Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Gdzie się umyć?

  1. #1

    Domyślnie Gdzie się umyć?

    W październiku jadę ze znajmomymi na 4 dni w Bieszczady. Chcemy wykorzystać maksymalnie każdy dzien. Na ostatni dzien pobytu mamy zaplanowane kilkugodzinne wędrowanie, a pozniej do Sanoka i do Warszawy. Wędrowke skonczymy z Wetlinie. TAk sobie myśle ze dobrze byłoby wziąść jakiś prysznic po cąłym dniu i przed 12 godzina podrózą. Tylko gdzie? Czy ktos korzystał kiedys z łazienki wjakim schronisku czygdzies, bez noclegu. Ktoś ma jakis pomysł??

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    a moze sie bardziej oplaca nie brac prysznica?? wieksza szansa na luz w przedziale pociagowym
    jak juz z jakis powodow jednak jest to dla was konieczne mozna sprobowac gdzies w sanoku na stacjach benzynowych, kumpel ktory jest kierowca zawsze tak robi jak jezdzi w dlugie trasy.. mozna sie tez wypluskac w umywalkach w kazdym barowym kibelku- zamawiasz herbate i kapiel w umywalce gratis :) poza tym pozostaja zawsze takie chusteczki do mycia niemowlat, mozna sie nimi calkiem niezle odswiezyc..

    czy korzystalam z lazienki w schroniskach tam nie spiac?? dosc czesto w celu nabrania wody do butelek.. wiec przypuszcam ze dostep do umywalki masz zapewniony!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 28-09-2007 o 14:58
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    Dzięki Buba:)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar sq5jrv-mario
    Na forum od
    09.2006
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    Kathleen - jak sie dobrze zakręcisz to weźmiesz prysznic w Schronisku PTTK w Wetlinie. Jest on w budynku mieszkalnym (za domkami) po wejsciu w prawo i do konca. :) Mi sie w zeszlym roku udalo tak wykompac, tzn wziac prysznic.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    Potok strumyczek tudziez zrodelko tanie i ekologiczne. Chyba ze wygod sie zachciewa tedy grzac wode na ogniu nalezy i do bali lac.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    W październiku strumyczek to nic przyjemnego:) Chyba że jest się Morsem:) Proponuję popytać u miejscowych. Za drobną opłatą lub bez odstąpią łazienke. Ale po co się myć? 4 dni to nie tak strasznie ;-)
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta
    Potok strumyczek tudziez zrodelko tanie i ekologiczne. Chyba ze wygod sie zachciewa tedy grzac wode na ogniu nalezy i do bali lac.
    Mycie się w strumyku zdecydowanie nie jest ekologiczne.
    W końcu zanieczyszczasz go mydłem i/ lub detergentami.

    Na pewno bardziej "ekologiczne" jest korzystanie z prysznica w miejscu, gdzie woda spływa do oczyszczalni.

    Co do pytania - ja bym grzecznie zapytała w recepcji schroniska, być może potrzebna będzie drobna opłata (1-2 zł). W końcu za nagrzanie owej wody też się coś płaci.

    Pozdrowienia

    Basia

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    Toc po rycersku trzeba czynic wchodzic do mycia z calym przydziewkiem a mydlo to wymysl pogan.

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    Prawdę rzekł.
    1-2 zł? Schroniska 5 zł. Tylko tam można wziąść prysznic. Główna atrakcja zimna woda i w niektórych miejscach ograniczony czas do 1 minuty. Tylko nie pytajcie mnie w jaki sposób można się w tak krótkim czasie umyć.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 06-10-2007 o 05:59

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Gdzie się umyć?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Prawdę rzekł.
    1-2 zł? Schroniska 5 zł. Tylko tam można wziąść prysznic. Główna atrakcja zimna woda i w niektórych miejscach ograniczony czas do 1 minuty. Tylko nie pytajcie mnie w jaki sposób można się w tak krótkim czasie umyć.
    Nie muszę pytać, bo umiem.
    Ale dodatkowo używam przy tym szmatki (takiej kuchennej gąbkowej) oraz zimnej wody z kranu (lub z innego źródła, np. własnej butelki PET)
    Po prostu mydlę się prawie "na sucho" przy pomocy szmatki i tejże zimnej wody a potem w ciągu 1 min. tylko spłukuję.

    Jadąc w góry na dłużej, kiedy spodziewam się, że będą biwaki gdzie nie można się porządnie umyć zawsze zabieram ze sobą chusteczki niemowlęce. Obecnie są już robione takie papierowe, które można potem wrzucić do napotkanej ubikacji. Zanim zejdę "w doliny" noszę je sobą po kilka dni w specjalnym woreczku, a potem wyrzucam do kosza, lub partiami do ubikacji.
    Do umycia się w całości wystarczą 2-3 chusteczki. Oczywiście nie jest to to samo co normalne mycie, tak że po 3-4 dniach odczuwam ogromną potrzebną kąpieli.
    Dla mnie najgorsze jest niemycie włosów. Normalnie myję codziennie, tak że w warunkach górskich już po 3-4 dniach bez mycia włosów czuję się bardzo źle. Noszę wtedy apaszkę całkiem zasłaniająca włosy.

    Pozdrowienia

    Basia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gdzie się podział Jabol?
    Przez natasha w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 19:19
  2. Gdzie mozna się wyciszyć i odpocząć?
    Przez Mitsu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 09:07
  3. Gdzie się podział mój post ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 21:50
  4. Gdzie się wybrać
    Przez gnom w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 18:00
  5. Gdzie się podziała Nul ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2003, 14:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •