Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 98

Wątek: Nagonka na paralotniarzy

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    może to jest jakiś sposób aby pozbyć się problemu..........

    Browar!!!!! będzie ???

  2. #62
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    w lotnictwie 'prędkość " to pojęcie względne . Od prędkosci zależy wszystko . Na drodze mozna sie zatrzymać . Zatrzymanie się w powietrzu oznacza ..oj!! bardzo żle..!!!!!!!!!!!!!!!!

    tak więc porównanie bardzo nie trafne.......


    Tak mi się wspomniała taka historia z przed paru lat . Międzynarodowe Zawody Balonowe na Ukrainie.. załoga balonu dostaje się w obszar silnego wiatru , który znosi balon nad terytorium Białorusi . Nadlatuje śmigłowiec straży granicznej i daje pilotom znaki aby się zatrzymali. Balon oznakowany barwami USA. Po chwili zostają odpalone dwie rakiety w kierunku balonu. Balon spada płonąc z wysokości 800 m do lasu. Ginie cała załoga.

    coś wam powiem .. balon stał w miejscu od początku lotu... ????????
    Jest ryzyko,jest zabawa,albo piargi,albo sława...
    Pozdrav

  3. #63
    Bieszczadnik Awatar WueM
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Piotrków Trybunalski
    Postów
    102

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Szanowny freebies
    Widzę, że muszę wyłożyć kawę na ławę...
    Przekroczenie prędkości było tylko taką sobie odnośnią do wszystkich wykroczeń, które się popełnia na drodze. Równie dobrze mogłem napisać o wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych albo przejeżdżaniu przez skrzyżowanie na żółtym lub czerwonym świetle.

    Chodzi mi nie o to, że masz się zatrzymać w powietrzu i gadać ze strażą Parku, a o to, że przepisy są po to, żeby ich przestrzegać. Tak jest w całym (cywilizowanym) świecie. Jeśli przepis mówi, że latać nie wolno, to latać nie wolno i nie można mieć pretensji do służb parkowych, że wykonują swoje obowiązki.

    Przepis, to nie tylko ustawa czy rozporządzenie. Przepis to też regulamin Parku. Jeśli jesteś na terenie parku narodowego, to stosuj się do jego regulaminu. Jak wchodzisz do muzeum i każą Ci założyć na buty niewygodne kapcie, to złościsz się ale stosujesz się do tego, boby Cię nie wpuszczono. To samo jest z lataniem nad parkiem narodowym. Nie jesteś biegły we wszystkich dziedzinach nauk przyrodniczych, więc nie możesz wiedzieć na co szkodzi florze i faunie takie fruwanie. Takie zmiany trwają czasem kilka, kilkanaście lat. Dla nas, jak przyjedziemy raz w roku, nic się nie zmieni. Natomiast ci, którzy prowadzą obserwacje bez przerwy widzą więcej i więcej mogą powiedzieć.

    Dobra, idę spać, rano trzeba wstać do pracy.

    Pozdrawiam wszystkich, którzy starają się przestrzegać przepisy, a w szczególności przepisy ruchu drogowego.
    Nie wszystkim dzieciom jest pisane stać się dorosłymi, niektóre nie mogą nauczyć się kłamać.

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar WueM
    Na forum od
    04.2004
    Rodem z
    Piotrków Trybunalski
    Postów
    102

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Tak, to balon stał w miejscu, a Ziemia się kręciła. To jest jakieś rozwiązanie. To ma nawet sens. Może nawet sęs?
    Nie wszystkim dzieciom jest pisane stać się dorosłymi, niektóre nie mogą nauczyć się kłamać.

  5. #65
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Cytat Zamieszczone przez WueM Zobacz posta
    Szanowny freebies
    Widzę, że muszę wyłożyć kawę na ławę...
    Przekroczenie prędkości było tylko taką sobie odnośnią do wszystkich wykroczeń, które się popełnia na drodze. Równie dobrze mogłem napisać o wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych albo przejeżdżaniu przez skrzyżowanie na żółtym lub czerwonym świetle.

    Chodzi mi nie o to, że masz się zatrzymać w powietrzu i gadać ze strażą Parku, a o to, że przepisy są po to, żeby ich przestrzegać. Tak jest w całym (cywilizowanym) świecie. Jeśli przepis mówi, że latać nie wolno, to latać nie wolno i nie można mieć pretensji do służb parkowych, że wykonują swoje obowiązki.

    Przepis, to nie tylko ustawa czy rozporządzenie. Przepis to też regulamin Parku. Jeśli jesteś na terenie parku narodowego, to stosuj się do jego regulaminu. Jak wchodzisz do muzeum i każą Ci założyć na buty niewygodne kapcie, to złościsz się ale stosujesz się do tego, boby Cię nie wpuszczono. To samo jest z lataniem nad parkiem narodowym. Nie jesteś biegły we wszystkich dziedzinach nauk przyrodniczych, więc nie możesz wiedzieć na co szkodzi florze i faunie takie fruwanie. Takie zmiany trwają czasem kilka, kilkanaście lat. Dla nas, jak przyjedziemy raz w roku, nic się nie zmieni. Natomiast ci, którzy prowadzą obserwacje bez przerwy widzą więcej i więcej mogą powiedzieć.

    Dobra, idę spać, rano trzeba wstać do pracy.

    Pozdrawiam wszystkich, którzy starają się przestrzegać przepisy, a w szczególności przepisy ruchu drogowego.

    no to jeszcze raz!! W PARKU WOLNO LATAĆ. przyjmij to do wiadomości a potem jeszcze raz coś napisz... albo lepiej może idz spać.. już

  6. #66
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    na wszelki wypadek jeszcze raz .. bedzie na rano jak wstaniesz..

    W BIESZCZADZKIM PARKU NARODOWYM NIEMA ZAKAZU WYKONYWANIA LOTÓW PARALOTNIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #67
    pan_smigielko
    Guest

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Witam. Jako iż zauważam pewne sprzeczne wypowiedzi w tym , że długim i jakże zawiłym temacie, chciałem was panowie zapytać czy Extrą 260 oraz czy szybowcem (np. Discus 2 ) można frówać w BPN? Mowa oczywiście o skali 1/4 . Extra 2m rozpiętości, Discus 4m ... waga poniżej jakichkolwiek kryterwiów kwalfikujących te oba cósie do statków powietrznych a jednak latają ! Ba nawet troche zamieszania robią. No Extra to nawet silnik 50 ccm ma, co daje nam że jest silnikowym ale nie statkiem powietrznym .

    Niestety żyję na stepie wielkopolskim, góry nie uświadczę za czym idzie i brak żagielka do śmigania modelami szybowców.

    Więc jak to jest z modelami RC ?

    A i druga sprawa. Teoretyczna w sumie ale w niedługim czasie i praktyczna. Jadę do Weremienia, wyporzyczam sobie szybowiec (co niedyskretnie się przyznam- mogę zrobić) i zapragnę polatać na fali albo żaglu w Bieszczadach to nie mogę czy mogę w końcu?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pan_smigielko ; 09-10-2007 o 00:34

  8. #68
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Cytat Zamieszczone przez pan_smigielko Zobacz posta
    Witam. Jako iż zauważam pewne sprzeczne wypowiedzi w tym , że długim i jakże zawiłym temacie, chciałem was panowie zapytać czy Extrą 260 oraz czy szybowcem (np. Discus 2 ) można frówać w BPN? Mowa oczywiście o skali 1/4 . Extra 2m rozpiętości, Discus 4m ... waga poniżej jakichkolwiek kryterwiów kwalfikujących te oba cósie do statków powietrznych a jednak latają ! Ba nawet troche zamieszania robią. No Extra to nawet silnik 50 ccm ma, co daje nam że jest silnikowym ale nie statkiem powietrznym .

    Niestety żyję na stepie wielkopolskim, góry nie uświadczę za czym idzie i brak żagielka do śmigania modelami szybowców.

    Więc jak to jest z modelami RC ?

    A i druga sprawa. Teoretyczna w sumie ale w niedługim czasie i praktyczna. Jadę do Weremienia, wyporzyczam sobie szybowiec (co niedyskretnie się przyznam- mogę zrobić) i zapragnę polatać na fali albo żaglu w Bieszczadach to nie mogę czy mogę w końcu?

    Pozdrawiam
    lataj ile chcesz. WOLNO!!!!!!!!!!!!!!!!!szybowcem tez..

    i tak zaraz nieuki się odezwą i powiedzą że nie..... :))

  9. #69
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    lataj ile chcesz. WOLNO!!!!!!!!!!!!!!!!!szybowcem tez..
    Co do szybowca to się nie wypowiadam, bo nie wiem. Ale paralotnia... Według ministra wolno, ale wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia, a to istotna różnica. Odpowiedni przepis cytowałem tutaj.

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    i tak zaraz nieuki się odezwą i powiedzą że nie..... :))
    No właśnie, dlatego proszę o jasne i czytelne wyjaśnienie, a nie pisanie pomiędzy wierszami. Jasno i czytelnie! I nie cytuj mi proszę sześciu innych ustaw tylko wyjaśnij dlaczego ignorujesz ten jedyny przepis, który jasno tę dziedzinę reguluje.

    I bez wycieczek osobistych i bez krzyku, dobrze? Jak dotąd personalnie do Ciebie nikt się nie przyczepiał.
    Czterech panów B.

  10. #70
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: nagonka na paralotniarzy

    Zasięgnąłem języka u kumpla paralotniarza,szybownika i jednocześnie posiadającego licencję pilota.Bez podania źródłowych przepisów streszczę: ponad parkami narodowymi można latać (przelatywać) i szybowcami i paralotniami na wysokości nie mniejszej niż 300 do 600m w zależności od szerokości wyłączonego terenu.Tak mówił pilot na szybko,ma pogrzebać w przepisach odnośnie do BdPN-u i uściślić oraz podać konkretne przepisy.Jak się dowiem to zapodam.
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady oczyma paralotniarzy
    Przez freebies w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 11:57
  2. Ogłoszenie dla paralotniarzy
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 13:28
  3. Dziurkowiec- mekka paralotniarzy
    Przez freebies w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 20:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •