Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Kuk

  1. #1
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Kuk

    A tak poza wszystkim - właśnie znalazłem info, że w Kijowie zmarł ostatni dowódca UPA - Wasyl Kuk. Miał 95 lat.

    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #2
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    A tak poza wszystkim - właśnie znalazłem info, że w Kijowie zmarł ostatni dowódca UPA - Wasyl Kuk. Miał 95 lat.

    Derty
    No........! On sobie na to zasłużył już dawno! (Kruty ne werty a treba umerty!)
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar pioabram
    Na forum od
    03.2007
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Pastor Zobacz posta
    No........! On sobie na to zasłużył już dawno! (Kruty ne werty a treba umerty!)
    To chłopak troche pozyła ile przezył!I dozył samoistnej ukrainy.ot co!
    A nasi z AK-wiekszosc skonczyła zywot w kazamatach łubianki...

  4. #4
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez pioabram Zobacz posta
    a ile przezył!I dozył samoistnej ukrainy.ot co!
    A nasi z AK-wiekszosc skonczyła zywot w kazamatach łubianki...
    Przeżył, oj przeżył! A nasi z Ak? Nie wszyscy skończyli w kazamatach Łubianki! Niektórych wyrezali "bracia" Ukraincy w myśl hasła Romana Szuchewycza - "Smierć jednego Lacha to jeden metr wolnej Ukrainy" Ze już nie wspomnę o takich praktycznych hasłach jak: "Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym a Ukrainu stworyty musym". "Nebo budie Ukraina, nebo lacka krow po kolina" No i co się tu dziwić że doczekali Samostijnej Ukrainy! Przy takim zaangażowaniu i zdecydowaniu???
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  5. #5
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Pastor Zobacz posta
    No i co się tu dziwić że doczekali Samostijnej Ukrainy! Przy takim zaangażowaniu i zdecydowaniu???
    Można by pomyśleć, że pomarańczowa rewolucja pochłonęła życie tysiące Lachiw.
    Ile lat jeszcze musi minąć by można było rzec: i odpuść jako i my odpuszczamy..
    Długi

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Kuk

    Moi drodzy, byt kształtuje świadomość. Facet żył w takich a nie innych czasach, i trudno mieć mu za złe jego czyny. Ktoś na tym forum mial albo i ma wpisane hasło
    "nie chodzi o to by ginąć za ojczyznę, tylko by inni ginęli za swoją"
    - jeśli mnie pamięć trochę zawiodła i nieco przekręciłem- przepraszam.

    To hasło regularnie pojawiało się na forum w stopce, i jakoś nikogo to nie burzyło. Tamten nieszczęśnik wcielił to hasło w życie i nagle psy na nim wieszacie.
    Dziś większość wycieczek w Warszawie zatrzymuje się przed Kolumną Zygmunta, ten król jest opisywany bardzo pozytywnie, a przecież krwawo tłumił wszelkie powstania na Ukrainie. Ale czy był złym dowódcą wojsk? Jak by nie było, leży sobie teraz na jednym z najbardziej szanowanych miejsc w tym kraju- na Wawelu.

    Nieszczęśnik zmarł mając 95 lat. Starość nie radość, kto wie co mu dolegało, czy cierpial czy nie. Może tam będzie mu lepiej. Komentarze Pastora mnie nieco zaskoczyły, nawet jesli to prowokacja do dalszej dyskusji to jest ona dość niskich lotów. Welde mnie oczywiście, bo kto inny może klaskać z przytupem
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Moi drodzy, byt kształtuje świadomość. Facet żył w takich a nie innych czasach, i trudno mieć mu za złe jego czyny.[...]
    Tamten nieszczęśnik wcielił to hasło w życie i nagle psy na nim wieszacie.
    Właśnie. Niektórzy nawet krytykują Hitlera i Stalina. Nieszczęśnicy żyli w innych czasach i trudno mieć im to za złe - też wcielali (tę częściowo kretyńską) maksymę w życie...
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #8

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Facet żył w takich a nie innych czasach, i trudno mieć mu za złe jego czyny.
    Barnaba zawsze dla kogoś są "takie a nie inne czasy". Juliusz Gajusz Cezar podbił Galię, ale kosztem wymordowania około 2 milionów Gallów (tak tak, ta liczba to nie pomyłka). W latach 70-tych ub. wieku Czerwoni Khmerzy wykończyli podobną ilość własnych rodaków. A co nie tak dawno działo się na Bałkanach ? Teraz dzieje się w Afryce ?
    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Dziś większość wycieczek w Warszawie zatrzymuje się przed Kolumną Zygmunta, ten król jest opisywany bardzo pozytywnie, a przecież krwawo tłumił wszelkie powstania na Ukrainie.
    Tak, tłumił. Jednak nie działał w celu fizycznej eliminacji całych narodowości. Nie dążył do jednolitej narodowościowo RP.
    A cele i metody UPA dobrze w kilku zdaniach streścił Pastor.
    Ukraina miała być Samostijna i Soborna.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Kuk

    nie chciałem tu sądzić człowieka, po prostu rażą mnie komentarze typu Pastora z 2 postu tegoż wątku. Śmierć czeka każdego niezależnie czy sobie na to ktoś zasłużył czy nie. Reakcja w stylu że sobie zasłużył już dawno... no wzbudziła we mnie niesmak i w wyższym poście o wyraziłem. A że ktoś zły żywot miał.... niech za życia pokutuje, a nie że nad grobem ludzie tańczą. o
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar agape
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Bieszczady
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Kuk

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Moi drodzy, byt kształtuje świadomość. Facet żył w takich a nie innych czasach, i trudno mieć mu za złe jego czyny.
    Jak to trudno mu mieć za złe? Barnaba z całym szacunkiem, ale zapytam, czy Ty cokolwiek słyszałeś , czy chociażby czytałeś o działalności band UPA???? Wydaje mi się że nie i to zupełnie nie Hitlera też pożałuj, choć jego okrucieństwo nierzadko nie dorównywało okrucieństwu dowódców (i nie tylko) UPA. Przecież tymi ludźmi kierowała potrzeba chwili, takie czasy, wianuszek z dzieci na drzewie, kobiety z obciętymi piersiami........ (przepraszam za tak drastyczne przykłady, ale może one dotrą do czyjejś świadomości i pomogą ocenić i odróżnić czyny dobre od złych).

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Nieszczęśnik zmarł mając 95 lat. Starość nie radość, kto wie co mu dolegało, czy cierpial czy nie. Może tam będzie mu lepiej. Komentarze Pastora mnie nieco zaskoczyły, nawet jesli to prowokacja do dalszej dyskusji to jest ona dość niskich lotów. Welde mnie oczywiście, bo kto inny może klaskać z przytupem
    Bidulka tyle lat się męczył na tym świecie. Może go coś bolało, a jak bolało to pewnie cierpiał. Wiesz co? Ja tam nie mam nadziei, że po tej drugiej stronie będzie mu lepiej, mam tylko wiarę, że tam spotka go wreszcie sprawiedliwość, bo na tym ziemskim padole jak widać nie zdążyła. I nie rozumiem jak mogły zaskoczyć Cię komentarze Pastora. Każdy, który cokolwiek wie na ten temat zareaguje właśnie tak jak Pastor.

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Welde mnie oczywiście, bo kto inny może klaskać z przytupem
    Nie zamierzam, bo nawet przytup byłby w tym miejscu co najmniej niestosowny.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •