Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 182

Wątek: Czarnohora pazdziernik 2007

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    oj wszedzie teraz te smieci??? bo haldy smieci to pamietam jedynie nad jeziorkiem niesamowitym i w bazie w kozmielszcziku (ta druga to byla na 3 metry i smierdziala na kilometr

    moze miedzy 1 a 7 pazdziernika tez bym sie tam wybrala...choc nie wiem czy wtedy tam juz nie jest za zimno.. bo na szczytach to juz chyba i snieg moze wtedy padac.. moze jaas borzawa bylaby cieplejsza bo nizsza?? wie ktos moze jakiej pogody spodziewac sie tam w pazdzierniku??
    No wiesz,mając dobry ciepły spiwor,nawet kilkustopniowe przymrozki,niebedą straszne,a pazdziernikowe buki,i połonne widoki napewno zrekompensują tródy i znoje

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Witam po dłuzszej przerwie!Wszystkich forumowiczow,mam pytanie,odnosnie dojazdu do czarnochory,tudziez,w gorgany,i wogole na ukrainę,czy korzystniej jest załadowac sie w atobus bezposredni z polski do lwowa?np z w-wy,lub rzeszowa,czy lepiej np,dojechac pociągiem do przemysla,i pieszo przejsc granicę w medyce,a i następnie lokalnymi marszrutkami,przez łwow,i stanisławow,w rejon wypadowy w gory.Sam jeszcze nie wiem czy poznawanie,gor ukrainnych,zaczac od czarnochory,gorganow,czy swidowca??

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    No i jeszcze nad jeziorkiem pod Gutin Tomnatykiem i w samym obserwatorium na Popie Iwanie i w jego okolicach.

    Samo obserwatorium to wielki publiczny szalet (bez spłuczki) i to bardzo mnie zniesmacza.

    Byłam w Czarnohorze w roku 1990 (zaraz jak tylko otwarły się granice) ponownie dopiero w 2003, następnie 2005 i widzę z roku na rok postępującą degradację.

    Zresztą podobnie kopy śmieci są pod Syniakiem w Gorganach.

    Pozdrowienia

    Basia
    Coz jesli chodzi o smieci,na wschodzie widac jest to powszechny problem,TYlko kto je tam zostawia??Zdaje sie ze najwięcej torystow przybywa tam z polski!Sam byłem własnie 2 tyg,w alpach,i nie spotkałem nawet "peta",na szlaku

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez pioabram Zobacz posta
    Coz jesli chodzi o smieci,na wschodzie widac jest to powszechny problem,TYlko kto je tam zostawia??Zdaje sie ze najwięcej torystow przybywa tam z polski!Sam byłem własnie 2 tyg,w alpach,i nie spotkałem nawet "peta",na szlaku
    Coś w tym jest.Jakis czas temu byłem w Szwajcarii(rejon Kandersteg) -przez tydzień na szlakach kompletnie nic nie znalazłem nawet przysłowiowego peta.Idealna czystość mimo że składy turystów międzynarodowe.Nie chcę powiedzieć że oni nie śmiecą bo chyba naprawdę tego nie robią.
    P.S.
    W miejscowości stał tylko jeden samochód z polską rejestracją-mój.
    Może to jest odpowiedż?

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez pioabram Zobacz posta
    Coz jesli chodzi o smieci,na wschodzie widac jest to powszechny problem,TYlko kto je tam zostawia??Zdaje sie ze najwięcej torystow przybywa tam z polski!
    A na czym opierasz swoją teorię ?
    Właśnie dziś wróciłem z Czarnohory, i jakoś nie spotkałem tam rzeszy turystów z Polski. Raptem może z 4 osoby. Reszta to Ukraińcy. Zresztą ukraińcy w sposób nieskrepowany rzucają śmieci gdzie popadnie, a jak już jest jakieś większe skupisko śmiecia, to masowo sa tam dorzucane nowe.
    Nie twierdzę, że Polacy nie śmiecą, bo widziałem i śmieci z polskimi napisami, ale nie zgadzam sie z uogólnieniami. NA PEWNO turyści z polski nie są tam większością.
    http://www.doczu.pl

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    Nie twierdzę, że Polacy nie śmiecą, bo widziałem i śmieci z polskimi napisami, ale nie zgadzam sie z uogólnieniami. NA PEWNO turyści z polski nie są tam większością.
    Ale napewno są jedną z większych grup narodowościowych po ukraińcach odwiedzających te tereny, chciażby ze względu na bliskość tego obszaru i na pozostałości historyczne po II RP na tych terenach oraz atrakcyjnośc przyrodniczą oczywiście do kompletu.
    Jednak co racja to racja, niema co uogólniać.

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Talking Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    O 15 lat za późno, tam się niestety bardzo wiele i bardzo szybko zmienia na niekorzyść.

    Pozdrowienia

    Basia
    ale mysle,ze tak jak nasze ukochane bieszczady,gory po tamtej stronie zachowają swoj klimat,ktory kształtuje głownie wszak przyroda.A chałdy smieci,coz niestety zyjemy w "smieciowej cywilizacji",u siebie w polsce mamy z tym wielki problem(wystarczy pojsc do najblizszego lasu",i sobie z tym nie radzimy,i bardzo powoli sie to zmienia,,,mysle ze tam na wschod tez tam kiedys dotrze "wiatr zmian",swiadomosci ekologicznej
    p.s.apropos....
    Jestes przewodnikiem.....jak bys skomentowała,zachowanie twojego kolegi..
    Ktorego spotkałem w alpach na kempingu..Po zwyczajowym pozdrowieniu,i uciesze ze oto spotkałem rodaka,probowałem z nim nawiązac pogawędkę,przyjacielską,ale coż...niestety..rodak ów był tak naładowany powietrzem,ze tylko cos odburknął,i odszedł.Nadmieniam ze na czerwonym polarze miał plakietkę.."Przewodnik Beskidzki".....Słyszałem ze istnieje cała kategoria ludzi chodzących po gorach..tzw."Plakietowcow"...zdaje sie ze jednego z nich spotakałem

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Talking Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    A na czym opierasz swoją teorię ?
    Właśnie dziś wróciłem z Czarnohory, i jakoś nie spotkałem tam rzeszy turystów z Polski. Raptem może z 4 osoby. Reszta to Ukraińcy. Zresztą ukraińcy w sposób nieskrepowany rzucają śmieci gdzie popadnie, a jak już jest jakieś większe skupisko śmiecia, to masowo sa tam dorzucane nowe.
    Nie twierdzę, że Polacy nie śmiecą, bo widziałem i śmieci z polskimi napisami, ale nie zgadzam sie z uogólnieniami. NA PEWNO turyści z polski nie są tam większością.
    Oky,masz chłopie racje,nie byłem nie widziałem,to nie wiem...i nie bede uogOlniał.Przykro tylko ze tych smieci coraz więcej,ale ta tendecja,jest chyba i w naszym kraju,poprostu brak swiadomosci,i kultury segregacji odpadow,w narodzie,i na wschodzie.
    POwiadasz ze własnie wrociłes z czarnochory,doradz mi proszę jak tam dojechac,z polski,ze lwowa,jak przekraczac granicę itp.Ile potrzeba wymienic pieniedzy na tydzien pobytu,na przejazdy,prowiat,piwo?

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez pioabram Zobacz posta
    POwiadasz ze własnie wrociłes z czarnochory,doradz mi proszę jak tam dojechac,z polski,ze lwowa,jak przekraczac granicę itp.Ile potrzeba wymienic pieniedzy na tydzien pobytu,na przejazdy,prowiat,piwo?
    Na tym forum zostało już napisane na ten temat tyle, że nie mam ani ochoty, ani zamiaru dublować tych informacji. Od czasu gdy pisano te porady naprawdę niewiele się zmieniło. Kliknij więc w opcję szukaj a na pewno znajdziesz wyczerpujące informacje na nurtujące Cię pytania.
    http://www.doczu.pl

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Czarnohora pazdziernik 2007

    Cytat Zamieszczone przez Doczu Zobacz posta
    Na tym forum zostało już napisane na ten temat tyle, że nie mam ani ochoty, ani zamiaru dublować tych informacji. Od czasu gdy pisano te porady naprawdę niewiele się zmieniło. Kliknij więc w opcję szukaj a na pewno znajdziesz wyczerpujące informacje na nurtujące Cię pytania.
    Dzieki ci stary,zatem klikam zaraz tam ,,,mierz siły na zamiary,a ochotę na ,na zamiar"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czarnohora październik 2011
    Przez T.P. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 13:46
  2. czarnohora we wrześniu
    Przez damian w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 18:39
  3. Czarnohora we wrzesniu
    Przez Wookasch w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 20:51
  4. Czarnohora
    Przez markus w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 18:56
  5. Czarnohora 2005
    Przez WojtekR w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-10-2005, 10:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •