Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Co sądzicie o takiej wycieczce?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka20 Zobacz posta
    A propos wycieczki do Źródeł Sanu. Właśnie przed chwilką w radiu mówili, że od dziś można jeździć bryczką konną na trasie Bukowiec - Sianki i nazad
    Chyba trochę nieprecyzyjnie to określili: bryczką można dojechać do rozlewisk nad Niedźwiedzim, czyli tam gdzie stara ścieżka odbijała do lasu. Wydaje mi się, że dalej - do Sianek - ani starą, ani nową ścieżką, bryczką nie da się przejechać.
    Korzystając z okazji: BdPN pisze na swojej stronie że dojazd do potoku Niedźwiedź skraca przejście całej trasy. Chętnie bym się dowiedział w jaki sposób, skoro tamten leśny odcinek (od rozlewiska do połączenia z nową ścieżką - tzn. dla pieszych zamknięty jest wcześniej, ale dla bryczek od rozlewiska) jest zamknięty dla turystów... Chyba że znowu coś się zmieniło i nikt już nie wie jak biegnie ścieżka do źródeł Sanu (z wyjątkiem naczalstwa BdPN).
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Jeszcze w uzupełnieniu poprzedniego posta, bo sam jestem nieprecyzyjny: jaki obszar zajmowały Sianki to my wiemy, ale przeciętny turysta na ogół nie wie i nie musi wiedzieć - dla nich Sianki zaczynają się tam gdzie są jakieś pozostałości, etc., czyli niegdyś cmentarz a obecnie pozostałości dworu. W każdym razie to miałem na myśli a w cenniku nie ma innej opcji niż przejechanie całej trasy.
    Cytat Zamieszczone przez Loodie Zobacz posta
    5. Z Bereżek na Przysłup Caryński, następnie zielonym szlakiem na Rawki i zejście do Ustrzyk Górnych niebieskim;
    Tu bym się zastanawiał czynie lepiej odpuścić ten Przysłup i nie iść czerwonym bzpośrednio z Ustrzyk na Caryńską a zaoszczędzony czas spozytkować gdzie indziej. Jeśli będziecie zakwaterowani w UG to do Bereżek asfaltem (średnia atrakcja) i potem szlakiem na przełęcz - cały czas pod górę, teren zalesiony, widoków brak (a te z przełęczy też żadne mecyje -zwłaszcza że za chwile będziecie na połoninie i widoków nie zabraknie. Generalnie monotonny odcinek, imho bardziej dla tych, którzy idą dalej niebieskim przez Magure S. lub na końcówkę wycieczki a nie początek. Chyba że zamierzacie po drodze zajść do Caryńskiego, to wtedy jakiś tam sens się pojawia.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #13
    Awatar rzymianka_77
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    Adamówka; obecnie kapitol
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Cytat Zamieszczone przez Loodie Zobacz posta
    Witam Was. W sierpniu zabieram znajomych w Bieszczady. Ja chcę przypomnieć sobie dawne czasy, a oni poznać te góry. Jedziemy prawdopodobnie na 7-9 dni w celach jak najbardziej turystycznych. Niestety urlopy za krótkie na dokładniejsze poznanie całego pasma, ale mam nadzieję, że uda się to następnym razem. Wymyśliłem mniej więcej takie "spacerki", żeby się pomęczyć w pięknych okolicznościach przyrody. Macie jakieś sugestie do tych tras? Może warto zwrócić uwagę na szlakach na coś, o czym przeciętny mieszczuch nie wie? Dłuższe trasy starałem się planować tak, aby było możliwe wcześniejsze zejście ze szlaku w przypadku gdyby ktoś nie dawał sobie rady. Oto moja propozycja:
    1. przyjazd do Mucznego lub Tarnawy Niżnej + spacer na cmentarze w Dźwiniaczu;
    2. Ścieżka dydaktyczna do źródeł Sanu;
    3. Z Widełek przez Bukowe Berdo do Wołosatego + Tarnica;
    4. Z Ustrzyk Górnych czerwonym szlakiem Szerokim Wierchem przez Halicz do Wołosatego;
    5. Z Bereżek na Przysłup Caryński, następnie zielonym szlakiem na Rawki i zejście do Ustrzyk Górnych niebieskim;
    6. Z Wetliny Działem na Rawki i dalej Kremenaros, powrót do Ustrzyk Górnych;
    7. Z Kalnicy na Wetlińską do Brzegów Górnych i dalej Caryńską do Ustrzyk Górnych;
    8. Z Cisnej na Jasło i Okrąglik i dalej: Smerek, czy przez Roztoki Górne i Majdan do Cisnej?
    9. Wycieczka objazdowa: kolejka bieszczadzka, pomnik "Waltera" w Jabłonkach, okolice zalewu Solińskiego (kilka punktów widokowych w okolicy małej obwodnicy) + zaznaczone atrakcyjne obiekty na mapie w okolicy naszego przejazdu
    Co wogóle sądzicie o następujących trasach jeśli chodzi o ich atrakcyjność i trudność?
    Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku...


    Większość typowanych wycieczek to wyprawy całodzienne - to pewne. Wszystko pysznie, tylko bądź świadom, że jeśli przeciągniesz znajomych jednego dnia 10 h po górkach, to następnego dnia nie ma mowy o podobnej wyrypie. Zdrowy rozsądek to podstawa, inaczej urlop bynajmniej nie będzie miłym wspomnieniem. Ja bym przynajmniej tak zrobiła Jako dzień aklimatyzacyjny polecam przejażdżkę kolejką bieszczadzką, np. z Majdanu do Przysłupia, a na miejscu spacerek i zatrzymanie na przełęczy, skąd boskie widoki na połoniny LUB wizytację ruin klasztoru Karmelitów w Zagórzu ( bądź co bądź też jest pod górkę )

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Tu bym się zastanawiał czynie lepiej odpuścić ten Przysłup i nie iść czerwonym bzpośrednio z Ustrzyk na Caryńską a zaoszczędzony czas spozytkować gdzie indziej. Jeśli będziecie zakwaterowani w UG to do Bereżek asfaltem (średnia atrakcja) i potem szlakiem na przełęcz - cały czas pod górę, teren zalesiony, widoków brak (a te z przełęczy też żadne mecyje -zwłaszcza że za chwile będziecie na połoninie i widoków nie zabraknie. Generalnie monotonny odcinek, imho bardziej dla tych, którzy idą dalej niebieskim przez Magure S. lub na końcówkę wycieczki a nie początek. Chyba że zamierzacie po drodze zajść do Caryńskiego, to wtedy jakiś tam sens się pojawia.
    Do Bereżek będziemy mieć transport, jednak mimo to jest to dla mnie cenna uwaga, że może rzeczywiście warto zrezygnować z tego odcinka z Przysłupem na korzyść innego kawałka trasy - bardziej atrakcyjnego.

    rzymianka_77 -> Taki był zamysł, aby urlop spożytkować maksymalnie, ale oczywiście się nie zabiegać. Zdaję sobie sprawę, że codzienne spacery całodniowe nie wchodzą w rachubę, bo to nie płaski teren tylko góry, a te potrafią być bezwzględne nawet dla najwytrwalszych Jak też już wspomniałem nie mogę tras planować jedynie pod siebie, a muszę uwzględnić tych najsłabszych kondycyjnie i do nich dostosować wyjścia - tak więc rozsądek przede wszystkim :) Aklimatyzację planowałem w trakcie spaceru na cmentarze w Dźwiniaczu, a wspomnianą przez Ciebie wyprawę kolejką oraz zwiedzanie okolic uznałem za nie mniej atrakcyjny dzień odpoczynku po kilku dniach łażenia po górach.
    Cieszę się z Waszego odzewu i podpowiedzi. Z pewnością pomoże mi to w dopracowaniu poszczególnych wycieczek, a na miejscu już w pełnym składzie zdecydujemy zapewne, które z wariantów zdecydujemy się wybrać. Najważniejsze, że jakiś ten wybór jednak mieć będziemy

    A co sądzicie o jeszcze jednej opcji. Nocując w Tarnawie Niżnej wybrać się o zachodzie słońca na "dziewiętnastkę" (jak się nie mylę tak się nazywa to miejsce). Chodzi mi o punkt widokowy na Krzemień i Bukowe Berdo. Zakładając, że są one na zachód od tego miejsca zakładam (nie wiem czy słusznie), że słońce powinno się skrywać mniej więcej z tamtej strony, co powinno wyglądać dość atrakcyjnie. Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane, bądź swoje opinie na ten temat?
    Niezmiennie serdecznie Was pozdrawiam :)

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Cytat Zamieszczone przez Loodie Zobacz posta
    Nocując w Tarnawie Niżnej wybrać się o zachodzie słońca na "dziewiętnastkę" (jak się nie mylę tak się nazywa to miejsce). Chodzi mi o punkt widokowy na Krzemień i Bukowe Berdo. Zakładając, że są one na zachód od tego miejsca zakładam (nie wiem czy słusznie), że słońce powinno się skrywać mniej więcej z tamtej strony, co powinno wyglądać dość atrakcyjnie
    Generalnie na taki spacer wybrać się zawsze warto, jak już się jest w Tarnawie i ma się trochę czasu. Nie byłem tam o zachodzie słońca, ale IMHO (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) Kopa, Krzemień i Bukowe Berdo nie są dokładnie na zachód, ale bardziej na południowy zachód od punktu widokowego. Zatem tarcza Słońca będzie się skrywać albo lekko nad Bukowym Berdem albo nad lasem, ale mimo wszystko powinno być ładnie.
    p.s - "19" to nie nazwa tego miejsca, tylko nazwa (numer) tej drogi na której taras widokowy się znajduje - od szosy k.przyczółków mostów kolejki aż do Bukowca. Często mylnie nazywana "Błękitną Aleją" - nawet przew. Rewasza tak ją tytułuje. B. Aleja to nie ta droga.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Moim zdaniem i szczerze - Twój plan jest dla ludzi o ponadprzeciętnej kondycji. Długość tras nie wydaje mi się jakaś kosmiczna, ale 7 dni - dzień w dzień - to spory wysiłek. Nie piszesz, czy znajomi są "góralami" i w jakim przedziale wiekowym się znajdują, ale jeśli chcesz faktycznie zaszczepić im "bakcyla na B.", to osobiście radziłbym skrócić trasy lub przepleść te dłuższe z "lajtowymi". Inaczej znajomi mogą się zniechęcić, a szkoda byłoby...
    Pozdrawiam serdecznie i wyłącznie miłych wrażeń życzę :)
    W zasadzie podpisuję się pod tym, co powyżej. No, może poza owym "przedziałem wiekowym" (Marcowy, zwaz że wśród zdobywców korony Himalajów, czy nawet Świata, jest b. dużo 50-latków).

    Loodie, zacznij od trasy nr 7. Następnego dnia co najmniej połowa Twojej grupy legnie jak pies Pluto na cztery łapy (ogólne zmęczenie, nadwyrężone ścięgna, obtarte stopy, etc.). Jeśli się mylę, to stawiam piwo.
    Ale jeżeli się nie mylę, to Ty stawiasz.
    Przyjmujesz zakład ?
    Tylko szczerze.

    Napisałem o rozpoczęciu od trasy nr 7, bo gdyby rzeczywiście miałaby ona być 7-mą wycieczką z kolei (dzień po dniu, tak pod rząd), to trasę tę będą mogły pokonać co najwyżej 1 - 2 osoby (a wśród nich oczywiście Ty ).

    Ps. Powyższe napisałem przy założeniu, że nie jesteście wykwalifikowanymi górskimi łazikami. Bo gdybyście nimi byli, nie "wyskoczyłbyś" z takim postem na Naszym Forum.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    A ja tam mimo przrzciwskazań lekarskich byłem w tym roku na paru górkach
    Zącząłem 1 stycznia polazłem na Chyszcztatą a póżniej jakoś z rozspędu .
    KLamień Dwernik
    no i Huczek
    Wojtek legionowo

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    W zasadzie podpisuję się pod tym, co powyżej. No, może poza owym "przedziałem wiekowym" (Marcowy, zwaz że wśród zdobywców korony Himalajów, czy nawet Świata, jest b. dużo 50-latków).

    Loodie, zacznij od trasy nr 7. Następnego dnia co najmniej połowa Twojej grupy legnie jak pies Pluto na cztery łapy (ogólne zmęczenie, nadwyrężone ścięgna, obtarte stopy, etc.). Jeśli się mylę, to stawiam piwo.
    Ale jeżeli się nie mylę, to Ty stawiasz.
    Przyjmujesz zakład ?
    Tylko szczerze.

    Napisałem o rozpoczęciu od trasy nr 7, bo gdyby rzeczywiście miałaby ona być 7-mą wycieczką z kolei (dzień po dniu, tak pod rząd), to trasę tę będą mogły pokonać co najwyżej 1 - 2 osoby (a wśród nich oczywiście Ty ).

    Ps. Powyższe napisałem przy założeniu, że nie jesteście wykwalifikowanymi górskimi łazikami. Bo gdybyście nimi byli, nie "wyskoczyłbyś" z takim postem na Naszym Forum.

    Jak już pisałem wcześniej - nie są to sztywne trasy, a jedynie propozycje szlaków, które są oczywiście jak najbardziej do modyfikacji w trakcie marszu. Nie jestem szaleńcem żeby gonić ludzi po 12h dzień w dzień Pisałem również, że nie jest to codzienny plan naszej wycieczki, bo chociażby liczba dni naszego pobytu jest mniejsza od liczby tras. Są to po prostu jakieś ogólne założenia, z których chcemy coś wybrać na miejscu, a na forum pytam jedynie o Wasze opinie dotyczące tych tras ich trudności i atrakcyjności. Łazikiem górskim nigdy się nie nazwałem, choć po płaskich terenach przemieszczamy się dość daleko, ale jak wiadomo to nie to samo. Choć przyznaję, że po górach też troszkę się przemieszczam, ale z pewnością z większością z Was się nawet nie mam co równać (bez złośliwości oczywiście) :)
    Tak więc zakładu nie przyjmuję, bo doskonale sobie zdaję sprawę co znaczy kilkugodzinny codzienny marsz po górach dla ludzi być może nie przygotowanych na taki wysiłek. Aczkolwiek od ewentualnego postawienia Tobie browarka (czysto towarzysko) po zejściu ze szlaku się nie migam pomimo braku zakładu
    Chcę znajomym pokazać piękno Bieszczad na w miarę charakterystycznych szlakach z widokami, a nie ich zamęczać :) Dodatkowo uważam się za dość rozsądną osobę, więc bez obaw - a do gór zawsze podchodzę z należnym im szacunkiem :)

  9. #19
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Może nieuważnie czytałem ale nie znalazłem informacji o tym czy "spacerki" jak to określiłeś bedą odbywać się z ekwipunkiem czy bez? A to zmienia dosyć znacznie szanse na zrealizowanie waszych ambicji... A zawracanie ze szlaku bo ktoś już nie daje rady? często nie ma sensu bo okazuje się że masz bliżej do końca. I tu ważna uwaga. Na szlakach w Biesach nie ma tabliczek z informacją ile jeszcze drogi przed Tobą oprócz punktów końcowych i miejsc skrzyżowań szlaków. Więc może się okazać że wróciliście a za chwilę mielibyście już z górki... tym bardziej że tuż przed szczytami często będziecie mieli dość strome podejścia na które wymęczony już człek spojrzy i ma juz dość...

    pozdrawiam

    P.S. Generalnie to podzielam zdanie Rzymianki... Zawsze miałem słabośc do włoszek. Zwłaszcza urodziwych...

  10. #20
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Na szlakach w Biesach nie ma tabliczek z informacją ile jeszcze drogi przed Tobą oprócz punktów końcowych i miejsc skrzyżowań szlaków.
    Tak źle nie jest, można takie oznakowanie znaleźć (poza wymienionymi przez Ciebie punktami charakterystycznymi) także na bardzo uczęszczanych szlakach (np. szlak Wołosate-Tarnica czy autostrada P.Wyżna-Poł.Wetlińska, ...).

    Pozdrawiam
    Bartek
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?
    Przez ortodoks w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 445
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 13:09
  2. Co sądzicie o Bacówce pod Małą Rawką?
    Przez moryc w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-12-2006, 20:14
  3. Doradżcie mi co sądzicie o pobycie zimą wUstrzykach Górnych?
    Przez Soldau w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2006, 09:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •