Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    75

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Witajcie Kochani...
    no widze, ze wbilam kij w mrowisko....dzieki za komentarze, bo bylam ciekawa Waszego zdania.
    Jak zwykle opinie podzielone. Ja swoje zdanie podtrzymuje jednak, oczywsicie nie wytrzymam i odwiedze Wolosate moze nawet we wrzesniu bo sie na Biesy nie wolno gniewac ale chodzilo mi bardziej o cos co trudno mi nawet nazwac, cos co pozwala wracac i wiedziec, ze wraca sie jak do domu...nie chcialabym zeby po powrocie do domu zastac np. powywracane stolki nawet w imie np. laptopa na stole.Ale, ze zdziwienie bywa poczatkiem filozofii....to moze nie ma tego zlego......
    Wiem, ze wszsytko sie zmienia, my sie zmieniamy, ale mimo wszystko, jakos kurde mi tu nie pasuje to o czym pisalam.
    Droga Tarnino - wedlug mnie nie jest nietaktem operowanie nazwiskami, bo przeciez my tu piszacy i tak wiemy o kogo chodzi, a pan Leszek wcale sie swojego medialnego nazwiska nie wstydzi - pisze to z cala sympatia dla Niego - serio , A co do osobistych niecheci - przysiegam, ze nawet nie wiem na pewno jak ten czlowiek wyglada, nie znam go i nic do niego nie mam osobiscie.Nie przeszkadza mi, ze parking prowadzi ta czty inna osoba, ale przeszkadza mi, ze ta czy inna osoba tak nachalnie chce robic biznes - no nie lubie czegos takiego i juz.Co do zajazdu pod Carynska - bardzo go lubie - serio dobre jedzonko, milutka atmosfera - ale to jest w Ustrzykach Górnych, a nie w Wolosatym.A bedac dzierzawca sklepiku i wiedzac, ze jest to ostani sklep w granicach Unii Europejskiej wcale nie trzeba windowac ceny za wode powyzej 2,50/ butelka.
    Kiejm Wisly nie zawroce-wiem.
    Kereip, miejscowi nie musza udawac "MajstraBiedy " Oniniczego nie musza udawac....do Skansenu sie nie wybieram
    No dobra, zycze Zajazdowi pod Carynska(zeby nie wymieniac nazwisk zeby sie mu powidlo w Zajezdzie pod Tarnica. Zeby mial pelny bar ludzi, gwarny i wesoly.Zeby piwo bylo zimne, a muzyka skoczna.
    I zeby wszytsko bylo robione ze smakiem i z zachowaniem odpowiednich proporcji.
    Pozdrawiam was serdecznie

    P.S. Yasiolek, ceny za namiot to niewiem, a w pokoju bez poscieli 23,00zlocisze + oplata klymatycza 2,80 razem25,80 + duuuuzo kasy na piwko

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    no wlasnie poruszylas taki temat, ze ile ludzi tyle opinii na ten temat. mysle jednak, ze jeli ten zakatek swiata ma sie w jakis sposob rozwijac i przyciagac turystow, to musi sie cos zaczac robic w tym kierunku, nie koniecznie moze od razu przez podnoszenie cen w niektorych miejscach, lecz przez tworzenie niepowtarzalnego i jedynego w sobie klimatu. Mi rowniez nie pasuja niekore sytuacje opisane przez ciebie do Bieszczad, chcialbym zeby czlowiek jak najmniej ingerowal w tamtych terenach, lecz pewnie sie tak nie da. Niektorzy zyja tam na co dzien i musza sie z czegos utrzymywac. Mamy przeciez XXI wiek i widok komputera, mikrofonu czy palmtopa nie powinien nikogo przerazac. My mamy to na codzien przeciez w domu, szkole, pracy ... itd. Jednak to ludzie wlasnie tworza klimat w Bieszczadach, wiec jesli w Biesy wciaz beda jezdzic ludzie umiejacy nadac odpowiedni klimat temu miejscu, to nie ma sie czym martwic.

  3. #13
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Między Bogiem, a prawdą także mnie zaskoczyły ceny w Wołosatem. Kupiłam loda rożek za 5 zł. Pierwszy i ostatni raz. Mówiąc wprost uprzedzam grupy o drożyżnie panującej w Wołosatem. Piszę to mając na względzie cała sympatię dla Zajazdu, Właściela i Personelu.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Jak napisali poprzednicy wszystko sie zmienia i niestety nie zawsze na lepsze.Ale ja nie marudząc i nie narzekajac przyjąłem to jako rzeczywistość i jadąc do Wołosatego wiem czego mogę sie spodziewac i jestem na to przygotowany,czyli biorę wiecej pieniażków.Wiem,ze tak nie powinno być a zdzierstwo nie jest dobra cechą ale jestem realistą i wiem,ze taniej to juz nie będzie i to dotyczy nie tylko Wołosatego.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar tomekk
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    To moze i ja cos powiem....
    Zgadzam się, że Bieszczady zmieniły się przez ostatnie kilka lat.
    Jeszcze np. na początku tego wieku za wyjątkiem takich okresów jak długi weekend było relatywnie pusto. A w połowie lat 80-tych w UG był jeden sklep (już go nie ma, ale był na zapleczu przystanku autobusowego), do którego chleb przywozili 3 razy w tygodniu.
    Skoro rynek był nędzny to i ceny niskie.
    A teraz co.... każdy ma samochód, coraz więcej ludzi przyjeżdża w góry, więc jest komu sprzedawać, kogo karmić i kogo przenocować. A że ludzie mają coraz więcej kasy to i właściciele przybytków wszelakich chcą na tym zarobić.
    Rozumiem ich. To jest naturalna kolej rzeczy i czeka to większość miejsc. Ci którzy znają Kazimierz Dln. niech sobie przypomna jak było tam 10 lat temu i powiedzą jak jest teraz. Ceny jak w W-wie i tłok też.

    Myślę,że nie ma innego wyjścia jak zaakceptować zmiany jakie zachodzą w otaczającym nas świecie. Nie oznacza to akceptacji dla marnej jakości usług, ale to rynek też zweryfikuje na naszą korzyść. Poczekajcie trochę jeszcze. :)

    A co zrobić jeśli przedkłada się ponad wszystklo ciszę, spokój i puste szlaki?
    Jak wybrałem takie rozwiązanie: w Bieszczady jeżdże wiosną (jeszcze przed długim weekendem) i na jesieni (w końcu października). Wtedy już i ceny niższe i ludzi mało i klimat jakis bardziej jak to dawniej bywało.

    Do zobaczenia w Bieszczadach na jesieni. :)
    Tomek
    "Pędząc tak ciągle do przodu pamiętajmy: Ziemia jest okrągła"

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Do Wołosatego czuję duży sentyment. Mam tam przyjaciół i znajomych wśród mieszkańców. Tydzień temu wróciłem właśnie stamtąd po kilkudniowym pobycie. Muszę przyznać, że faktycznie da się zauważyć zmianę dzierżawcy wymienionych w poprzednich postach obiektów. W barze w trakcie dnia klientów przebywa tylu samo co zazwyczaj bywało, jednak po południu, gdy samochody opuszczają parking i ostatni turyści schodzą z Tarnicy, bar pustoszeje kosztem ławeczek przed niedalekim sklepikiem. Jedzenie w barze praktycznie nie zdrożało w porównaniu z ubiegłym rokiem, natomiast napoje, a szczególnie piwo , podrożały drastycznie. W sklepie podobnie, ceny komercyjne, a i z zaopatrzeniem problemy występowały ( bywało, że rano z niewiadomych przyczyn nie przywożono pieczywa).
    Na szczęście te niedogodności nadrabiały miłym uśmiechem obsługujące bar i sklep młode dziewczyny.
    W hoteliku wymieniono łóżka i pościele na nowe i to nie wpłynęło na wysokość opłat, pozostały na poziomie poprzedniego dzierżawcy.
    Wymienione zmiany nie wpłynęły jednak niekorzystnie na atmosferę i klimat spędzonych tam dni, a w szczególności wieczorów i nocy . Gorszym wydają się plany BdPN-u, co do przyszłości funkcjonowania niektórych obiektów w Wołosatym. To już jednak inna bajka, mam nadzieję, że na etapie planowania się zakończy.
    Pozdrawiam
    Przemek

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Polej pisze :
    Gorszym wydają się plany BdPN-u, co do przyszłości funkcjonowania niektórych obiektów w Wołosatym. To już jednak inna bajka,
    Otóż myślę że to ta sama bajka. Wystarczy zobaczyć na jakim poziomie finansowym Park ustawił dzierżawę wspomnianych obiektów.
    Zagadka się sama rozwiąże.
    Chcąc sprostać chciwości zarządców parku , dzierżawca nie ma innego wyjścia
    jak wyżyłować ceny dla klienta.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    Chcąc sprostać chciwości zarządców parku , dzierżawca nie ma innego wyjścia jak wyżyłować ceny dla klienta.
    W tym przypadku podnoszenie cen nie jest podyktowane chciwoscią, ale chęcią ograniczenia najazdu turystów. Wiadomo przecież, że im więcej ludzi przyjedzie do Wołosatego, tym gorzej dla przyrody. Wyżyłowanie cen sluży wiec celowi wyższemu jakim jest ochrona przyrody.

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Cytat Zamieszczone przez Henek Zobacz posta
    Polej pisze :

    Wystarczy zobaczyć na jakim poziomie finansowym Park ustawił dzierżawę wspomnianych obiektów.
    Zagadka się sama rozwiąże.
    Chcąc sprostać chciwości zarządców parku , dzierżawca nie ma innego wyjścia
    jak wyżyłować ceny dla klienta.
    Park ma do tego prawo. Piszemy tu o klientach, dla których za drogie piwo, za drogie lody, za drogi nocleg, za drogie żarełko. Od strony właściciela, jak się to teraz pisze, Właściciela, spojrzenie jest inne nieco: lepszy jeden klient na loda za 5 zeta czy pięciu na loda za zeta. Lepiej sprzedać piwo za 5 jednej osobie, czy za 2,5 dwóm. Lepsza 3-osobowa rodzina na nocleg, zostawiająca 200 zeta na dobę, czy 10 osób zostawiających po 20 zeta. Dochodzi sprzątanie, mycie kibli, pryszniców, bieżące remonty, pranie pościeli, usuwanie śmieci, odpadków, nazwijmy je, naturalnych, podgrzewanie wody, coroczne malowanie i wiele innych. Czy ważny jest klient, który na dzień dobry pyta: "ile to kosztuje", czy może taki, który pyta: "czy jest? to, to i to". A na cenę nie patrzy. Tak myślę, ze Bieszczady staną się, stają się, bardziej antyegalitarne, aniżeli do tej pory. Tak lepiej dla mieszkańców, dzierżawców... dla samej przyrody, no i dla Was, forumowicze - nieco bardziej puste Bieszczady . Pozdro.

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar tomekk
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    dla samej przyrody, no i dla Was, forumowicze - nieco bardziej puste Bieszczady . Pozdro.
    Sorry, ale nie zgodzę się z tym, że staną sie bardziej puste.
    Trend jest dokładnie odwrotyny. Mobilność się zwieksza ilośc kasy tez.

    Pozdrawiam
    T
    "Pędząc tak ciągle do przodu pamiętajmy: Ziemia jest okrągła"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42
  2. "Pod osłoną nocy. Caryńskie wyznanie Wiary"
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 12:22
  3. Byl ktos "przed chwila" pod namiotem?
    Przez krysp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-09-2005, 20:35
  4. "Zajazd pod Połoniną" w Wetlinie
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2001, 13:11
  5. Schronisko "Pod Mala Rawka"
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2001, 21:12

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •