Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Kilka pytan o bieszczady wschodnie

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Kilka pytan o bieszczady wschodnie

    niedlugo wybieramy sie na ukraine i mam kilka pytan, moze ktos wie:

    - czy z paszkowcow do wolosianki (przez tichyj) pojedzie jakis autobus (ile razy dziennie mozna sie go spodziewac?)

    - czy z poloniny rownej lepiej zejsc do łumszorow czy lipowca (skad latwiej o autobus w strone pereczyna czy uzhorodu)

    -czy linia kolejowa uzhorod - sianki jest obecnie czynna w calosci ( kiedys ponoc kawalek byl nieczynny) i ile jedzie tam elektriczka (wiem ze bardzo dlugo ale ciekawi mnie czy jest to kilka czy kilkanascie godzin

    - jesli by w ostetecznosci wracac przez slowacje z uzhorodu to jaka trasa najszybciej?

    - czy w ktorejs z wymienionych miejscowosci jest moze jakas turbaza czy "kimnaty widpoczynku " na dworcu kolejowym ( sianki ,jaworow, butelka, butla, libuchora, szerbowiec, paszkowce, zdeniewo, wolosianka, lumszory, lipowiec, pereczyn, liuta)

    - jesli ktos ma do polecenia jakies mile zrodelko miedzy starostyna a pikujem lub na rownej, albo zna jakies bacowki gdzies w rejonie bylabym bardzo wdzieczna za informacje

    z gory dzieki za jakis odzew :))
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kilka pytan o bieszczady wschodnie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    niedlugo wybieramy sie na ukraine i mam kilka pytan, moze ktos wie:

    1- czy z paszkowcow do wolosianki (przez tichyj) pojedzie jakis autobus (ile razy dziennie mozna sie go spodziewac?)

    2- czy z poloniny rownej lepiej zejsc do łumszorow czy lipowca (skad latwiej o autobus w strone pereczyna czy uzhorodu)

    3-czy linia kolejowa uzhorod - sianki jest obecnie czynna w calosci ( kiedys ponoc kawalek byl nieczynny) i ile jedzie tam elektriczka (wiem ze bardzo dlugo ale ciekawi mnie czy jest to kilka czy kilkanascie godzin

    4- jesli by w ostetecznosci wracac przez slowacje z uzhorodu to jaka trasa najszybciej?

    5- czy w ktorejs z wymienionych miejscowosci jest moze jakas turbaza czy "kimnaty widpoczynku " na dworcu kolejowym ( sianki ,jaworow, butelka, butla, libuchora, szerbowiec, paszkowce, zdeniewo, wolosianka, lumszory, lipowiec, pereczyn, liuta)

    6- jesli ktos ma do polecenia jakies mile zrodelko miedzy starostyna a pikujem lub na rownej, albo zna jakies bacowki gdzies w rejonie bylabym bardzo wdzieczna za informacje

    z gory dzieki za jakis odzew :))
    hej więc po kolei:

    ad2 - z równej do lipowca schodzi się betonką jakieś 1,5 h + ok. 1 h z lipowca do autobusu (ja spałem w Lipowcu u ludzi którzy mają sklepik)

    ad3 - czynna w całości z małego bierieznego jedzie się do sianek ok. 3 h (piękna trasa mosty tunele i widoki :) ) więc jeszcze z 1,5 h trzeba dodać na dojazd z Użgorodu

    ad4 - z małego bieriezniego jest 3 km do granicy ze Słowacją w Ubli i 1 km do samej Ubli (tu zawsze zostawiam samochód, ale komunikacja publiczna istnieje do sniny i humennego lecz myślę że niezbyt często jeździ). Chyba szybciej będzie przez przejście koło Użgorodu.

    ad 5 - na pewno nie ma w - jaworow, butelka, butla, lipowiec,
    w siankach kiedyś była na dworcu lecz teraz nie wiem.
    W moim przekonaniu zawsze najlepiej popytać o nocleg u ludzi, będzie milej, bardziej integracyjnie (w końcu 2021 euro za pasem), i kilkunastokrotnie taniej niż np w turbazie (np w biłaszowicach w turbazie chcieli od na s po 70 hrywien !!! ). Poza tym skosztujesz jeszcze prawdziwego domowego samogonu :)
    tak właśnie spałem w siankach w butli w libuchorze w lipowcu w perechrestnym w werhowynie bystrej itd itd itd
    taki nocleg znajdziesz w każdej wsi w 20 min !!
    właściwie zawsze jak nie w namiocie na połoninie to u ludzi w dolinie - są bardzo gościnni i poznasz też życie ludzi na uboczu

    ad 6 takie żródełko jest pod starostyną w kier wschodnim na pn skraju połoniny (świetne miejsce na nocleg), pod żurówką od pn i pod wielkim wierchem od pn (jakieś 100-150 m od ruin schroniska)
    a tak w ogóle to piękne tereny :D
    pozdrówka :-)

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Kilka pytan o bieszczady wschodnie

    dzieki za wszystkie informacje, napewno beda bardzo przydatne!! :D

    ja akurat turbaze w bilaszowicach wspominam przemilo, gdyz spalismy prawie za darmo gdyz turbaza i jej obsluga byla bardzo zajeta grupa robotnikow gdzies z bylej jugoslawii ktorzy budowali most w okolicy i nocowali w tej turbazie. A jaka egzotyczna impreza byla wieczorem!!! niestety w jugoslawii tancza tylko sami mezczyzni wiec pozostalo mi tylko patrzenie na ich podskoki przy skocznej muzyce, ale tez bylo fajnie- robotnicy, obsluga i my , i toasty za "braci slowian" )
    ale faktycznie noclegow u ludzi na wioskach nic nie przebije!! juz mam ochote na samogonik
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 4-14.08. bieszczady wschodnie- zdjecia
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 11:55
  2. Bieszczady wschodnie zimą
    Przez cuecumber w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 19:34
  3. Bieszczady wschodnie
    Przez marou35 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 19:40
  4. Bieszczady wschodnie
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2006, 21:00
  5. Bieszczady wschodnie
    Przez noemi w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2005, 21:59

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •