Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Kuk

  1. #21
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kuk

    Nie tylko w Baligrodzie. Kilka lat temu byliśmy na szkoleniu w Birczy. Kolega opowidał o Świerczewskim, o bitwach pod Wiżminą i Budziszynem. Zostaliśmy wyrzuceni z miasteczka. To tylko świadczy o emocjach jakie towarzyszą rozmowom o UPA. Dla nas są to bandyci, dla Ukraińców są bohaterami. Fakt, czytam książki Motyki. Jest jeszcze kilku innych historyków w podobny sposób interpretujących naszą wspólną, jakże skomplikowaną i tragiczną historię polsko-ukraińską.
    Co do metod to zdaniw mam podobne do Twojego.

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Kuk

    [QUOTE=lucyna;49005]Idąc Twoim tokiem myślenia należałoby nazywać bandami SS, QUOTE]

    No nie , jak Ty Lucuna chcesz nazywać toto inaczej niż organizacją zbrodniczą (za jaką została uznana),to ja nie mam przyjemności i ochoty dyskutowć dalej z Tobą.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie Odp: Kuk

    Toś polecił... Pamiętam że pierwszego dnia kiedy wysiadłem w Baligrodzie, a miałem tam mieszkać jakiś czas- pewien człowiek, który sądząc po wyglądzie jego niejedno przeżył) podszedł do mnie i zapytał "ale czy lubisz Ukraińców"...

    Osobny fakt, to taki, że dawno minęły już czasy kiedy dwa zwaśnione kraje wytaczały swe wojska i oręża na pole, i ścierały się racje jednych i drugich. Nie od dziś toczą się wojny w których istotnym aspektem jest wyniszczenie także narodu jako całości.

    Nieco zmieniając temat, zapytam inaczej- o sprawę która chyba niewielu z nas (oby nikogo) dotyczy bezpośrednio. Atak Czeczeńskich ... nazwijmy to bojowników w teatrze w Moskwie nie tak dawno temu.... No to jak ich nazwiemy?
    - Terroryści,
    - Partyzanci?
    - Czy może jeszcze inaczej?

    (aha, pomijam tu wszelkie teorie "spiskowe" które by wskazywały że to ruskie same sobie zrobiły zamach w celu uzyskania poparcia na dalsze działania)
    Ostatnio edytowane przez Barnaba ; 23-09-2007 o 23:47
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Nie tylko w Baligrodzie. Kilka lat temu byliśmy na szkoleniu w Birczy.....
    Czy Twoja wiedza ogranicza się tylko do szkoleń przewodnickich, o których bez przerwy czytam w Twoich postach , jeżeli tak to nie dziwi mnie reszta .
    Słyszałem kilku przewodników którzy potrafią opowiadać takie bzdety ,że śmiać się chce i litość człowieka bierze nad pozimem ich wiedzy.Tak że nie gadaj wiecznie o szkoleniach. ( oczywiście nie dotyczy to wszystkich przewodników)
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #25
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kuk

    [quote=joorg;49013]
    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Idąc Twoim tokiem myślenia należałoby nazywać bandami SS, QUOTE]

    No nie , jak Ty Lucuna chcesz nazywać toto inaczej niż organizacją zbrodniczą (za jaką została uznana),to ja nie mam przyjemności i ochoty dyskutowć dalej z Tobą.
    Co mogę powiedzieć na takie dictum verbum? Tylko zamilknąć.

  6. #26
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    No to jak ich nazwiemy?
    - Terroryści,
    Terroryści.

  7. #27
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Nieco zmieniając temat, zapytam inaczej- o sprawę która chyba niewielu z nas (oby nikogo) dotyczy bezpośrednio. Atak Czeczeńskich ... nazwijmy to bojowników w teatrze w Moskwie nie tak dawno temu.... No to jak ich nazwiemy?
    - Terroryści,
    - Partyzanci?
    - Czy może jeszcze inaczej?

    (aha, pomijam tu wszelkie teorie "spiskowe" które by wskazywały że to ruskie same sobie zrobiły zamach w celu uzyskania poparcia na dalsze działania)
    Tutaj sprawa jest dość oczywista: Rosja prowadzi wojnę w Czeczenii,niestety metodami terrorystycznymi(gwałty,mordy na cywilach).Zwierzchnikiem sił zbrojnych Rosji jest demokratycznie wybrany prezydent Putin.On więc reprezentuje wszystkich Rosjan,działa w ich imieniu.Jeżeli więc stosuje metody terrorystyczne,druga strona ma prawo, a nawet obowiązek stosować takie same metody,w tym konkretnym przypadku mordować dzieci,kobiety,staruszków itd.Jeżeli Rosjanie nie zgadzają się na takie metody zawsze mogą odwołać prezydenta.Na pewno zaś nie mają prawa nazywać Basajewa (Czeczenów) terrorystą, nie zgadzając się (nie przyznając) na nazwanie takoż Putina (i siebie samych).
    Pozdrav

  8. #28
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Tutaj sprawa jest dość oczywista: Rosja prowadzi wojnę w Czeczenii,niestety metodami terrorystycznymi (gwałty,mordy na cywilach).Zwierzchnikiem sił zbrojnych Rosji jest demokratycznie wybrany prezydent Putin.On więc reprezentuje wszystkich Rosjan,działa w ich imieniu.Jeżeli więc stosuje metody terrorystyczne,druga strona ma prawo, a nawet obowiązek stosować takie same metody,w tym konkretnym przypadku mordować dzieci,kobiety,staruszków itd.Jeżeli Rosjanie nie zgadzają się na takie metody zawsze mogą odwołać prezydenta.Na pewno zaś nie mają prawa nazywać Basajewa (Czeczenów) terrorystą, nie zgadzając się (nie przyznając) na nazwanie takoż Putina (i siebie samych).
    Per analogiam!

    Tutaj sprawa jest też oczywista!
    Ameryka (USA) prowadzi wojnę w Iraku, niestety metodami terrorystycznymi (gwałty, mordy na cywilach - potwierdzone wyrokami sądów USA)
    Zwierzchnikiem sił zbrojnych USA jest demokratycznie wybrany prezydent Bush. On więc reprezentuje wszystkich Amerykanów, działa w ich imieniu. Jeżeli więc stosuje metody terrorystyczne, druga strona ma prawo, a nawet obowiązek stosować takie same metody, w tym konkretnym przypadku mordować dzieci, kobiety, staruszków itd.
    Jeżeli Amerykanie nie zgadzają się na takie metody, zawsze mogą odwołać prezydenta. Na pewno zaś nie mają prawa nazywać Usamy Ben Ladena (Arabów) terrorystą, nie zgadzając się, (nie przyznając) na nazwanie takoż Busha (i siebie samych)

    Takie poglądy powinny być leczone, długo i koniecznie w systemie lecznictwa zamkniętego! Przepraszam za OT. + Pastor
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie Odp: Kuk

    :) Cóż, moje poglądy są zbliżone z Browarowymi (poglądami Browara). Analogia Pastora jest też trafna.
    Polecam urywek pewnego wywiadu.... i przysłuchanie się w szczególności :
    "- who won Vietnam War?
    - we did?"
    Ciężko oczekiwać że mają tyle rozumu by cokolwiek i kogokolwiek odwoływać.
    http://pl.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #30
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Kuk

    a ja juz myslalam ze siedza w tym watku jakie zdjecia z milej ukrainskiej poloniny
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •