Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

  1. #1
    MKi
    Guest

    Domyślnie Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    Witam,
    parę dni po powrocie z tegorocznego pobytu chciałbym ponarzekać na twórców szlaku. Zazwyczaj daleki jestem od malkontentctwa, ale tym razem fragment czerwonego szlaku od Duszatyna do jeziorek Duszatyńskich dał nam w kość...

    Zaczęło się od błotnistej drogi ze śladami machin od zwózki drzewa. Gdy po jakiś 10 minutach od Duszatyna szlak opuścił drogę, tylko się ucieszyliśmy. Ale za szybko - szlak prowadzi trawersem dość stromego zbocza - przy tak wilgotnym podłożu to była walka o życie - gdyby nie kijki pewnie byśmy bez wywrotek nie przeszli. A po kolejnych 10 minutach szlak... wrócił na drogę!

    Pewnie na drodze są kałuże i błoto nie do przejścia, pomyślałem. Ale mieliśmy okazję sprawdzić - wracaliśmy tym samym szlakiem. Ja chciałem iść grzecznie szlakiem, ale reszta towarzystwa uznała, że lepiej już się narażać na kałuże, niż znów walczyć na pochyłości. Okazało się, że mieli rację! Droga, choć błotnista, spokojnie nadawała się do przejścia. Więc po co był ten fragment poza drogą? Żeby nudno nie było?

    W dalszej części szlaku kilkakrotnie przekraczaliśmy potok Olchowaty. W dwóch miejscach bród... właściwie go nie było. W jednym miejscu nagarnęliśmy trochę kłód, powrzucaliśmy kamieni i dało się przejść. W drugim było za głeboko - znaleźliśmy przejście co nieco powyżej hipotetycznego brodu.

    Cytując mojego współwędrowca - modelowy przykład szlaku pod hasłem "Turysto radź sobie sam"!

    Poprzednio jak tam szedłem nie pamiętam takich problemów- ale pewnie dlatego, że wtedy było znacznie bardziej sucho.

    Za to jeziorka jak zawsze śliczne i w ogóle cały pobyt udany, mimo dość trudnych warunków pogodowych. Jak innego dnia weszliśmy na Tarnicę, to widać było na 10 metrów, aż nagle chmury się podniosły i pojawił się widok na okolicę. Zjawisko zaiste warte wspinaczki.

    Pozdrowienia,
    MKi

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    hehe przynajmniej ciekawiej było:) bieszczadzkie błotko jest fajne takie :D
    a poza tym nikt nie mówił że będzie lekko...
    pozdrawiam!

  3. #3
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    Wydaje mi się,ze to "kluczenie"szlaku ma też związek z czerwcowym Biegiem Rzeźnika(moge się jednak mylić)-z powodu strasznego rozjeżdżenia i błota,Bieg miał wyznaczone inne odcinki.Przyczyniło sie to takze do straty czasu zawodników,którzy pobładzili i musieli wracać.No,ale jest co wspominać.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    przyznam racje, zrywkę detem można sobie samemu wytyczyć, niszczenie szlaku odbieram jako zbędną dewastację lasu. Bywa.

    Co do błota.... no puki się nie naleje do kieszeni to jest ok:) Utrudnia nieco podejścia, zejścia to zjazdy, ale jest to coś, czego nie a chyba np w Tatrach. Takie te góry że trzeba się nieco ubrudzić.

    Swoją drogą, czego się spodziewałeś? Bruku? Bruk na Jasło uskutecznia Derty (podobno) to się możecie zgadać :) Ładne pomosty są też na torfowisku Tarnawa, a po za tym blotko, glajda .... mi sie podoba, co więcej- w zeszłym roku w sierpniu nie było blota- i sie bardzo zawiodłem!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  5. #5
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    ten przebieg szlaku o ile pamietam ma związek z obchodami 100 lecia powstania jeziorek Duszatyńskich. W tamtym okresie prowadzona była tam zrywka i droga była troszke galaretowata:) Zdazyło mi się w maju isć tamtędy i zastanawiałem sie czy ktoś będzie używał tego toru przeszkód mając tuz obok normalną bieszczadzka stokówkę. A Jednak:) Myslę że szlak powinien wrócić na drogę bo ganianie z górki pod górkę przez jary obok równej drogi może wykończyc niejednego legalistę :))) pewno jakieś PTTKi maja tu ostatnie słowo...
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 14-09-2007 o 22:49
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    Cytat Zamieszczone przez Jabol Zobacz posta
    W tamtym okresie prowadzona była tam zrywka i droga była troszke galaretowata:)
    Szedłem tam zaraz po wytyczeniu tego odcinka i mam podobne spostrzeżenia - jest do d.. bo ziemia się obsuwa, jest to zbyt świeże - za 2,3 lata będzie ok. Natomiast o ile dobrze pamiętam to ta droga zawsze była "wyeksploatowana" przez sprzęt leśny i zawsze było na niej błoto. Raz mniejsze że lepiej iść niż teraz tym nowym a innym razem na tyle duże, że jak kolega zakładający wątek przeszedłby się w takich warunkach to szybko zmieniłby zdanie co do sensu tej drobnej korekty. M.in. "jojczenie" turystów było powodem.
    p.s - akurat w dniu 100-lecia było w miarę sucho, lepiej było iść drogą. Natomiast całkiem do d.. były wtedy nowe kładki.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #7
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    kładki były super:D szpagat prosty mógł tam zrobić każdy w ułamku sekundy i bez mozolnego teningu, rozciągania rozgrzewki...:D Ja w dniu stulecia tam nie byłem bo troche za gęsto człowieków było. Tabliczkę obniuchałem sobie kilka dni później...:)
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #8
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    ...Bruk na Jasło uskutecznia Derty (podobno) to się możecie zgadać :) ...
    Barnabo, czyś Ty jadł halucynogenki? Albo może w maglu zacząłeś robić? Jaki bruk?! Niechaj żyje błoto!

    Ja rozumiem,że ten tytułowy post, to jakaś prowokacja, żeby towarzystwo po wakacjach rozbudzić?:D

    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    a nie pisałeś kiedyś...? że chcesz bruk na Jasło chyba... :) Też prowokacyjnie to pisałeś...

    Cieszę się niezmiernie że sobie tylko tak żartujemy... no bo by trzeba było zejść ze szlaku- a tego nie robimy :)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar wtak
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    nie tak daleko Gór
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Czerwony do jeziorek Duszatyńskich - kto tyczył ten szlak?

    Bruk mógłby być, ale nie z kostki betonowej tylko granitowy - też by ślisko było :)
    pozdrówka :-)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Czerwony szlak w czerwcu
    Przez Jagoodka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 22:54
  2. Nowy uroczy szlak na Jeziorka Duszatyńskie....
    Przez agnieszkaruda w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 12:54
  3. Czerwony szlak- Komańcza- Wołosate
    Przez dynka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 19:09
  4. Czerwony szlak
    Przez elfica w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 28-03-2006, 23:14
  5. Kto pisal do Szaszki, ten...
    Przez sedona w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-10-2003, 12:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •