Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 110

Wątek: Obsunęła się droga...

  1. #81
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    Cytat Zamieszczone przez WALDI Zobacz posta
    Robota wrze .
    Obok osuwiska po lewej stronie ( Czarna-Polana) robiony jest objazd Z tego co widać turyści pojadą głębiej w las.Można wnioskować że praca przy osuwisku zajmie nie jeden sezon.
    Stan objazdu z 18 maja 2008. Jak widać karawan przejechał ale "Zakaz ruchu wszelkich pojazdów" był postawiony...
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    bertrand236

  2. #82
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    W drodze na Otryt mój umyłowany skręciłem sobie coby zobaczyć rozwój sytuacji na osuwisku. Wcześniej zauważyłem że osuwisko sakowczańskie też sie powiększa, nawet postawiono znak o pierwszeństwie przejazdu dla aut jadących z góry. Czyli czeka nas dalej powtórka z osuwisk przy większych opadach…
    Na miejscu na Ostrowie zobaczyłem ze osuwisko zyje nadal i że dokonywano chyba jakichś badań i ekspertyz bo wycięto kawałek nawierzchni zapewne w tym celu. Przed osuwiskiem droga w prawo pod górke ale oznakowana zakazem ruchu. „zapewne w budowie jeszcze” pomyślałem i postanowiłem sobie ją „obwąchać z bliska” wracając nią od strony Czarnej. Vide foto. Droga jest prowizoryczna z obu stron oznakowana zakazami ruchu. Nie nadaje się pod autobusy bo widziałem pierwsze koleiny. Na ostatnim zakręcie zobaczyłem Ładę Niwę straży leśnej. Od strażników dowiedziałem się że z powodu nieruchawości RDP nadleśnictwo wraz z gminą Czarna własnym sumptem zbudowali „drogę życia” żeby karetki do Polany i Chrewtu nie musiały tłuc się przez Skorodne. Objazd ma status drogi wewnętrznej i jest dostępna tylko dla mieszkańców gminy. Myślę że ma to na celu wymuszenie remontu na właściwej drodze żeby RDP nie myślało że ktoś odwaliło robotę za nich… Pasowałoby zrobić jakąś akcję z naszej strony i sypnąć do właściwych adresatów listami od żeby jakoś ruszyli sprawę. Mi akurat nie zależało na dotarciu do Czarnej tylko pod Otryt więc pojechałem sobie „dziurawką” przez Skorodne. Na samym początku drogi mały szok: asfalt! Niestety tylko kilkaset metrów do mostu, potem jeszcze jeden odcinek i tyle… Dalej po staremu, no może dziury nieco większe i lawirowanie wskazane żeby nie dać zarobić lokalnym spawaczom tłumków… tyle ode mnie. Pozdrawiam!
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #83
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    … Pasowałoby zrobić jakąś akcję z naszej strony i sypnąć do właściwych adresatów listami od żeby jakoś ruszyli sprawę. ... Pozdrawiam!
    Mam duże obawy. Jak pisaliśmy, żeby nie rozbierać chatki, to po pewnym czasie się spaliła...
    bertrand236

  4. #84
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    A mnie przyszło tak do głowy, ze ciekawe, co się będzie tam działo w wakacje, kiedy to na Bieszczad ruszy najazd warszaffffki, która swoimi wozami zlekceważy zakaz wjazdu (jak to warszafffka), i który pierwszy wwali się swoim wozem w tę dziurę...

    Widziałam już kiedyś warszawski samochód wypełniony dresiarzami, który jechał drogą od Wołkowyi do Baligrodu i bardzo byli oburzeni, ze musieli brody pokonywac. A jechali jak na rajd Paryż - Dakar - z ulga wysiadłam z tego stopa w Baligrodzie.

  5. #85
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    Mnie ze dwa razy tam (droga Baligród - Wołkowyja) zatrzymywali, co by uświadomić jaki Camel Trophy mnie czeka i żebym pod żadnym pozorem nie próbował tam się pakować, bo mnie czeka masakra...

  6. #86
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    zobaczyłem ze osuwisko zyje nadal i że dokonywano chyba jakichś badań i ekspertyz bo wycięto kawałek nawierzchni zapewne w tym celu.
    Wycięto kawał nawierzchni, bo byli tacy co się "przeciskali" koło osuwiska.
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  7. #87
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    Cytat Zamieszczone przez domina Zobacz posta
    Wycięto kawał nawierzchni, bo byli tacy co się "przeciskali" koło osuwiska.
    łooo spryciule czym sie przeciskali? quadami? heheh ja sie też jeszcze przecisnąłem ale na piechotę... dałbym załączniki ale mi nie wolno uplooadować żadnych file'ów:(
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #88
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    łooo spryciule czym sie przeciskali? quadami? heheh ja sie też jeszcze przecisnąłem ale na piechotę... dałbym załączniki ale mi nie wolno uplooadować żadnych file'ów:(
    ...może i czołgami
    Zaradni i zręczni bywają miejscowi, kiedy spieszą się do domu...czymkolwiek...do momentu wycinki, szerokość nawierzchni "pozwalała" na przejazd samochodem.
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

  9. #89
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    To wyciecie powstało długo po tym jak usypano wały i postawiono te "ślabanty" stąd moje "swiatłe dedukszyn" Pazdrawlaju!
    P.S.porównaj fotki którze wrzucałem w zeszłym roku- tutaj daje aktualne
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 29-05-2008 o 22:50 Powód: nie wiem co było przyczyną... zamotanie?
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  10. #90
    Bieszczadnik Awatar domina
    Na forum od
    11.2005
    Rodem z
    Opole
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Obsunęła się droga...

    Drogę od strony Czarnej widziałam kilka dni temu. O "dzikich" przejazdach mówili mi Polanie...dobrze mi znani więc godni zaufania. Jaką metodę stosowali ja nie znaju...ale dopytam:D.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez domina ; 31-05-2008 o 15:40
    "Wariat to członek jednoosobowej mniejszości"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. droga na Luhy
    Przez damian w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 15:23
  2. Harcerska Droga Krzyżowa
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 19:21
  3. droga gdzies w gorach
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 17:58
  4. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13-06-2005, 09:07
  5. droga...
    Przez kasandrra w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2002, 23:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •