Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

  1. #1

    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Gdańsk
    Postów
    8

    Smile Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    witam
    za jakiś tydzień wybieram się w Bieszczady po raz piewszy. W tym roku też po raz pierwszy chcę pochodzidzić z jednego miejsca w drugie z plecakiem.Nie mam pojęcia jak mam wyznaczyć sobie trase(czy mam iść jakimś jednym szlakiem czy zmieniać),proszę o pomoc.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    Cytat Zamieszczone przez warmus Zobacz posta
    witam
    za jakiś tydzień wybieram się w Bieszczady po raz piewszy. W tym roku też po raz pierwszy chcę pochodzidzić z jednego miejsca w drugie z plecakiem.Nie mam pojęcia jak mam wyznaczyć sobie trase(czy mam iść jakimś jednym szlakiem czy zmieniać),proszę o pomoc.
    Zależy od tego jakie masz doświadczenie w innych górach.
    Czy wolisz chodzić z ciężkim plecakiem, czy bez niego.

    Po Bieszczadach można chodzić i tak i tak - co kto woli.

    Niezależnie od tego polecam na początek zakup przewodnika, najlepiej tego:

    http://www.rewasz.com.pl/php/frames/...do_kosza=bie06

    Oraz mapy - najlepiej tej:

    http://www.rewasz.com.pl/php/frames/dane_szczegolowe.php4?do_kosza=co_bie50

    *)

    I wybranie interesujących Cię tras.

    W przewodniku znajdziesz wszystko co Cię może zainteresować, zarówno czasy przejść, orientacyjne, aczkolwiek nie za bardzo szczegółowe opisy tras, jak i najciekawsze obiekty które na tych trasach można zobaczyć.

    Pozdrowienia

    Basia


    *) Polecany przewodnik i mapa - to moje osobiste preferencje, ktoś inny może poleci coś innego.

  3. #3
    Awatar rzymianka_77
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Adamówka; obecnie kapitol
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    Witaj na forum !

    zasadnicze pytanie: czy wycieczki w góry są Ci znane, czy też Bieszczady są "pierwsze z najpierwszych" ?

    Drugie pytanko ( sorki, że tyle pytań, ale to dla Twojego dobra ): jak znajdujesz się kondycyjnie?
    No i ile czasu chcesz poświęcić Bieszczadom?

  4. #4

    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Gdańsk
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    góry są mi już znane,kondycyjnie dobrze ale ostatnio miałem niewielki przestój a chcę iść z dużym plecakiem i do tego jeszcze nie sam ale z przyszłą żoną

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    Witam.
    Poczytaj, poszukaj jakis interesujacych cie miejsc i uloz sobie trase pod siebie. W Bieszczadach jest wiele pieknych, ciekawych i interesujacych miejsc, ktore warto zobaczyc. To co sie mi podoba i chcialbym tam sie znalezc niekoniecznie moglo by odpowiadac tobie. Wiec decyzja nalezy do ciebie, z mojej strony moglbym polecic doline Sanu kolejno przez Tworylne, Krywe, Hulskie do Zatwarnicy, a puzniej mozna udezyc na poloniny, lub dllej sciezka przyrodnicza przez Dwernik Kamien do Nasicznego a puzniej na Carynskie i Przyslup Carynski do Berezek. A z tad do Ustrzyk Gornych niedaleko i mozna zatrzymac sie na kilka dni, odstawic ciezki plecak i wybrac sie na poloniny.

  6. #6

    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Gdańsk
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    z tym ,że ja własnie chcę zaczynać od Ustrzyk Dolnych i wędrować niebieskim szlakiem na zachód.Wiec stąd moje pytanie czy to dobry plan?

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    Niebieskim szlakiem na zachod? Hhhmmm, czy to dobry plan? O ile sie orientuje to niebieski szlak bienie polnoc - poludnie wiec na zachod bedzie ci isc nim niezwykle ciezko. A do kad chcesz dojsc?

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    Moze chodzilo ci o Ustrzyki Gorne. Tam niebieski szlak biegnie na zachod.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    Cytat Zamieszczone przez warmus Zobacz posta
    witam
    za jakiś tydzień wybieram się w Bieszczady po raz piewszy. W tym roku też po raz pierwszy chcę pochodzidzić z jednego miejsca w drugie z plecakiem.Nie mam pojęcia jak mam wyznaczyć sobie trase(czy mam iść jakimś jednym szlakiem czy zmieniać),proszę o pomoc.
    Nie wiemy na ile dni planujesz pobyt w Bieszczadach. No i ważne jest co lubisz. Bo Bieszczady to albo wędrówki po tej części połoninowej, najwyższej, albo trudniejsze wędrówki po lasach . Najlepiej w zakladce "linki" na stronie www.bieszczady.info.pl pomyszkuj po innych bieszczadzkich stronach, znajdziesz tam prawie gotowe recepty.
    Skoro jesteś po raz pierwszy powinieneś zacząć od części poloninowej i bardzo "widokowej". Tę część da się przejść wybierając stałą bazę w jednym miejscu np. Wetlinie czy Ustrzykach Górnych i z tego miejsca dojedzie teraz bez trudu w różne miejsca gdzie szlaki dochodzą do dużej obwodnicy. Na forum znajdziesz też relacje z różnych szlaków.
    Pozdrawiam
    naive

  10. #10

    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Gdańsk
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Jak zacząć wędrówkę po Bieszczadach?

    Cytat Zamieszczone przez Kelly Zobacz posta
    Moze chodzilo ci o Ustrzyki Gorne. Tam niebieski szlak biegnie na zachod.
    tak chodziło mi o Ustrzyki Dolne i na zachód a mam zamiar dojść na ile sił nam wystarzcy. Ogólnie mamy na to ok 2 tygodnie ale też chcielismy troszke pochodzić po Słowacji jak czasu starczy i sił.
    A tak ogólnie dziękuje za tak liczne podpowiedzi i czekam na dalsze,pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kompan na wędrówkę
    Przez Czellosława w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 12:30
  2. Zapraszam chętnych na wspólną wędrówkę
    Przez stasiuvino w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 19:48
  3. Trasa na wędrówkę z namiotem.
    Przez carl w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2005, 13:52
  4. Pyt. o wędrówkę...
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2002, 22:22

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •