Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    To może i ja coś w ty temacie,przez wiele lat jeżdziłem sam w Bieszczady póżniej zaczęła jeżdzić ze mną córa a na końcu dopiero żona i tak polubiła Bieszczady, że swój urlop dzieli na dwa miesiące maj i pażdziernik ba nawet pogodziła sie z faktem że bez jej wiedzy zakupiłem ładnych kilka lat temu działke w Bieszczadach.I uwierzcie my nie zawsze jeżdzimy razem,częściej bywam ja i Gośka, a żona szykuje czy to mnie czy córze prowiant.Więc Alusia zawież narzeczonego a pózniej już będziecie tylko wracać
    Wojtek legionowo

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    swarzędz
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Uuuuu, chyba zbytczarno odmalowałam zatem wizje mojego mężczyzny, skoro az tak go zmieszaliscie z błotem :) Spieszę z tłumaczeniami- OCZYWIŚCIE, że na szlaki będziemy wychodzili razem- to nie jest tak, że on siedzi całymi dniami przed telewizorem i pije piwo, a ja sama jak debilka łażę po górach- chodzi mi o to, żeby wieczorem mieć gdzie usiąść i napić się wspólnie piwa i nie martwić się, że do domu jeszcze kilka kilometrów na pieszo.
    Myślałam o Wetlinie, bo pamiętam, że gdy tam byłam- był w niej fajny klimat i a i do szlaków nie było daleko.

    A partner- po prostu nie kocha gór (do czego ma absolutne prawo)- co nie oznacza, że będzie siedział w pokoju lub szedł ze mną i narzekał- być może nawet mu się spodoba- a mi właśnie o to chodzi. Nie jest hmmmmm.... plackiem.... jest sprawniejszy fizycznie ode mnie, silniejszy, tylko stawia jeden warunek- nie może chodzić bez celu. To uogólnione pojęcie oznacza, że nie moze iść po to, by iść, lecz po to, by iść do celu- wodospadu, widoku, czy czego tam jeszcze. Ale z tym już sobie poradziłam :D
    Ostatnio edytowane przez Alusia ; 14-07-2007 o 10:51

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    swarzędz
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Przepraszam za posta po poście, ale nie mogę edytować poprzedniej wiadomości- z ciekawości obdzwoniłam właśnie wszystkie noclegi, jakie znalazłam w Mucznem.... i niestety zajęte. :( Pewna kobietka oświeciła mnie, że zaczyna się wtedy długi weekend i będzie panował raczej tłok- a ja głupia na śmierć zapomniałam o długim weekendzie. wrrrrr

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Alusia- ulżyło mi że sprawa partnera nie wygląda tak tragicznie jak to wynikało z pierwszego postu.Ważne że chce chodzić ,a cele zawsze można znależć [prywatnie powiem Ci że dla mnie ważniejsza jest droga niż cel].
    Myślę że będzie dobrze.
    Rzeczywiście termin który wybrałaś jest niezbyt trafiony- to obok majowego weekendu najbardziej obłożony frekwencją okres w Bieszczadach.
    Swoim zwyczajem namawiam Was na przyjazd jesienią -dla dwojga bliskich sobie osób to dobry czas na bycie razem,bez naporu tłumu.
    Zyczę pomyślności.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    swarzędz
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Blues, dla mnie droga jest najważneijsza.... nie musi mieć celu- ale nie zmienię go na siłę, bo nie o to chodzi :) A co do terminu- wiesz, nie w każdej firmie mozna sobie pozwolić na urlop w dowolnej chwili- choc gdybym się skapnęła, napewno zrobilibyśmy wiele, by nie jechać w tym terminie. Niestety- za późno


    A co myślicie o Zatwarnicy, którą ktoś wcześniej polecił?

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Cytat Zamieszczone przez Alusia Zobacz posta
    A co myślicie o Zatwarnicy, którą ktoś wcześniej polecił?
    Niezadługie wypady z Zatwarnicy:

    1. Zatwarnica - Suche Rzeki - Przełęcz Orłowicza a stąd Smerek lub P. Wetlińska (powrót tą samą trasą):
    http://www.twojebieszczady.pl/piesze/smerek.php
    2. Zatwarnica - Hulskie - Krywe - a jak wystraczy samozaparcia to również Tworylne, ścieżka czerwona + powrót z Krywego niebieską. Co nieco choć z przeciwnej strony: http://www.twojebieszczady.pl/piesze/tworylne.php + wodospad na Hulskim: http://www.twojebieszczady.pl/warto/hulski.php
    3. Zatwarnica - Hulskie-młyn, bez znaków:
    http://www.twojebieszczady.pl/warto/hulskie_mlyn.php
    4. Zatwarnica - Dwernik-Kamień (1004), ścieżka kolor czerwony
    5. Zatwarnica - rez. Hulskie - Otryt (Chata Socjologa) - Chmiel (zejście ścieżką ziel. wg mapy)
    6. Wodospad na Hylatym (Szepit) - to jest na miejscu
    7. warto zobaczyc cerkiew w Chmielu bo to blisko i ewentualnie w Smolniku (drewniana - przyp. dla gazeta.pl), jak kręcą Cie takie klimaty to również Ruskie (trzeba przejść San w bród - zależne do pogody): http://www.twojebieszczady.pl/den/ruskie.php
    To tylko kilka propozycji, jeśli macie samochód to oczywiście możliwości znacznie się poszerzają.

    Knajpy ze złocistym nektarem: przy sklepie w Zatwarnicy (standard zakapiorski), przy drugim sklepie "Pod Lipą" (standard zakapiorski+), mini-bar w Sękowcu (to część Zatwarnicy) przy ośrodku (standard: może być). Chyba w ośrodku BARR też coś leją (oprócz wody).
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 14-07-2007 o 15:48
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Na poczatek Wetlina bedzie najlepsza,bliskosc polonin Wetlinskiei i Carynskiej,Chatka Puchatka dla twojego mezczyzny gdy sie zmęczy.A wieczorem knajpy dla deikatnych i tych co lubia ostrzejsze klimaty.A Zatwarnica jest jednak na uboczu i jest duzo spokojniejsza.Musisz wybrac co ci bardziej odpowiada.

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    swarzędz
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    A znajdziemy tam (tzn. w Zatwarnicy) chociaż jedno miejsce z lanym piwem? Wystarczy jedno :)
    Ostatnio edytowane przez Alusia ; 14-07-2007 o 18:08

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Piwo leją w barze od tyłu sklepu... Bardzo smaczne, a i kompanija tam niezgorsza :) Nie wiem tylko do której wieczorem leją??? Poza tym jest Hotelicho (BARR) bardzo miłe, z działem dla turystów... ceny bardzo przystępne, taniej niż w PTTK, i jest tam restauracja i barek w piwnicy tak więc don't panic! będzie OK. Poza tym to urocza część bieszczadów! Piotr nakreślił Ci plan i w zasadzie nie można nic dodać. Jedynie co mogę podkreślić to DWERNIK-KAMIEŃ absolutny mus!!!

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    swarzędz
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Czy warto jechać do Wetliny, czyli....

    Dzięki za informacje. Wprawdzie zainstalujemy się w Chmielu, bo ostatecznie tam znaleźlismy pokoik (nie u Prezesa) ale myślę, że w Zatwarnicy będziemy częstymi gośćmi :D

    A co do tras Piotra- już wstepnie patrzyłam, jak idą no i.... :) nie moge się doczekać.


    Dziękuję Wam za wszelkie wskazówki- nie tylko w tym wątku, ale i na całym forum, które przeryłam gruntownie :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Las Pełen Zwierza...czy warto ?
    Przez michaił w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 21:40
  2. Moczary-czy warto kupić?
    Przez Czarek pl w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 16:51
  3. Chcę jechać w najblizszy weekend, czy ktoś chętny?
    Przez kathleen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 18:48
  4. Czy warto pojechac do miejscowosci Polana??
    Przez madzia&krzys w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2007, 19:09
  5. czy warto jechac do ustrzyk gornych?
    Przez Pszczółka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-06-2004, 08:22

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •