Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Świdowiec 2007

  1. #21
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    ale fajne zdjecia!!! najbardziej spodobala mi sie owieczka ktorej nikt sie nie oprze mam jedno pytanko- czy ten domek na przeleczy okole jest otwarty? tzn. czy da sie wlezc do srodka i przenocowac??

    cos jest takiego w ukrainskich gorach ze ledwo sie wroci a juz sie planuje nastepny wyjazd!!! :D
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #22
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Hej:)
    Obmacałem tę chałupę na Okolu z każdej strony - nie sprawia dobrego wrażenia, wszystko zabite dechami i zakłódkowane. Za nią stoją resztki jakiejś szopy. W pobliskim lasku zwałowisko śmieci, w tym polskich puszek i butelek, śmierdzi i zwabia milion złocisto-zielonych much. Moim zdaniem lepiej podejść na polanę w stronę Bratkowskiej - 15 minut drogi - tam jest po pierwsze dalej od drogi, którą często jeżdżą ciężkie pojazdy, po drugie jest tam woda - źródło Czarnej Cisy, a po trzecie jest kilka wiat w niezłym stanie i miejsce na ognisko dzięki czemu można tam nocować nawet w najgorszą pogodę będąc jednocześnie w niezłej głuszy i mogąc na sucho i w pozycji wyprostowanej połykać jadełko. Na tej polanie za czeskich czasów stała leśniczówka i schronisko.

    Pozdrawiam,
    Derty

    PS: Tu pozwolę sobie zamiecić mały apel:) Do wszystkich użytkowników źródła - jest to cementowa misa, do której kropelkami skapuje sobie wspomniana 'rzeka'. Miejscowy zwyczaj nakazuje pobierać z tej misy wodę za pomocą jakiegoś czystego naczynia, tak, aby nie mącić i nie brudzić. Ukraińscy turyści, których spotkałem na tej polanie, z oburzeniem opowiadali o Polakach, którzy w tej misie z lubością myli tyłki:/ Jak twierdzili, nawet najbardziej nieuświadomiony Ukrainiec czegoś takiego by nie zrobił. Mnie było strasznie głupio i stąd ta uwaga tutaj zamieszczona...
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Hej:)
    źródło - jest to cementowa misa, do której kropelkami skapuje sobie wspomniana 'rzeka'...
    Na reprodukcji pocztówki zobaczcie jak źródło Czarnej Cisy wyglądało przed wojnami... :)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    pozdrówka :-)

  4. #24
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    [...] najbardziej spodobala mi sie owieczka ktorej nikt sie nie oprze [...]
    Coś czuję, że dobrze iż jej nie spotkałaś

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #25
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    jasne!! o ile by nie nawiala zostalaby zaglaskana na amen!!! tak jak ten oto bieszczadzki prosiak
    http://picasaweb.google.pl/biedronka...76696257075922

    jemu tez nie moglismy sie oprzec
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Hej:)
    Obmacałem tę chałupę na Okolu z każdej strony - nie sprawia dobrego wrażenia, wszystko zabite dechami i zakłódkowane.
    Myśmy zeksplorowali ją od środka dostając się przez okienko na górze. Wewnatrz widac sporo się dzieje na rzecz przywrócenia jej świetności. kładziona jest nowa boazeria, jest kilka łóżek z materacami, jakaś lampa naftowa. Tak ogólnie to całkiem niezła miejscówka na nocleg
    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    PS: Tu pozwolę sobie zamiecić mały apel:) Do wszystkich użytkowników źródła - jest to cementowa misa, do której kropelkami skapuje sobie wspomniana 'rzeka'. Miejscowy zwyczaj nakazuje pobierać z tej misy wodę za pomocą jakiegoś czystego naczynia, tak, aby nie mącić i nie brudzić. Ukraińscy turyści, których spotkałem na tej polanie, z oburzeniem opowiadali o Polakach, którzy w tej misie z lubością myli tyłki:/ Jak twierdzili, nawet najbardziej nieuświadomiony Ukrainiec czegoś takiego by nie zrobił. Mnie było strasznie głupio i stąd ta uwaga tutaj zamieszczona...
    No to jest rzeczywiście świństwo i wkurza mnie takie postepowanie. podobnie jak podpaski wsunięte pod kamień powyzej miejsca poboru wody :/
    Nie wiem jak inni, ale w kilku strumykach natrafiliśmy na takie "niespodzianki" :/
    http://www.doczu.pl

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    jasne!! o ile by nie nawiala zostalaby zaglaskana na amen!!! tak jak ten oto bieszczadzki prosiak
    http://picasaweb.google.pl/biedronka...76696257075922

    jemu tez nie moglismy sie oprzec
    rewelacyjny pieszczoch
    Wygląda jak guziec (gusiec)
    http://www.doczu.pl

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Hej:)
    Dzięki za podpowiedzi. Sam nie byłem pewien tego omiegu, ale jak tak to tak, zmienię zaraz podpisy:) Tam, gdzie się snułem, nie widziałem kosówki. To jest zastanawiające zresztą, że zarówno w sąsiedniej Czarnohorze, jak i w Gorganach to jest pospolita roślina, a na Świdowcu w zasadzie jej brak. W nast. wiosenkę sprawdzę, czy jest za Podpulą i Ungariaską:D

    Pozdrawiam,
    Derty
    Kosówka została wycięta.
    Zauważ, że Świdowiec jest mocno wypasany, bez porównania bardziej niż Gorgan czy Czarnohora.
    pzdr., PB

  9. #29
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Cytat Zamieszczone przez pawelboch Zobacz posta
    Kosówka została wycięta.
    Zauważ, że Świdowiec jest mocno wypasany, bez porównania bardziej niż Gorgan czy Czarnohora.
    pzdr., PB
    W zachodniej części rośnie kosodrzewina. Zbierałem materiały do pracy o kosówce w Karpatach Wschodnich i na Świdowcu tylko na zachodzie ją znalazłem. Kiedyś rosła jeszcze na Borżawie, ale całkiem wytępili przez wypalanie i wypas.
    Marcin

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Postów
    343

    Domyślnie Odp: Świdowiec 2007

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Scelina Zobacz posta
    W zachodniej części rośnie kosodrzewina. Zbierałem materiały do pracy o kosówce w Karpatach Wschodnich i na Świdowcu tylko na zachodzie ją znalazłem.
    Cytat Zamieszczone przez jacob.p.pantz Zobacz posta
    kosówka w Świdowcu też ponoć rośnie - ale na zachodnich krańcach pasma
    ((-;

    Serdeczności,

    Kuba

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gorgany i Świdowiec w sierpniu z Młodą - szukamy towarzystwa
    Przez malo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 08:31
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 10:57
  3. Świdowiec 2009 ..a może na dodatek jeszcze Czarnohora
    Przez joorg w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-01-2011, 17:55
  4. Świdowiec 2006 i okolice - galeria zdjec!
    Przez Szaszka w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-03-2007, 08:20
  5. Świdowiec, Gorgany, Bieszczady Wschodnie...
    Przez WojtekR w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-07-2006, 16:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •