Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Pseudoatrakcje w Cisnej.

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Pseudoatrakcje w Cisnej.

    Zbulwersowani turyści nie mogą uwierzyć, że Cisna tak uprzyjemnia ludziom wypoczynek.

    Rekonstrukcje bitew z II wojny światowej są organizowane w wielu miastach. Traktowane jako widowisko i powtórka z historii przyciągają tłumy. Walkę pomiędzy oddziałami radzieckimi i niemieckimi zaaranżował w ub. weekend w Cisnej Mirosław Nadolny, właściciel Ośrodka Wypoczynkowego "Cień PRL-u”.

    Rosjanie przegrali, zostali wzięci do niewoli i na oczach kilkuset turystów i miejscowych, rozstrzelani. - Zabawa w egzekucję była makabryczna. Przeżyłem szok - żali się turysta z Gdańska, który zadzwonił wczoraj do naszej redakcji.


    Mirosław Nadolny, właściciel OW "Cień PRL-u”.
    - Nie wiem, czym tu się bulwersować. W czasie rekonstrukcji nie było drastycznych scen bicia czy torturowania jeńców. Nikt nie wzniecała haseł faszystowskich. Jeśli niektórzy widzowie uważają, że rekonstrukcja była zbyt brutalna, to bardzo za to przepraszam. Zmienimy scenariuszSwastyki w "Siekierezadzie”


    To nie wszystko. Przed pokazem aktorzy paradowali w niemieckich mundurach po Cisnej. Zaglądali też do miejscowych lokali.

    - Wyprosiłem ich, bo nie życzę sobie, by moja restauracja była kojarzona z symbolami nazistowskimi. Taki pokaz należało zrobić na terenie zamkniętym, a nie obnosić się z faszystowskimi symbolami po całej Cisnej. To jest zabronione prawem. Jestem zbulwersowany, bo aktorzy byli ubrani w mundury SS, czyli formacji, która mordowała, paliła i grabiła - mówi Rafał Dominik, właściciel "Siekierezady”.

    To fragment tekstu z dzisiejszych "Nowin". Na początku dodam, że zabawy w rekonstrukcje, zwłaszcza te pseudohistoryczne tzn. nie odnoszące się do konkretnych zdarzeń, są dla mnie czyms bardzo niemądrym / niepublicznie okreslam to trochę inaczej/. Obawiam się że w pogoni za "oryginalnością" niektórym kompletnie się coś poprzestawiało. Niestety, takich "kwiatków" w może mniej drastycznym wydaniu, mamy sporo. Wstyd panowie.

    PS. Ten temat śpieszę założyć że szkodzi sie nie tylko nicnierobieniem, i żeby nie było iz nie lubię Lutowisk / bo lubię/.
    Pozdrawiam
    naive

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    ten element z rozstrzelaniem jencow byl rzeczywiscie niesmaczny, niesympatyczny i wogole mozna go bylo pominac.. ale cos w tym jest ze duzo ludzi lubuje sie w roznych makabrach- wystarczy wlaczyc telewizor.. zreszta sie zastanawiam co cala impreza miala wspolnego z bieszczadami- czy w miejscu gdzie ja organizowali byla kiedys taka bitwa??

    z drugiej strony kompletnie nie rozumiem oburzenia ze po cisnej chodzili ludzie w niemieckich mundurach, jak czasem w zamkach sa pokazy i bitwy rycerskie to potem po okolicy tez paraduja krzyzacy, tatarzy i tacy rozni, tez niezbyt lubieni w naszej historii. Ale jesli to tylko zabawa to po co oburzac sie na widok munduru? na mnie tez czesc ludzi krzywo patrzy jak chodze w mojej budionowce, a mnie sie ona po prostu podoba bo ma smieszny ksztalt
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    z drugiej strony kompletnie nie rozumiem oburzenia ze po cisnej chodzili ludzie w niemieckich mundurach, jak czasem w zamkach sa pokazy i bitwy rycerskie to potem po okolicy tez paraduja krzyzacy, tatarzy i tacy rozni, tez niezbyt lubieni w naszej historii.
    Pod Legnicą najstarsi nie pamiętają Tatarów, Niemców w mundurach w całej Polsce jeszcze pamiętają. Coraz mniej naocznych świadków wojennej historii, ale nie można ich pominąć. I stąd te reakcje na mundury niemieckie, na tryzub, itd itp. Należy o tym pamiętać.
    Reszta mieści się w ramach braku wyczucia i dobrego smaku. Z tych samych powodów. W Toruniu jacyś przebierańcy z toporem usiłowali mnie ściąć. Było kładzenie głowy na pieńku i zamachy potężnym narzędziem katowskim. Zabawa jak każda inna. Ale nie do śmiechu byłoby, gdyby w Warszawie stanął hitlerowiec i dla zabawy ustawiał ludzi pod ścianą - fotka - pamiątka z wakacji.
    Długi

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    po prostu w mentalności większej części Polaków Niemcy są cacy, Rosjanie be. Zadziwiające, ale prawdziwe.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ten element z rozstrzelaniem jencow byl rzeczywiscie niesmaczny, niesympatyczny i wogole mozna go bylo pominac.. ale cos w tym jest ze duzo ludzi lubuje sie w roznych makabrach- wystarczy wlaczyc telewizor.. zreszta sie zastanawiam co cala impreza miala wspolnego z bieszczadami- czy w miejscu gdzie ja organizowali byla kiedys taka bitwa??

    z drugiej strony kompletnie nie rozumiem oburzenia ze po cisnej chodzili ludzie w niemieckich mundurach, jak czasem w zamkach sa pokazy i bitwy rycerskie to potem po okolicy tez paraduja krzyzacy, tatarzy i tacy rozni, tez niezbyt lubieni w naszej historii. Ale jesli to tylko zabawa to po co oburzac sie na widok munduru? na mnie tez czesc ludzi krzywo patrzy jak chodze w mojej budionowce, a mnie sie ona po prostu podoba bo ma smieszny ksztalt

    Takie zdarzenie nigdy nie miało miejsca, więc to nie była rekonstrukcja tylko idiotyczna zabawa "historyczna". Jest różnica między mundurem SS a strojem krzyżackim, tararskim czy innym z zamieszłej historii. Bo mundur SS / nie mylić z Wermachtem/ to symbol faszyzmu, a takie symbole są w Polsce zakazane. Oczywiście aktor na scenie może taki mundur nosić, ale po spektaklu zostawia go w garderobie. Jakiś miesiąc temu w Przemyślu była rekonstrukcja forsowania Sanu przez Wermacht i walki z Armią Czerwoną. Ale to było oparte na autentycznych wydarzeniach z czerwca 1941 r. i o ile wiem nikt potem nikogo nie rozstrzeliwał / dla nietutejszych: od września 1939 r. do 22 czerwca 1941 r. przemyskie Zasanie należało do GG, natomiast reszta miasta do USRR/.
    Pozdrawiam
    naive

  6. #6
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    po prostu w mentalności większej części Polaków Niemcy są cacy, Rosjanie be. Zadziwiające, ale prawdziwe.
    A cóż w tym dziwnego? Mniemce mają BMW i Audi i dobrze za robotę płacą czyli są lepsi. A Ruski to kradziej, mafiozo, pijak i Bóg wie co jeszcze:D

    Co do impry w 'Cieniu PRL-u' - nie poszedłbym na taką imprę za nic w świecie. G...mnie za przeproszeniem obchodzą pokazy walki naszych dwóch wrogów, agresorów, którzy na okrągło dumali, jak by nas tu zeżreć. W zasadzie, bez względu na zakończenie takiego pokazu, będzie to zawsze jakaś forma uznania dla tego, kto w pokazie zwycięża. A że zwyciężyli czerwoni, to wcale nie powód do radości - system komunistyczny w sowietach zebrał zdaje się większą liczbę ofiar niźli system nazistowski. Komu tu, kurza, bić brawo? I czym tu się rajcować?

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    juz nie bądź tak konsumencko nastawiony. Za robotę dobrze płacą sobie ;-). Ciąg dalszy Twej wypowiedzi to stereotyp.
    No i ci nasi wrogowie - jak robiło się twardo na zachodzie, Polak szedł tam, gdzie miękko podówczas było. Czyli na wschód. W końcu z obu stron porobiło się twardo, silne, scentralizowane władze, Polska pogrążona w barachle tymczasem. Od południa oświecona, zatem nie tak arcykatolicka Austria. No i poszło ku rozbiorom. W naturalny sposób skrojone zostały granice. Silny wygrywa, słabszy out.
    Tylko zwracam uwagę, skromnie, iż Polacy jako narodek, skazani byli, podobnie jak Żydzi, Romowie i, wg nomenklatury nazistowskiej, inne podludzie, na zagładę.
    Jakby nie spojrzeć, także, i może głównie, Rosjanom zawdzięczmy, że jeszcze żyjemy.
    Albo się to szanuje, albo nie. Pozdro.

  8. #8
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    what???czyli co Anglicy to ze zyja to tez zawdzieczaja ruskom???
    ja tam ruskow nie lubie
    i za to co nam zrobili nie polubie, a juz o jakimkolwiek szacunku mowy byc nie moze
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    (...) A że zwyciężyli czerwoni, to wcale nie powód do radości - system komunistyczny w sowietach zebrał zdaje się większą liczbę ofiar niźli system nazistowski. (...)
    Nie "zdaje się", ale na pewno. Chociażby z tego powodu, że objął większe obszary, więcej ludności, oraz dłużej trwał - od tzw. Rewolucji Październikowej aż do śmierci Stalina (1917-1953).
    Późniejsze represje nie nosiły już charakteru ludobójstwa, były raczej pochodną dyktatury jako totalitarnego systemu politycznego, występującego zarówno na lewej stronie sceny politycznej (ZSRR i państwa tzw. Demokracji Ludowej), jak i prawej (Franco, Salazar, greccy pułkownicy, Pinochet).
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Pseudoatrakcje w Cisnej.

    ależ fuhrer ( ups : Fuhrer) miał czytelny plan - rozwalić Sowiety i, ćwicząc prace nad bombką typu A, posiąść terytorium USA, przedtem Anglików i reszty. Bez oporu Rosjan i porozumienia zachodu z nimi było by kruchutko z Waszymi Rodzicami i tym samym z Wami, toć na kanałach kablówek gadają o jego (ups : Jego) szansach ... uruchomcie wyobraźnię.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gastronomia w Cisnej.
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 20:45
  2. Posterunek MO w Cisnej
    Przez Jurko51 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 20:28
  3. Zacisze w Cisnej
    Przez bertrand236 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 22:06
  4. Nocleg w Cisnej
    Przez Insomnia w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 15:15
  5. Budowa w Cisnej
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 14:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •