Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przewodnik do plecaka

  1. #1
    apollyon
    Guest

    Domyślnie Przewodnik do plecaka

    Witam wybieram się w Bieszczady na 2 tygodnie( cos w rodzaju obozu wędrownego) z namiotem i potrzebuje przewodnika do plecaka, powinien zawierać przede wszystkim opisy ciekawych tras długodystansowych nie koniecznie po znakowanych szlakach, treść krajoznawcza nie jest tak ważna(oczywiście nie tak, aby wogóle nie było), nie zbyt duża objętość, jakieś wzmianki o polach biwakowych, wiatach turystycznych itp. Będę w Bieszczadach pierwszy raz. Za wszelkie propozycje będę bardzo wdzięczny

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    "Przewodnik dla Prawdziwego turysty" Wydawnictwo Rewasz.
    Mapa Ruthenus

    To są moje typy
    Pozdrawiam i witam na forum
    bertrand236

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar katarzynowosc
    Na forum od
    11.2006
    Rodem z
    Gorce; czasem Kraków
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    Jako wiemy - Bertrand słusznie radzi; popieram kandydaturę Rewasz/Ruthenus i takoż ślę uśmiechy!
    "- и мне не спится..."

    Pozdrawia ciepło - czwarta zmiana, ciemna i toperzowa... Zmrocznik chmielowiec... Unikatia... Pieron niemedialny :mrgreen: :wink:

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar mapiot
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    Przewodnik Rewasza + mapa Compassa z Krakowa. Ruthenus jest bardzo Ok
    ale mniej czytelny niż Compass. Także polecałbym te dwie.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    Cytat Zamieszczone przez apollyon Zobacz posta
    treść krajoznawcza nie jest tak ważna(oczywiście nie tak, aby wogóle nie było), nie zbyt duża objętość, jakieś wzmianki o polach biwakowych, wiatach turystycznych itp. Będę w Bieszczadach pierwszy raz.
    Rewasz, lub jeśli interesuje Cię mniejsza objętość i troche mniej treści krajoznawczej to "Bieszczady", wyd. BOSZ - P. Luboński (taka wersja "light" Rewasza). BOSZ ma również wersję kieszonkową, w granicach 10zł.

    Jeśli interesuje Cię znacznie mniej informacji krajoznawczych (większa część Rewasza) i jeszcze mniejsza objętość to "Bieszczady z plecakiem",wyd. Bezdroża - przy czym koniecznie wydanie II z 2006, bo pierwsze wydanie jest porównywane z głośnym ostatnio artykułem w gazeta.pl i Gazeta Turystyka, o Bieszczadach (BTW: został poprawiony troche i jest ponownie w sieci) bo I wydanie tez powstało na zasadzie nie byłem, ale napisałem (jak z proszkiem uniwersalnym: "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" - autor pisze przewodniki po Bieszczadach, BN, B. Sądeckim, B. Żywieckim, Sudetach, Gorcach, B. Wyspowym, Ukrainie, itd. Natomiast II wydanie powinno być ok., a spełnia Twoje wymagania, przy czym proponowane trasy to raczej same znakowane szlaki.

    Nowy Pascal M. Motaka też nie jest zły (seria FAN).

    Mapy Ruthenus i Compass - obie dlatego że Ruthenus to bardzo dobra mapa i szkoda się z nią nie zapoznać a jeśli jedziesz pierwszy raz w Bieszczady to bedziesz miał problem bo nie będą Ci się pokrywać nazwy w przewodnikach i w terenie z tymi na mapie Ruthenusa i możesz troche "zgłupieć" Mając obie szybko wyłapiesz o co biega.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    apollyon
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    Dziękuje za wszystkie propozycje mam już mape compasa a przewodnik to chyba wezme wyd Bosz, ten bezdroży to jednak troche za ubogi krajoznawczo, u mnie w bibliotece jest rewasza taki Bieszczady : przewodnik Paweł luboński, Jan Jacek Świaniewicz, 1992
    lub taki
    Od Beskidu Ślaskiego po Bieszczady: krótki przewodnik po Beskidach i Pieninach WLadysław Krygowski, 1972
    co sądzicie o nich
    Ostatnio edytowane przez apollyon ; 02-08-2007 o 19:57

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    Bierz ten drugi!!! Wszak pieniny to prawie bieszczady, a od 1972 roku to tam się nic nie zmieniło....

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar mapiot
    Na forum od
    06.2007
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    "Bieszczady z plecakiem",wyd. Bezdroża - przy czym koniecznie wydanie II z 2006, bo pierwsze wydanie jest porównywane z głośnym ostatnio artykułem w gazeta.pl i Gazeta Turystyka, o Bieszczadach (BTW: został poprawiony troche i jest ponownie w sieci) bo I wydanie tez powstało na zasadzie nie byłem, ale napisałem
    a czy ktoś może mi powiedzieć czym z kolei od wydania II różni się wydanie III przewodnika Bezdroży "Bieszczady z plecakiem", wydane w 2007 roku?

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Przewodnik do plecaka

    Cytat Zamieszczone przez mapiot Zobacz posta
    czym z kolei od wydania II różni się wydanie III przewodnika Bezdroży "Bieszczady z plecakiem", wydane w 2007 roku?
    Trasy są te same, zatem musi się różnić aktualizacją, lub jest to ten sam przewodnik tylko wyczerpał się nakład i w 2007 wydrukowano kolejna partię (nie ma oznaczenia że jest to III wydanie) http://www.bezdroza.com/?page=shop/f...76&partner=201
    Najlepiej puść maila do Bezdroży to dowiesz się z pierwszej ręki.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przewodnik
    Przez PREM w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 14:18
  2. Wybór plecaka
    Przez Pełta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 14:23
  3. Wybór plecaka
    Przez pl65 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 13:06
  4. Temat rzeka - co zabrać w Bieszczady do plecaka 30L?
    Przez piotrf w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2005, 19:00
  5. Przewodnik
    Przez Maja w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2001, 12:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •