Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Co sądzicie o takiej wycieczce?

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Witam Was. W sierpniu zabieram znajomych w Bieszczady. Ja chcę przypomnieć sobie dawne czasy, a oni poznać te góry. Jedziemy prawdopodobnie na 7-9 dni w celach jak najbardziej turystycznych. Niestety urlopy za krótkie na dokładniejsze poznanie całego pasma, ale mam nadzieję, że uda się to następnym razem. Wymyśliłem mniej więcej takie "spacerki", żeby się pomęczyć w pięknych okolicznościach przyrody. Macie jakieś sugestie do tych tras? Może warto zwrócić uwagę na szlakach na coś, o czym przeciętny mieszczuch nie wie? Dłuższe trasy starałem się planować tak, aby było możliwe wcześniejsze zejście ze szlaku w przypadku gdyby ktoś nie dawał sobie rady. Oto moja propozycja:
    1. przyjazd do Mucznego lub Tarnawy Niżnej + spacer na cmentarze w Dźwiniaczu;
    2. Ścieżka dydaktyczna do źródeł Sanu;
    3. Z Widełek przez Bukowe Berdo do Wołosatego + Tarnica;
    4. Z Ustrzyk Górnych czerwonym szlakiem Szerokim Wierchem przez Halicz do Wołosatego;
    5. Z Bereżek na Przysłup Caryński, następnie zielonym szlakiem na Rawki i zejście do Ustrzyk Górnych niebieskim;
    6. Z Wetliny Działem na Rawki i dalej Kremenaros, powrót do Ustrzyk Górnych;
    7. Z Kalnicy na Wetlińską do Brzegów Górnych i dalej Caryńską do Ustrzyk Górnych;
    8. Z Cisnej na Jasło i Okrąglik i dalej: Smerek, czy przez Roztoki Górne i Majdan do Cisnej?
    9. Wycieczka objazdowa: kolejka bieszczadzka, pomnik "Waltera" w Jabłonkach, okolice zalewu Solińskiego (kilka punktów widokowych w okolicy małej obwodnicy) + zaznaczone atrakcyjne obiekty na mapie w okolicy naszego przejazdu
    Co wogóle sądzicie o następujących trasach jeśli chodzi o ich atrakcyjność i trudność?
    Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku...

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Zadanie bardzo ambitne, poza dwoma pierwszymi wycieczkami. Jeśli ma to być szybko, to może dasz radę. Ale ja bym radził sprawdzić czasy na poszczególnych planowanych odcinkach, bo wydaje mi sie że np. wycieczka nr 7 to będzie szybki marsz, by jakoś zdążyć. Oczywiście zaplanowane miejsca to rzeczywiscie "reprezentatywne" dla Bieszczadów. Pierwszego dnia pobytu w najblizszym punkcie kasowym BdPN kup takie niedrogie broszurki z opisami poszczególnych ścieżek przyrodniczych, pokrywających się z wiekszością znakowanych szlakow na terenie parku, tam znajdziesz opis tego, na co warto szczególnie zwrócić uwagę. A juz od teraz warto przestudiować dobry przewodnik po Bieszczadach np. wydawnictw Rewasz lub Bosz, znajdzie w każdej większej księgarni. A może przeszukasz to forum ? Można znależć w istocie to samo, ale nie tak samo tzn. te same okolice ale sprawdzone odcinki do pokonania. Podejrzewam iz z kondycją Twoja i Twoich znajomych jest doskonale, ale im wolniej tym wiecej widać. Miłych wrażeń w Bieszczadach.
    Pozdrawiam
    naive

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Pierwsze dwie to typowa aklimatyzacja Jeśli chodzi o czasy przejść to wg. różnych map i przewodników najdłuższe odcinki wynoszą max. ~10h, a więc biorąc pod uwagę wciąż jeszcze długie dni i wczesne wyjście mam nadzieję, że nie powinno być aż tak wielkiego pośpiechu... A przynajmniej na to liczę - ewentualnie będziemy modyfikować trasy na bieżąco. Z kondycją też nie powinno być źle, choć jak zaznaczyłem dłuższe przejścia planowane są tak aby w razie czego można było wcześniej zejść ze szlaku (oby nie trzeba było, choć tak naprawdę wszystko weryfikują i tak dopiero góry i warunki pogodowe). Zawsze też jest możliwość dzielenia przejść, np. własnie trasa nr 7 na 2 odcinki kosztem jakiejś innej wycieczki. Po prostu wybrałem kilka tras, żeby było z czego wybierać na miejscu, bo na wszystkie i tak niestety nie starczy czasu. A poza tym całkowicie przyznaję rację, że to nie wyjazd na wyścigi, ale dla przyjemnego łażenia po górach. Po wyścigach znajomi by pewnie w Bieszczady więcej nie chcieli jechać, tym bardziej, że mają typowe podejście, że to niskie góry więc nie wymagające... Walczę z tym stereotypem jak mogę, bo jednak góry to góry - jakie by nie były :)
    Dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam

  4. #4
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Jednego jestem pewna-zmienią zdanie,ze to łatwe górki nawet jeśli całego planu nie zrealizujecie.Jeśli będą trudności kondycyjne,zawsze można trudną trase przepleść z łatwiejszą.Pogody życzę i gorących podziękowań współtowarzyszy po skończonym urlopie.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Sporo tego jak na założony termin-rozumiem jednak że są to również trasy alternatywne(i bardzo dobrze).
    Można by się zastanowić nad małą modyfikacją tras 5 i 6.Końcowe odcinki się powtarzają a dojście na Kremenaros i powrót tą samą trasą nieco nuży..
    A gdyby podjechać do Wetliny i ruszyć przez Rabią,Kremenaros,Rawki,Dział do punktu wyjścia? Druga część trasy(od Rawek) cały czas w dół,widoki super no i cały dzień spokojnego marszu.
    Z trasy nr.8 wybrał bym pierwszą połowę(dla znajomych będących tu po raz pierwszy będzie to prostu wersja zdecydowanie bardziej widokowa)
    Atrakcyjność tras b.duża,trudności(poza załamaniem pogody) żadne,potrzebna jednak dobra kondycja.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Oczywiście są to trasy proponowane, z których wybierzemy dopiero właściwe już na miejscu po pierwszych dniach, kiedy okaże się jaka jest kondycja grupy i warunki. Co do kończenia szlaków w tym samym miejscu - wynika to z wybranej przez nas "bazy wypadowej" w Ustrzykach Górnych lub Wołosatem (pierwsze 2 noclegi Muczne lub Tarnawa Niżna). Po prostu zdecydowałem się na ewentualne powtórzenie tego odcinka po to, aby po być może męczącym marszu zejść ze szlaków niemal wprost pod prysznic i namiot... To dla wygody znajomych, żeby się nie zniechęcili za bardzo Aczkolwiek oczywiście za wszelkie podpowiedzi jestem bardzo wdzięczny i zostaną one uwzględnione przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Ciekawa jest też propozycja pętli od Wetliny przez Rabią szlakiem granicznym na Kremenaros i Rawki. Jeśli damy radę kondycyjnie to skorzystamy, bo jak patrzę to wychodzi ~12h. Mnie osobiście to nie przeraża, ale wiadomo, że w górach wycieczki dostosowuje się do najsłabszego w grupie. Ewentualnie będziemy modyfikować trasy. Być może również to, że wszystkiego nie zrobimy na raz tylko wzmoże u znajomych chęć powtórnych odwiedzin Bieszczadów :)
    Dziękuję Wam za Wasze opinie i niezmiennie pozdrawiam :)

  7. #7
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Moim zdaniem i szczerze - Twój plan jest dla ludzi o ponadprzeciętnej kondycji. Długość tras nie wydaje mi się jakaś kosmiczna, ale 7 dni - dzień w dzień - to spory wysiłek. Nie piszesz, czy znajomi są "góralami" i w jakim przedziale wiekowym się znajdują, ale jeśli chcesz faktycznie zaszczepić im "bakcyla na B.", to osobiście radziłbym skrócić trasy lub przepleść te dłuższe z "lajtowymi". Inaczej znajomi mogą się zniechęcić, a szkoda byłoby...
    Pozdrawiam serdecznie i wyłącznie miłych wrażeń życzę :)

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    plan ambitny, podoba mi się - ot, nie tracą czasu, ograniczonego, jak czytam. Jeśli nie będzie lać - dacie radę.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    Nasza grupa mieści się w przedziale wiekowym 25-35lat, może nie tyle "górale", ale "łazikami" mogę ich określić z czystym sumieniem. Powyższe trasy są jedynie trasami proponowanymi, które oczywiście mogą być i zapewne będą modyfikowane na bieżąco. Ponadto na pewno nie zdążymy zrobić ich wszystkich, więc wybierzemy tylko te, które uznamy za realne dla wszystkich uczestników. Przeplatanie dłuższych tras z krótszymi jest jak najbardziej logiczne i taki jest właśnie zamiar. Właściwie to prawdopodobnie zdecydujemy się na całym wyjeździe jedynie na 2 dłuższe trasy, a pozostałe wg oznaczeń i opisów mają długość ~6-7h, co rozkładając na cały dzień bez pośpiechu nie powinno sprawić nam większych trudności.
    Osobiście (nie chwaląc się) na kondycję nie narzekam, ale jak już wspomniałem i tak trasy będziemy dobierać pod najsłabszych fizycznie członków grupy, tak więc góry zweryfikują nasze założenia. Powyższe są tylko propozycjami spośród których chcemy wybrać coś dla siebie bez obowiązku zrobienia wszystkich tras. Wyjazd wszak ma być przyjemnością nie męczarnią. Być może niejasno to określiłem wcześniej i wyszło, że to sztywny plan naszego wyjazdu
    Oczywiście za krytyczne uwagi również dziękuję, bo często otwierają one oczy na rzeczy, na które być może się nie zwróciło uwagi. W tym wypadku podzielam zdanie, ale mam nadzieję, że moje wyjaśnienia rozwiewają obawy. Tym bardziej, że wspomniana wycieczka objazdowa może być dość dobrą regeneracją przed kolejnym spacerem po górach. Przyznam szczerze, że zadowolony będę jeśli oprócz "obowiązkowych" tras 1.,2. i 9. uda nam się zrobić w całości jeszcze trzy lub cztery z powyższej listy. Mnie by to satysfakcjonowało, a i znajomi raczej by nie narzekali na przemęczenie
    Serdecznie pozdrawiam :)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Co sądzicie o takiej wycieczce?

    A propos wycieczki do Źródeł Sanu. Właśnie przed chwilką w radiu mówili, że od dziś można jeździć bryczką konną na trasie Bukowiec - Sianki i nazad

    Nie oceniam, tylko podaje do wiadomości FAKT i innych też o to prosze.
    Dziękuje za uwage
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co sądzicie na temat wyciągu na Duże Jasło?
    Przez ortodoks w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 445
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 14:09
  2. Co sądzicie o Bacówce pod Małą Rawką?
    Przez moryc w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-12-2006, 21:14
  3. Doradżcie mi co sądzicie o pobycie zimą wUstrzykach Górnych?
    Przez Soldau w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2006, 10:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •