia dla Łysego

    Mam też takie powiedzonko na taka okazję: nie dyskutuj z /wstaw co uważasz/. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
    bertrand236

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar mapiot
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    "... Ja od zawsze używam buty tzw "ogólno wojskowe " i do tego grube wełniane skarpety , czy to lato czy zima. Przed wyjściem pół tubki dobrej tłustej pasty i musi być bardzo mokry śnieg i woda po kostki żeby przemokły..."
    dawniej nie było takiego wyboru butów jak teraz. Mnóstwo ludzi pomykało w pionierkach tudzież innych skórzanych butach z odpowiednio agresywnym bieżnikiem czy butach wojskowych. Poruszyłeś ciekawą kwestię z tymi butami.
    Sądząc z Twojego wpisu jesteś zadowolony z butów, których używasz. Też zastanawiam się nad takowymi (które mogłyby służyć mi kupę lat). Ostatnio na stronie http://www.wojas.com.pl/ znalazłem w dziale "Dla Niego" w zakładce ekstremalne dwa modele butów: niższe typu pionierki model 451/41
    oraz z wyższą cholewką 454/55 takie wojskowe. Buty, choć tego nie widać na stronie Wojasa mają bieżnik typu TR (taki charakterystyczny z krzyżykiem, guma kauczukowa). Mierzyłem je nawet, są bardzo wygodne tylko były trochę za duże a nie mieli mojego rozmiaru. Nie są to buty "typowo górskie", kostka nie jest idealnie usztywniona ale czy w Bieszczady są potrzebne takie "typowo górskie"? Toż to nie Alpy czy wyższe partie
    Tatr gdzie usztywnienie (chodzenie po skałach granitowych) odgrywa niebagatelną rolę.
    Powiem szczerze, że do tej pory nie przywiązywałem dużej wagi do obuwia w którym chodziłem, ale po ostatniej burzy na szlaku i jeździe figurowej na błocie w obuwiu typu "adidas" zamierzam zainwestować w coś porządniejszego. Pisałem w jednym z wcześniejszych postów o Meindlach Borneo, które aczkolwiek wygodne to jednak bardzo drogie i cięższe niż
    Wojasy. Jakie są Wasze doświadczenia z butami typu wojskowego, ewentualnie typu pionierki?

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez mapiot Zobacz posta
    Jakie są Wasze doświadczenia z butami typu wojskowego, ewentualnie typu pionierki?
    Moje doświadczenia z butami wojskowymi używanymi do chodzenia po górach są fatalne.

    Na ostatnim wyjeździe w Gorgany o którym tu pisałam było nas razem 6 osób, z tego dwóch panów miało porządne buty wojskowe, a pozostałe 4 osoby różne typy butów turystycznych - niebyt ciężkich i niedrogich - konkretnie dwa modele trezety, stare chiruca i Hi-tech.

    Już po pierwszej wycieczce (1000 m w górę i w dół a potem 10 km drogą) te wojskowe buty tak mocno odparzyły obu panów, że porobiły im się pęcherze na stopach (od spodu). Potem pęcherze przeszły w owrzodzenia. Więcej nie mogli już chodzić.
    Po oblepieniu całych stóp plastrami (zużyli mi wszystkie plastry z apteczki), poszli jeszcze na dłuższą wycieczkę po 4 dniach (na Popadię - ok. 1500 m do góry i na dół, tym razem bez chodzenia drogą). Oprócz pęcherzy na stopach jeden z panów narzekał na bardzo silny ból ścięgna Achillesa oraz mięśni łydki i to w obu nogach (jakoś w tym wysokim bucie wojskowym noga inaczej pracuje).

    Tymczasem cała reszta w niedrogich butach trekkingowych śmigała po górach aż miło i na stopy nie narzekała.

    Pozdrowienia

    Basia

  8. #48
    niAniaOgg
    Guest

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Moje doświadczenia z butami wojskowymi używanymi do chodzenia po górach są fatalne.

    Na ostatnim wyjeździe w Gorgany o którym tu pisałam było nas razem 6 osób, z tego dwóch panów miało porządne buty wojskowe, [...]
    Już po pierwszej wycieczce (1000 m w górę i w dół a potem 10 km drogą) te wojskowe buty tak mocno odparzyły obu panów, że porobiły im się pęcherze na stopach (od spodu). Potem pęcherze przeszły w owrzodzenia. Więcej nie mogli już chodzić.
    Basia
    Przylączę się do dyskusji - dwóch moich kolegów używa butów wojskowych od kilku lat i są z nich bardzo zadowoleni. Chodzą po górach dużo, po różnych górach, z plecakami i na lekko i buty sie sprawdzają. Sadze, ze dużą role odgrywają, jak już wcześniej wspomniano, skarpetki. I oczywiście cholewki nie mogą być za wysokie (nie wiem, czy w butach wojskowych wysokość cholewy jest standardowa, czy dopasowana do rozmiaru/ wzrostu, koledzy są wysocy).
    pozdrawiam wszystkich wędrujących i niewędrujących :)

  9. #49
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez niAniaOgg Zobacz posta
    Przylączę się do dyskusji - dwóch moich kolegów używa butów wojskowych od kilku lat i są z nich bardzo zadowoleni. Chodzą po górach dużo, po różnych górach, z plecakami i na lekko i buty sie sprawdzają. Sadze, ze dużą role odgrywają, jak już wcześniej wspomniano, skarpetki. I oczywiście cholewki nie mogą być za wysokie (nie wiem, czy w butach wojskowych wysokość cholewy jest standardowa, czy dopasowana do rozmiaru/ wzrostu, koledzy są wysocy).
    pozdrawiam wszystkich wędrujących i niewędrujących :)
    Ci panowie o których pisałam mieli skarpetki trekkingowe "oddychające", ale ubraną tylko jedną parę. To mogło stanowić poważny błąd.

    Ale to nie powinno z kolei mieć znaczenia przy bólach łydek i ścięgna Achillesa.
    W każdym razie mój syn - wielki zwolennik glanów (chodzi w nich po mieście nawet w upale 35 stopni) w góry chodzi w butach trekkingowych. Tylko raz był w glanach i mu się nie sprawdziły.
    A glany mają "krój" podobny do wojskowych butów.

    Pozdrowienia

    Basia
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 08-08-2007 o 13:13

  10. #50
    niAniaOgg
    Guest

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Przyznaję, że ja po górkach stanowczo wolę w butkach trekingowych chodzić, bo w glanach rzeczywiście było mi niewygodnie, acz ci znajomi butki wojskowe (trochę niższe od glanów) sobie chwalą. Chyba zależy to od indywidualnych upodobań.
    pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Buty, buty... butów szukam:)
    Przez silje w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 20:10
  2. buty meindl
    Przez TQT w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 20:06
  3. buty niskie
    Przez kpo15 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 20:02
  4. Odznaka Siedmiomilowe buty :)
    Przez Monika w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 13:47
  5. Nieprzemakalne buty
    Przez iza w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2003, 03:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •