Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 99

Wątek: Cmentarze wojenne

  1. #71
    Bieszczadnik Awatar Pawelk
    Na forum od
    12.2008
    Rodem z
    Zamość
    Postów
    89

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Tomas to dzięki naszej ciekawej histori; jakoś żadna z większych -zawieruch wojenno-historycznych Nas nie omijała i wcale mnie nie dziwi to że ktoś idąc wykopać ziemniaki wykopuje kawałki karabinu bądź czegoś równie ciekawego...

  2. #72
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    tak, tak, Pawelku !!..sam czasem kopiąc jakiś dół, zastanawiam się czy nie wykopie jakiegoś NN ..łażąc po polskich lasach, dziwuje się, ileż to roboty ludziska włożyli w te kilometry okopów..biedna ziemia.! ale i tak przyroda pokrywa te krwawe , ludzkie zmagania...

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    653

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Mam takie pytanie. Niedawno kupiłem, dzięki poradom forumowiczów, mapę Bieszczadów autorstwa Wojciecha Krukara. Są na niej poznaznaczane m.in. cmentarze z I wojny światowej. Pytanie brzmi: czy jest to odzwierciedlenie stanu obecnego czy z przeszłości, tj. czy rzeczywiście da się na podstawie mapy zlokalizować dany cmentarz, czy to tylko symboliczne zaznaczenie terenu, na którym kiedyś były widoczne mogiły?

  4. #74

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Witam. To mój pierwszy post na tym forum. "Odkryłem" je 2 dni temu:)) Sam jestem poszukiwaczem i proszę nie podawajcie Panowie miejsc, w których są zapomniane cmentarze lub miejsca zbiorowego pochówku. Bo niestety są "ekipy" które zajmują się głównie namierzaniem i rozkopywaniem "masówek". Normalnemu poszukiwaczowi w Biesach wystarczy kilofek (często austrowęgierski) a co robi np:5 chłopa każdy z rydlem i wykrywaczami. Niestety przez takich ludzi cierpi całe środowisko eksploratorów. Pozdrawiam.

  5. #75
    Bieszczadnik Awatar Viwaldi68
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    podkarpacie
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Cytat Zamieszczone przez Tyrolczyk Zobacz posta
    Witam. To mój pierwszy post na tym forum. "Odkryłem" je 2 dni temu:)) Sam jestem poszukiwaczem i proszę nie podawajcie Panowie miejsc, w których są zapomniane cmentarze lub miejsca zbiorowego pochówku. Bo niestety są "ekipy" które zajmują się głównie namierzaniem i rozkopywaniem "masówek". Normalnemu poszukiwaczowi w Biesach wystarczy kilofek (często austrowęgierski) a co robi np:5 chłopa każdy z rydlem i wykrywaczami. Niestety przez takich ludzi cierpi całe środowisko eksploratorów. Pozdrawiam.
    Przyłączam się do prośby Tyrolczyka, masę nowych "dołków" nie zasypanych po kretach można ostanio w czasie wakacji napotkać. To nie są poszukiwacze TO HIENY!!! - nie wszyscy oczywiście.

  6. #76
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    . Pytanie brzmi: czy jest to odzwierciedlenie stanu obecnego czy z przeszłości, tj. czy rzeczywiście da się na podstawie mapy zlokalizować dany cmentarz, czy to tylko symboliczne zaznaczenie terenu, na którym kiedyś były widoczne mogiły?
    Niektore to juz tylko pole (np Komancza) a niektore sa doskonale widoczne (Bukowiec - mogily zbiorowe wysoie na okolo pol metra(!), szesc czy siedem rzedow. Nawet na Google Earth go znajdziesz!)

    Chyba generalnie im dalej od siedzib ludzkich tym lepiej zachowane. wiadomo, ostatnie pol wieku nie bylo dla tych mogil zbyt laskawe.

  7. #77
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Odgrzewam temat, mianowicie poszukuję wszelkich informacji na temat cmentarza wojennego nad Mikowem tj. pomiedzy Wierchem a Pizorkami.

    Jeżeli ktoś z Was posiada jakiekolwiek zdjęcia, informacje, dokłada pozycje gps itp bardzo prosiłbym o kontakt.

    Pozdrawiam
    Misieg

    PS. Nie, nie jestem hieną cmentarną.

  8. #78
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Cytat Zamieszczone przez Misieg Zobacz posta
    poszukuję wszelkich informacji na temat cmentarza wojennego nad Mikowem tj. pomiedzy Wierchem a Pizorkami.
    W terenie nie do zlokalizowania. Przynajmniej dla mnie
    Czterech panów B.

  9. #79
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Ciała rozsiane są po całym wzniesieniu, na dosyć sporym obszarze. Kilka lat temu postawiliśmy w okolicy parę krzyży bukowych, ale czas zrobił swoje.. Przynajmniej te kilka, które wskazała "piszczałka". Żaden z prowizorycznych nagrobków nie był w terenie oznaczonym na mapach.

  10. #80
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Cmentarze wojenne

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    Ciała rozsiane są po całym wzniesieniu, na dosyć sporym obszarze. Kilka lat temu postawiliśmy w okolicy parę krzyży bukowych, ale czas zrobił swoje.. Przynajmniej te kilka, które wskazała "piszczałka". Żaden z prowizorycznych nagrobków nie był w terenie oznaczonym na mapach.
    Masz może to jakoś oznaczone na GPS> - jeśli, tak to czy mógłbyś mi wysłać te pozycje na priv? ewentualnie zdjęcia?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Cmentarze ...czyli gdzie zdążamy ?
    Przez don Enrico w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 152
    Ostatni post / autor: 16-11-2021, 17:46
  2. Cmentarze wojenne 1914-1918 - wystawa
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 14:57
  3. Bieszczadzkie cmentarze
    Przez WojtekR w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 12:55
  4. Działania wojenne w Bieszczadach w 1944 r.
    Przez Leuthen w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 19:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •