Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Odpocząć...

  1. #1
    Zbytron
    Guest

    Domyślnie Odpocząć...

    Jestem w trakcie bardzo wyczerpującego "przedsięwzięcia" i mam nadzieje się uda sprawę zamknąć do końca sierpnia i będę mógł sobie pozwolić na małe wakacje.
    Pytania z tych raczej lamowatych, nie byłem w Bieszczadach 15 lat, (ostatni raz na koloni :) ) i pewnie się wiele zmieniło od tego czasu, poza tym ja niewiele pamiętam :) Nie miałem wolnego od ponad 2 lat i strasznie potrzebuje odpocząć, od ludzi, miasta, wszystkich.
    Czy moglibyście przedstawić mi jakąś propozycję na taki tygodniowy wypad. Planuje nocować w namiocie, przemieszczać się razem z plecakiem (taki miały obóz wędrowny), zależałoby mi na możliwości spania gdzieś na dziko (choć to pewnie nie możliwe). No i oczywiści z dala od uczęszczanych szlaków.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
    Zbig

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Odpocząć...

    Witaj myślę gdy przejrzysz dokładnie forum ,znajdziesz wzystkie potrzebne Ci informacje.
    Pozdrawiam
    Wojtek legionowo

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Odpocząć...

    Witam
    Na tym forum jest wiele interesujacych cie informacji. Byly juz poruszane tematy typu gdzie sie udac? itp, wiec na pewno cos znajdziesz. a moze okreslil bys sie bardziej co chcialbys zobaczyc? gory, doliny, jeziorka, cerkwie, kapliczki, dawne wsie, czy wszystko po trochu.

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Odpocząć...

    Pracocholicy cierpią na brak czasu. Wiem coś na ten temat.
    1. Komańcza-Chryszczata nocleg w Rabem
    2. Woronikówka-Łopiennik nocleg w Łopience
    3. Hyrcza-Korbania-autobus i do BdPN
    4. pasmo połonin obozowisko obok schroniska pod Małą Rawką
    5. pasmo graniczne
    6. gniazdo Tarnicy i Halicza

  5. #5
    Zbytron
    Guest

    Domyślnie Odp: Odpocząć...

    Witam i dziękuje za rady.
    Propozycja Lucyny wydaje się ciekawa, tylko nie wiem czy nie będzie za bardzo forsująca, nie chce się katować, mam wypocząć, aktywnie, ale nie hardcore-owo :) co do pytania co chce zobaczyć, to zależałoby mi głównie na zobaczeniu tych "dzikich gór", opuszczonych wiosek, sadów, cmentarzy.... starałem się poczytać forum, ale nie mam czasu za wiele, opcja szukaj nie dała zadowalających wyników :)

    pozdrawiam i przepraszam za zawracanie głowy

    Zbig

  6. #6
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Odpocząć...

    Robiłem podobną trasę z grupą nastolatków. Jedyna modyfikacja to Łopiennik bez Woronikówki, a z Łopienki do Jaworca, i dalej przez Połoninę do Berechów. Potem Caryńska i pod Rawkami nocleg, Rawki i do Ustrzyk lub do Wetliny.
    Pozdrawiam
    Długi

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    110

    Domyślnie Odp: Odpocząć...

    moja propozycja to z Rajskiego do Zatwarnicy przez Tworylne, Krywe i Hulskie (http://www.twojebieszczady.pl/dawne/tworylne_h.php). W Tworylnym pozostalości po dawnej wsi, dzwonnica, kilka nagrobków, pozostalosci kaplicy. Krywe - ruiny cerkwi, przycerkiewny cmetarz, ruiny zabudowan dworskich. Warto przejsc przez szczyt Ryli. W drodze do Hulskiego mozna zejsc wzdloz potoku Hulski do wodospadu. Po dojsciu do dawnej wsi Hulskie mozna zobaczyc pozostalosci cerkwi i kilka nagrobkow. Dojscie sciezka do dalszej czesci dawnej wsi odbywa sie terenem prywatnym. Po zwiedzeniu Hulskiego udajemy sie do Zatwarnicy. Z tad mozemy udac sie na wodospad na Hylatym. Nocleg na tej trasie - Krywe badz Zatwarnica.

    Z Zatwarnicy w zaleznosci od upodobania, badz zoltym szlakiem na Wetlinska (nocleg w schronisku Chatka puchatka z mozliwoscia obejzenia zachodu i wzchodu slonca, badz zejscie na Brzegi a z tad do schroniska pod Mala Rawka),
    Zejscie na Brzegi Gorne a z tad albo na Carynska badz na Rawki.

    Z Zatwarnicy mozna rowniez przejsc szlakiem czerwonym przez Dwernik Kamien do Nasicznego a z tad przez dawna Wies Carynskie az na Przyslup Carynski (nocleg pod schroniskiem Koliba).

    Po wybraniu jednej z dwoch opcji z Zatwarnicy tak czy tak znajdziemy sie w rejonie Ustrzyk Gornych a z tad juz tylko na Tarnice. Wyjscie na Tarnice polecam z Berezek przez Bukowe Berdo zejscie w Wolosatem, badz czerwonym szlakiem przez Rozsypaniec i Halicz. Dosc dlugie trasy, ale jak ma byc to wyjazd ktory ma nie nazucac zbyt ostrego marszu, to jak najbardziej na calodniowe spacerki.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gdzie mozna się wyciszyć i odpocząć?
    Przez Mitsu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 10:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •