Strona 7 z 24 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 17 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 239

Wątek: Bieszczady przestają być dzikie

  1. #61
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Od wielu lat mam działke w Skorodnem i nie przyszło mnie jeszcze do głowy ,by ją grodzić fakt nie tam jeszcze nic nie ma,obok tylko bobry zbudowały tamę,miałem w tym roku zacząć budować niestety choroba przełożyła te plany.
    A ogrodzenie napewno postawie furtki nie muszę zamykać chyba że postawią w pobliżu jakiś bar z wyszynkiem wtedy za radą Dertego zamknę by mnie miłośnicy chmielowych trunków roślinek nie podlewali
    Wojtek legionowo

  2. #62
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    poza tym jak slysze o "dzikosci na sprzedaz dla turystow" to mi niedobrze...
    Hej:)
    No nie podoba się Tobie 'napad na pociąg', mlemlanie zboczy kładem albo plątanie się po rozwiniętych na drzewach linach zamiast chodzenia jak człowiek, po ziemi!?:P Albo odważna, z opłaconym biletem wstępu, wędrówka konnym szlakiem wśród niedostępnych ostępów w PN-ie?:D:D:D

    Ja szukam swojej wersji dzikości w co raz dalszych górach. Jeszcze ją odnajduję. Rumunia miała być w tym roku lecz musiałem skrócić wyjazd. Dołożyłbym wówczas jeszcze Marmarosze lub inne góraski do swych zdjęć:D

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #63
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    juz wole "mlemanie zboczy" starym skrzypiacym zilem- jak juz musi je cos mlemlac a w pociagu zamiast napadu wole pierozki od babuszki z obitej miski :)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    juz wole "mlemanie zboczy" starym skrzypiacym zilem- jak juz musi je cos mlemlac a w pociagu zamiast napadu wole pierozki od babuszki z obitej miski :)
    oj te wspaniałe wschodnie klimaty...
    pozdrówka :-)

  5. #65
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Katowice
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    To ja mam chyba duzo szczescia i jakims cudem omijam te tlumy. Chociaz tego sie pewnie nie da uniknac....Byle z Wetlinskiej nie zrobili Gubalowki

  6. #66
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    ...A ja CHCĘ DZIKOŚCI. To warunek mojego przyjazdu w Bieszczady. I w dodatku zamierzam o tym tu pisać ile wlezie. Dzikość bowiem jest TOWAREM DO SPRZEDANIA, a ja chcę go kupować:) ...
    Jeśli dobrze Cię zrozumiałam, to jak najbardziej masz rację.
    Każdy z nas chce dzikości. Ja też. Nie odważę się powiedzieć, że "tubylcy" nie mogą z tego korzystać. Czyli SPRZEDAWAĆ. Bo to zawracanie kijem Wisły. Używacie światła, samochodów, etc? Już kiedyś o tym pisałam - pewnego procesu nie da się odwrócić, zahamować (choć w myślach z tkliwością wracam często do dziadka, jego gospodarki małorolnej, kosy, konia, pługu...). Bo inaczej z Bieszczad należałoby zrobić rezerwat. I już słyszę te głosy - "wali cepelią", albo "biedni ludzie, kto im to zrobił"... Zatrzymujemy czas teraz, czy cofamy się do furmanek i pasiaków?

    Cieszmy tym co jest nam dane, tu i teraz.

    G

    PS. A co do porównań z innymi rejonami turystycznymi (masówką, tandetą, etc.) byłabym ostrożna. W Bieszczadach jest przewaga mądrych ludzi, którzy nie podetną gałęzi na której siedzą. Ja przynajmniej takich spotykam, o nich słyszę. Wierzę w nich.
    Ostatnio edytowane przez Goska ; 04-09-2007 o 23:49

  7. #67
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Cytat Zamieszczone przez żubr Zobacz posta
    ...Bieszczady przestały być dzikie już jakieś 15 lat temu...a co do drogu UG-W to ma ona statut zamknietej i nikt z zarządu dróg nie będzie remontował drogi, po której teoretycznie prócz pojazdów parkowych i mieszkańców nie powinien się poruszać nikt inny...a wracając do dzikości Bieszczadów to niech wszyscy tzw. Bieszczadnicy zacznął organizować życie sobie a nie ludziom mieszkającym w Bieszczadach i wymagać furmanek konnych i strzechy na dachu bo "JA" chcę przyjechać w "DZIKIE BIESZCZADY"...jak ktoś chce je znaleźć to zawsze je znajdzie tylko "z wozu", plecak i przed siebie...a nie narzekać, że tu powinno być tak czy tak...jak tak bardzo podobają się Bieszczady to zapraszam do kupna kawałka ziemi, kupna domu...pomieszkać chwilę ....ciekawe jak szybko chęć na dzikość przejdzie...to tyle na temat...
    He,he - statut ominięto i wreszcie drogę remontują - o dziwo zarząd dróg,
    który podobno miał się bać wymysłu jakiegoś chyba nawiedzonego, który sobie ubzdurał rezerwat tubylców w Bieszczadach. O !

  8. #68
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Yakk pomrukują niektóre ssaki, niekoniecznie zamieszkujące strony Wołosatego, cała droga wojewódzka Tylawa- Wołosate, numer 897, ma być wyremontowana do 2014 roku, kasa unijna przyznana.
    Co do części wypowiedzi Żubra zgodziłbym się - kupić, mieszkać, znaleźć robotę albo założyć własny biznes, jak się co nie podoba w Bieszczadach, wystartować w wyborach lokalnych... Przykłady są, ludzi kompletnie z zewnątrz, którzy około 40-ki trafili w Bieszczady po raz pierwszy, rozejrzeli się i stwierdzili - to jest to miejsce. I jakoś idzie w interesach. Nawet na szczeblu lokalnej polytyki.Czasem tylko się słyszy opinie: "no kuchwa, ten a ten w porządku jest, tylko nie idzie się z nim nachlać, na złazy nie złazi", etc.
    No a co do tej dzikości - jak się podoba życie cudze bez dróg, prądu, kibla, ciepłej wody, w głuszy - zmienić własny styl życia, nie na tydzień czy dwa, ale na stałe, bez plazmy, kaloryferów, komputera, środków lokomocji ... cos mi niektóre teksty pachną panicami miastowemi, co to żony chłopki, najlepiej analfabetki chcieli, zapachu siana i pienia koguta na dzieńdoberek, tudzież swojskiego zapachu gnoju. Czy Młoda Polska to była?
    Pozdro

  9. #69
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Koniec koszmaru. Fragment drogi, tam gdzie spłynął w czasie upału asfalt, Łobozew-Ustjanowa został wyremontowany. I to w bardzo niedługim czasie. Przewodniczka lojalnie uprzedza kierowcę i grupę, że za chwilę będzie hipoterapia autokarowa, a tu guzik. Pięknie położony nowy asfalt.

  10. #70
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    150

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    ...No a co do tej dzikości - jak się podoba życie cudze bez dróg, prądu, kibla, ciepłej wody, w głuszy - zmienić własny styl życia, nie na tydzień czy dwa, ale na stałe, bez plazmy, kaloryferów, komputera, środków lokomocji ...
    A ja te wszystkie cudeńka w domach "tubylców" widziałam, tych co tam mieszkają od x lat.
    Wg mnie operujesz stereotypami.

    G

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Miała być Radziejowa, wyszły Bieszczady
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 04:05
  2. Dzikie spotkania
    Przez z lasu w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 00:22
  3. Bieszczady już nie są dzikie?
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 10:42
  4. Dzikie Bieszczady, a co to?
    Przez Barnaba w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 21:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •