Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

  1. #1
    Awatar rzymianka_77
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Adamówka; obecnie kapitol
    Postów
    9

    Domyślnie Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    heja wszystkim zarejestrowanym!

    od dawna chadzam sobie po Bieszczadach, ale była spora pauza - przeprowadzka do dalekiego miasta, ślub, dziecko...jakieś 4 lata...Ale do rzeczy:czy ŁOPIENNIK jest wart grzechu? nadarza sie okazja, żeby ucałować się ponownie z Bieszczadami, czytaj: mam 1 dzień+ noc urlopu

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    Wart grzechu. Proponuje Dołżyca-Horodek-Łopiennik- Durna-912-Woronikówka czyli kombinacja szlaków czarngo, niebieskiego i zielonego. W razie deszczu proponuje wykreślić Woronikówkę chyba, że lubić zjazdy na pupie. Lubię też trasę na z Łopiennika na Łopienkę ale tam jest trochę świerszczyny i kiedyś znaleźliśmy w niej ślady świeżej uczty wilków.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    Witaj

    Cytat Zamieszczone przez rzymianka_77 Zobacz posta
    heja wszystkim zarejestrowanym!

    od dawna chadzam sobie po Bieszczadach, ale była spora pauza - przeprowadzka do dalekiego miasta, ślub, dziecko...jakieś 4 lata...Ale do rzeczy:czy ŁOPIENNIK jest wart grzechu? nadarza sie okazja, żeby ucałować się ponownie z Bieszczadami, czytaj: mam 1 dzień+ noc urlopu
    Odpuść sobie tą górkę - szczególnie w wariancie proponowanym przez Panią Przewodnik - gówno warte. Jeżeli masz tylko 1+noc i chcesz sobie cośkolwiek przypomnieć - mam taki wariant:
    - nocleg Jabłonki schronisko, albo jak jesteś kasiasta (sporo) Willa Jabłonki.
    - "spacer" do źródliska Jabłonki ścieżką, dalej ścieżką zawijaną (chaszczowanie) pod przełęcz za Wołosniem (obok krzaczorów jarzębiny) wyjdziesz na szlak do Cisnej
    - od wyjścia na szlak 2 godzinki do Cisnej, przez schronisko pod Honem, smaczne papu w Cisnej i powrót ostatnim awtobusem do Jabłonek
    - wieczorem po wypoczynku spacer na Waltera - koniecznie dotrzeć przed zapadnięciem zmroku i powrót ciemną nocką do schroniska.

    Szczegóły ścieżki jak co to tylko na maila z profilu.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    Cytat Zamieszczone przez Michał Zobacz posta
    wieczorem po wypoczynku spacer na Waltera [...] i powrót ciemną nocką do schroniska.
    Po tej pierońskiej stromiźnie nocką? No ja to bym się chyba nie zdecydował

    Co do samego Łopiennika to ja go akurat lubię, ale gdybym miał tylko 1 dzień po 4 latach przerwy to też bym kombinował na zachód od Jabłonek (jeżeli koniecznie mają to być okolice Jabłonek).

    A tak na boku tematu:
    Cytat Zamieszczone przez Michał Zobacz posta
    smaczne papu w Cisnej
    Gdzie w Cisnej dają dobrze jeść?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

  5. #5
    Awatar rzymianka_77
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Adamówka; obecnie kapitol
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    Twoja propozycja wydaje się interesująca, jestem w tej chwili w pracy i - jak to w pracy -nie mam przy sobie mapy ; więc pytam:ile czasu potrzebuję na przejście ( total )?

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    Witaj

    Cytat Zamieszczone przez rzymianka_77 Zobacz posta
    Twoja propozycja wydaje się interesująca, jestem w tej chwili w pracy i - jak to w pracy -nie mam przy sobie mapy ; więc pytam:ile czasu potrzebuję na przejście ( total )?
    Do Cisnej uwzględniając postoje (orientacja, spotkane żubry kaukaskie, tropy miedwiedia, śliskość) spacerkiem 5 godzin.
    Natomiast wariant nocny to oczywiście wejście na Waltera zielonym przed zmrokiem - zejście w stronę Berda, lekkie podejście do szutrówki (ławeczka czeka) i szutrówką cały czas w dół. Najlepiej już o zmierzchu. Dlaczego?
    Sama sie przekonaj. To ze 2 godzinki.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    mnie tam lopiennik sie podobal- zwlaszcza ze mozna isc z bazy w lopience a to bardzo klimatyczne miejsce- mozna poznac fajnych ludzi, pogitarkowac, pospiewac i w drodze na lopiennik towarzyszy grajaca w glowie zaslyszana przed chwila jakas piosenka :D

    a w cisnej daja dobrze jesc w siekierezadzie!!!!! np. bardzo smakuja frytki popijane grzanym winem!! takim lanym jak piwo!! a moze to atmosfera poprawiala smak?? i jeszcze puscili piosenki wysockiego!!! i to w samym srodku weekendu majowego tak fajnie tam bywalo!!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Awatar rzymianka_77
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Adamówka; obecnie kapitol
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    Wszystkim serdeczne dzięki za pomoc i sugestie, odzywam się po 5 sierpnia ze szczegółowym sprawozdaniem, jak było

  9. #9
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    Jeżeli frytki z winem to jest coś ekstra, to ja odpadam.
    Michale, wariant nocno - wieczorny ćwiczyłem na Twojej "dziennej" propozycji trasy. Było ciekawie (październikowe odgłosy, spotkania). Łopiennik ćwiczyłem z bazy do Dołżycy. Trasa taka sobie z wyjątkiem samego szczytu i Łopieninki, na którą lekko zboczyłem.
    Jak na jeden dzień, to raczej polecam lekkie chaszczowanie Michała, przypomnisz sobie teren, obcowanie z mapą i przyrodą, przyroda wlezie Ci za kołnierz, więcej smaczków niż na szlaku
    Pozdrawiam
    Długi

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Jak i czy ugryźć Łopiennika?

    w całej rozciągłości zgadzam się z Długim! a Łopiennik to góra zacna z każdej strony... polecam bez szlaku z przełęczy nad Cisną, najpierw szutrówką, potem w lewo a potem na grzbiet bez ścieżki i znajdziesz się pod Łopieninką za szlakiem na szczyt, w dół można przez Łopienkę tam nocleg i rankiem na autobus do dołżycy... ale każdy wariant dobry...
    co do jedzonka w cisnej to wedlug mojej wiedzy nie można tam dobrze zjeść... odradzam wszelakie grille itp. lepiej samemu sobie co przygotować.
    Życzę wielu wrażeń!
    Ostatnio edytowane przez damian ; 03-07-2007 o 23:50

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. e-podroznik: czy (i jak) to dziala??
    Przez trolik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-09-2019, 14:45
  2. Czy Wetlina czy Ustrzyki ?
    Przez staszek2800 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 18:59
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 21:53
  4. Czy sklep w Mikowie jest czynny cały rok czy sezonowo ?
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2006, 20:48
  5. Rabe: jak dojść, czy w maju będzie baza?
    Przez Andrzej_Wroc w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-02-2003, 22:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •