Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

  1. #1

    Smile Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Ot, tak z ciekawości pytam Może jakieś oryginalne przepisy do zrealizowania w menażce i polowej kuchence przy namiocie, tudzież na ognisku?

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Myślałem, że trochę poczytałeś to forum. Cóż....... pomyliłem się. Poznaj moje dobre serce: http://forum.bieszczady.info.pl/show...light=jedzenie
    bertrand236

  3. #3

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Witam.
    Z moich oryginalnych przepisów:
    a) główka kapusty i marchewka z czyjegoś ogródka (możliwe są inne kombinacje w zależności od dostępności surowca). Jeśli na polu namiotowym udało się jeszcze załatwić kostkę rosołową, to niebo w gębie. Stosowałem w młodości, gdy w górach dopadały mnie niespodziewane trudności finansowe. Obecnie nie odwiedzam cudzych warzywniaków
    b) kisiel z makaronem. Skutecznie zapycha na kilka godzin.
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    Myślałem, że trochę poczytałeś to forum. Cóż....... pomyliłem się. Poznaj moje dobre serce: http://forum.bieszczady.info.pl/show...light=jedzenie
    Bertrandzie, nie pomyliłeś się. Poczytałem. I zdążyłem też poznać Twe dobre serce Liczyłem jednak na świeżą dyskusję - nie odgrzewaną..
    Pozdrawiam!

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Co jem w górach? Jedzenie
    Bardzo dużo piję. Picie trzy części: najpierw woda mineralna (gazowana, bo taką lubię), potem napój izotoniczny przeważnie isostar lub power-coś tam, a na koniec soki. Po zejściu któryś z energetyzujących napitków. Od tych ostatnich odzwyczajam się. Jestem na zwykłym odwyku. Z wszystkimi tego konsekwencjami.
    Zawsze zjadam bogate w węglowodany i białko śniadanie. Potem w trasie jem owoce. Albo świeże albo suszone plus czasami słodycze. Mam też zapas żelazny składający się z: sucharów bieszczadzkich, suszonych owoców, marsa, cukierków z kawą i power coś tam.

  6. #6
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Cytat Zamieszczone przez krysp Zobacz posta
    Bertrandzie, nie pomyliłeś się. Poczytałem. I zdążyłem też poznać Twe dobre serce Liczyłem jednak na świeżą dyskusję - nie odgrzewaną..
    Pozdrawiam!
    Świeżą dyskusję można zacząć w "starym" wątku. W ten sposób zachowuje się porządek na forum. W innym przypadku zaczyna robić sie "bajzel"
    Pozdrawiam
    bertrand236

  7. #7
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    A ja dziś na BBC,w programie o Szwecji,widziałam jak zrobić super kuchenkę z drewnianego klocka(ponoć jest to fiński patent z czasów IIwojny).Dłuuugo się pali,naczynko stoi stabilnie.Jeśli kogoś to zainteresuje,zamieszczę opis!

  8. #8
    Wilczalapa
    Guest

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Hy
    Witam
    Może nie w Bieszczadach ale wzdłuż Białorusi, całkiem ciekawe menu musiałem wprowadzić.
    Jaja z żołądkiem były i trza było jechać na chlebie i wodzie :P
    Co ciekawe, głodu nie czułem, lekko na ciele i ogólnie polecam dietkę.

    Bdb sprawdza się musli pakowane jak mąka w kilowych torbach.
    Makaron z serem to już full wypas, ale całkiem nieźle smakuje jajecznica.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    A ja dziś na BBC,w programie o Szwecji,widziałam jak zrobić super kuchenkę z drewnianego klocka(ponoć jest to fiński patent z czasów IIwojny).Dłuuugo się pali,naczynko stoi stabilnie.Jeśli kogoś to zainteresuje,zamieszczę opis!
    nie namyślaj się, tylko dawaj

  10. #10
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Co jadacie w czasie swoich wędrówek?

    Najłatwiej byłoby to narysować,ale spróbuję dać instrukcję(czytelniejszą od niektórych dołączonych do sprowadzanych produktów).
    Klocek(o średnicy najlepiej naczynka),wysokości np.70cm rozczepiamy z jednej strony.W oryginale było to przepiłowane na cztery strony i rozwarte wbitym klinem(no bez siekierki tego raczej nie zrobi).Wkopujemy w ziemię(śnieg),powiedzmy 20cm,żeby sobie stało stabilnie.W uzyskane szczeliny upychamy suche liście,mech,cienkie gałązki i podpalamy.Taki klocek wypala się idealnie od środka i dość wolno.Nie wiem czy wszystko jasne.Dopiszę więc, parodiując komendę wojskową przy sadzenie drzewek"zielonym do góry"-czyli tym rozszczepionym,naturalnie.Radzę wypróbować to wcześniej gdzieś w swoim przydomowym ogrodzie,żeby nabrać wprawy.NIE PALIĆ W LESIE!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pamiątki z wędrówek !
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-12-2017, 11:44
  2. Inne z wędrówek
    Przez Lisk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 10:41
  3. Miniatura o dziurze w czasie.
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 01:36
  4. Co się dzieje w okolicach Dwernika w czasie 8.07- 27.07
    Przez Malenki_Aniolek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2005, 14:11
  5. Zagadka na czasie
    Przez Barszczyk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2004, 09:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •