Strona 30 z 33 PierwszyPierwszy ... 20 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 327

Wątek: Buty na Bieszczady

  1. #291
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    "Buty wojskowe górskie"
    Za "moich" czasów takich w wojsku nie mieliśmy- były "opinacze"
    Myślę ,że te "opinacze " nadawały by się do łażenia , dziś pewnie trudno je kupić. chociaż nie - właśnie znalazłem na aledrogo teraz występują tez pod nazwą "desanty":
    http://allegro.pl/buty-taktyczne-woj...675118370.html
    http://allegro.pl/buty-wojskowe-glany-opinacze-skora-rozm-40-41-26-i3707561237.html

    albo tylko dla pań

    lhttp://allegro.pl/opinacze-a-la-military-vip-zima-2013-14-od-beyco37-i3719020829.html
    Ostatnio edytowane przez tolek banan ; 21-11-2013 o 13:59

  2. #292
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez tolek banan Zobacz posta
    Myślę ,że te "opinacze " nadawały by się do łażenia
    łaziłem parę sezonów w owych ''opinaczach " (zaznaczam , ze NIE służyłem w wojsku ! ) .Wspominam je bardzo dobrze ! Mocne, solidne.
    Dziś polecałbym buty polskiej firmy PROTEKTOR ,nie są drogie. Wojskowych buciorów radziłbym szukać w różnych internetowych ''demobilach"

  3. #293
    Pazur
    Guest

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Nowe buty wojskowe rożnego rodzaju są w sklepach łowieckich, militarnych i w każdej kantynie policyjnej.

  4. #294
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Własnie 2 godziny temu odebrałem robione na zamówienie buty Hanzel 003SK ,skóra licowa język w całosci z wysciółką też ze skóry,gumowy otok i ...nowa podeszwa typu grip,po niedzieli przejdą test w Górach Sowich,oczywiscie najpierw je zaimpregnuję metodą olejowo tłuszczową...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  5. #295
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    łaziłem parę sezonów w owych ''opinaczach " (zaznaczam , ze NIE służyłem w wojsku ! ) .Wspominam je bardzo dobrze ! Mocne, solidne. "
    Moje tez byly fajne ale tylko przez pierwszy sezon. Potem wyszly z nich gwozdzie i byl w srodku jez- nijak to bylo mlotkiem wklepac spowrotem no bo jak wziac owym mlotkiem zamach w srodku buta? zatem po tygodniu przyjazni z gwozdziami trampki zakupione na bazarze w Ustrzykach Dolnych byly szczytem luksusu i w nich chodzilam kolejny miesiac bo bieszczadzkich okolicach
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #296
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Moje tez byly fajne ale tylko przez pierwszy sezon. Potem wyszly z nich gwozdzie i byl w srodku jez
    czyli nie nadajesz się na fakira (fakirkę ? ) ale przypomniałaś mi , ze miałem podobnie ! na jedną z pierwszych łazęg bieszczadzkich zabrałem , znalezione w przepastnej szafie , narciarskie buciory Mamy (jakiś model z lat 50 ) . Poradziłem sobie robiąc wkładkę ze znalezionej tektury. Z tym, że owa tektura przyklejała się z czasem do skarpet....

  7. #297
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Z opinaczami mam nie miłe wspomnienia , więc użytkowałem je tylko dwa lata z musu. Kiedyś po górach chodziłem w zwykłych trampkach i tzw. welurach i jedne i drugie były wygodne, ale podstawowa wada to przemakanie. Trampki za to szybko się suszyły, ale trzeba było uważać, żeby część gumowa się nie zajęła . Zimą używałem zwykłych traperów, a do tego dwie skarpety, a między nie, często gazeta (najlepiej zatrzymuje ciepło i to nie tylko na nogach). Gazeta świetnie chroni od wiatru, więc wysoko na połoninach jest nie zastąpiona pod kurtką. Fakt jak to się wszystko ściąga to lekki śmietnik się wysypuje i ludziska jak to widzą to gapią się jak na jakiegoś lumpa, ale często to kiedyś stosowałem. Delux pisze o metodzie olejowo-tłuszczowej, ale to zabezpieczało akurat te trapery, ale na pewien czas. Wędrówka od rana do wieczora robiła swoje i tak po niej były mokre. Może od nowości nie były dobrze zabezpieczone, ale tego nie wiem bo jako nowe użytkował je mój brat. Teraz chodzę w kaloszach Tretorn Setter Nordic. Są wykonane z kauczuku i posiadają podszewkę z neoprenu. Cokolwiek by to nie znaczyło są bardzo wygodne, miękkie, wysokie, nie przemakają, nie ślizgają się. Jedynym minusem jest wysoka cena, ale naprawdę warto. Posiadam je jakieś pięć lat i nie mają oznak zniszczenia. Na zimę wkładam tylko grubszą skarpetę i nic więcej. Użytkowałem je nie raz w poniżej minus 20 stopni i było ok. Latem też je zabieram i dają radę. Kiedy wiem, że będzie sucho to idę w Meindlach Bozen do kostki (trochę lepiej oddychają od kaloszy). Testowałem inne trekkingowe powyżej kostki Meindle i Chiruci, ale dla mnie były za twarde, za sztywne, bez czucia, dosyć śliskie, a przede wszystkim na mokrych kamieniach i pniach drzew nawet niebezpieczne. Dla mnie złotym i uniwersalnym środkiem transportu na piechotę w Bieszczadzie są właśnie te kalosze, a w plecaku trampki (oczywiście tylko latem).

  8. #298
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    Delux pisze o metodzie olejowo-tłuszczowej, ale to zabezpieczało akurat te trapery, ale na pewien czas. Wędrówka od rana do wieczora robiła swoje i tak po niej były mokre.
    A myślałem że to ja noga z impregnowania jestem i cokolwiek bym nie robił to zawsze po parogodzinnym szuraniu buty mi przemakały Czekamy na test Hanzelów po impregnacji Delux-a, choć teraz zimą pewnie i tak lepiej bedzie. Dla mnie najgorsze są poranne rosy...

  9. #299
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Moje Hanzele są wciąż na etapie rozchodzenia i dopasowywania do stopy, cdn...a jesli chodzi o parogodzinne szuranie w np mokrej wysokiej trawie, to tylko wodery wytrzymają ,jako wędkarz spiningista wiem coś o tym...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  10. #300
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Buty na Bieszczady

    Dawno temu nasłuchałem się jak impregnowali przedwojenni ludzie oficerki. Zrobione buty przed pierwszym użyciem należało tak długo natłuszczać, aż skóra przestawała wpijać tłuszcz. Jeżeli po kilku dniach postoju buty się szkliły od tłuszczu można było powoli rozchadzać. Jeśli wpiły część powtarzano zabieg. Im bliżej końca tym dłużej to trwało i z tego co mówiono to trzeba było być bardzo cierpliwym. Jeżeli dobrze się zaimpregnowało to mówili, że można było brodzić, a komu przemakały to był niecierpliwym sowizdrzałem. Kiedyś próbowałem, ale po dwóch tygodniach już mnie korciło, więc wszystkie buty oprócz gumowców mi prędzej, czy później przemakały.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Buty, buty... butów szukam:)
    Przez silje w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 19:10
  2. buty meindl
    Przez TQT w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 19:06
  3. buty niskie
    Przez kpo15 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 19:02
  4. Odznaka Siedmiomilowe buty :)
    Przez Monika w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 12:47
  5. Nieprzemakalne buty
    Przez iza w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2003, 02:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •