Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 11 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 239

Wątek: Bieszczady przestają być dzikie

  1. #201
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2009
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    ....nie bede polemizowal,co kiedy i dlaczego,gdyz szkoda na to czasu.Bieszczady sa takie jakie sa dzikie czy nie dzikie,jednak wspaniale.My jednak mozemy sie tylko przyczynic do tego jakie pozostana,wiadomo ludnosc dzisiejszych wiosek i miasteczek musi z czegos zyc,lecz Ci ktorzy odwiedzaja te piekne strony powinni uszanowac to co jeszcze dzisiaj mamy w Bieszczadach.To jeden z najpiekniejszych zakatkow Europy pod wzgledem przyrodniczym.Wiec starajmy sie naprawde aby takie pozostaly.

  2. #202
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Witaj młody
    Cytat Zamieszczone przez bies.. Zobacz posta
    ....nie bede polemizowal,co kiedy i dlaczego,gdyz szkoda na to czasu.Bieszczady sa takie jakie sa dzikie czy nie dzikie,jednak wspaniale.My jednak mozemy sie tylko przyczynic do tego jakie pozostana,wiadomo ludnosc dzisiejszych wiosek i miasteczek musi z czegos zyc,lecz Ci ktorzy odwiedzaja te piekne strony powinni uszanowac to co jeszcze dzisiaj mamy w Bieszczadach.To jeden z najpiekniejszych zakatkow Europy pod wzgledem przyrodniczym.Wiec starajmy sie naprawde aby takie pozostaly.
    Każdy może pisać bzdury. Kumasz? "B. są jakie są" - no kurfa obśmiałem się jak norka. Zapewne za 10 latków dupniesz takiego samego posta.
    Bieszczady nie są i już nigdy nie będą takie jak były np. 30 lat temu - dajmy na to - Ty także nie.
    [to taki przyczynek dla Wuki - poety/poetki].

    Młody - zapoznaj się z tym gównem - jeżeli masz odniesienie do innego parku - zapodaj nam.

    P.s.
    Bieszczady nadal są w kilku miejscach "dzikie" - ale to pozostawiamy dla siebie.
    Dzikość jest w NAS.

    Pozdrawiam

  3. #203
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Tak Michale- i Bieszczady i ja wyglądamy inaczej niż 30 lat temu!!!!

  4. #204
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    WUKA 30 lat temu wcale nie wyglądałaś, bo Ciebie jeszcze nie było
    bertrand236

  5. #205
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Jasne - nie było nas , był las! Miły jesteś,dziękuję!

  6. #206
    Zbanowany
    Na forum od
    03.2009
    Postów
    304

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    nie będzie nas, będzie las... jak w Czernobylu...

    a tak nie apropo, przed wojną teren obecnych Bieszczad polskich w tych granicach był określano jako nieciekawy, podobnie jak Beskid Niski. Zaorane, gęsto zaludnione, bieda. Wtedy bractwo wysiadalo w Siankach, baza była, i leciało na lewo, hen po Popa Iwana. To można sobie wyczytać z przedwojennych przewodników. A na prawo nie, mało kto łaził. Miałem kiedyś możnosc otrzeć się o harcerza który w latach trzydziestych miał obóz na Jaworzcu, przyjechał do schroniska powspominać młodość.

    Gadałem z goścmi, co zaczynali łazic po Biesach w latach pięćdziesiątych, to był hardkor. A później co dekada coraz więcej ludzi. Już w latach osiemdziesiątych Wetlina miała tytuł najbardziej turystycznej wioski w kraju. Jednak jeszcze wtedy było dzikawo, taką granicą jest rok 1989.

    Wszystko się pozmieniało, bractwo wybrało zagranicę i skonczylo się bujne życie w Biesach, co dekada, ubywało ludzi z plecakowiczów.
    Od tych kilkunastu lat w Biesy zaczynają wjeżdzac inni ludzie, turyści .. no turyści, no... aaa tam. Plecakowicze są w coraz mniejszej mniejszości, rozwija się baza turystyczna, ale ludzie inni. Każdy prawie przyjeżdza swoim autem, rzecz nie do pomyślenia kiedyś. Trend nie do zatrzymania.

    Pamiętacie ludziska dowcipy o autostopie w Bieszczadach? - autostopami, wszędzie wlizie...

    Ale pensjonaty to przyszłośc. Wiecie ile było przed wojną w Gorganach i Czornahorze (polskich) pensjonatów, schronisk? 1280 ! Po II wojnie kilkanaście turbaz.

    Ja sie młodszy nie robię, zatem coraz mniej pod namiot. Ale mam receptę na spensjonatowienie Biesów. Komu trzeba dzikich gór, niech wali na Ukrainę, nie zawiedzie się. Tylko chłopi ukraińscy coraz większe stawki walą...

  7. #207
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Cytat Zamieszczone przez Łapi Zobacz posta
    tylko chłopi ukraińscy coraz większe stawki walą...
    za co?
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #208

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    niech ktoś powie, że Bieszczady przestają być dzikie, skoro od samego rana po Lesku biegało stado koni :D

  9. #209
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Zobacz posta
    Witaj młody
    Bieszczady nadal są w kilku miejscach "dzikie" - ale to pozostawiamy dla siebie.
    Dzikość jest w NAS.
    Pozdrawiam
    Nie wytłumaczysz tego co poniektórym z tego forum.

    Cytat Zamieszczone przez bieszczadzkie.info Zobacz posta
    niech ktoś powie, że Bieszczady przestają być dzikie, skoro od samego rana po Lesku biegało stado koni :D
    Wiem, że się czepiam ale nie stado tylko tabun i nie dzikie a jak najbardziej udomowione
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  10. #210
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady przestają być dzikie

    Może dziczejące one są, skoro w zagrodzie nie wytrzymują


    Stęsknionym dzikości polecam film Life After People, ludzie tłamszą i duszą dzikość na tej planecie strasznie, ale jej siła drzemie...gdy tylko ludzi zabraknie ...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Miała być Radziejowa, wyszły Bieszczady
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 04:05
  2. Dzikie spotkania
    Przez z lasu w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 00:22
  3. Bieszczady już nie są dzikie?
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 10:42
  4. Dzikie Bieszczady, a co to?
    Przez Barnaba w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 21:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •