Strona 15 z 67 PierwszyPierwszy ... 5 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 25 65 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 669

Wątek: Pyrlandia

  1. #141
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Węgorzewo
    Postów
    159

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    Witam !
    Byłem w Czerniejewie w ubiegłym roku.Miasteczko ładne, a park, istotnie bardzo urokliwe miejsce. W pałacu niestety nie byłem i teraz trochę, oglądając fotki, żałuję.

  2. #142
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    W Czerniejewie jeszcze nie byłam, jak będę w pyrlandii na pewno się wybiorę. Może nie wielkopolska ale posiadam ładne zdjęcia z zamku Książ bo ostatnio tam byłam:

    Kotlina Kłodzka, Czechy 2008 428.jpgKotlina Kłodzka, Czechy 2008 430.jpgKotlina Kłodzka, Czechy 2008 434.jpg

    Kotlina Kłodzka, Czechy 2008 447.jpgKotlina Kłodzka, Czechy 2008 453.jpgKotlina Kłodzka, Czechy 2008 454.jpg
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  3. #143
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    Zaniemyśl i Koszuty

    Jak to w pyrlandii słońce budzi nas od rana. Poranne obowiązki (spacer z kudłatym kumplem) i po śniadanku można ruszać w plener. Dzisiaj w planie wypad do Zaniemyśla i może jeszcz gdzieś. Zaniemyśl to miasteczko położone nad jeziorami. Miejscowośc ta związana jest z rodziną Raczyńskich. Przy kościele znajduje się grobowiec hr. Raczyńskiego założyciela Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Będąc w Zaniemyślu nie można pominąć odwiedzin na wyspie Edwarda. Atrakcją jest koniecznośc przeprawy promem. Na wyspie możemy obejrzeć domek szwajcarkim w którym Raczyński popełnił samobójstwo. Częstym gościem na wyspie był krajoznawca Mieczysław Orłowicz. Na samej wyspie piękne stare drzewa (lipy, dęby, olsze, jesiony) ale niestety teren wyspy zaniedbany a szkoda. Wracając do Poznania zahaczamy jeszcze o Koszuty. Jest tam muzeum ziemi średzkiej. Teren otoczony pięknym parkiem utrzymanym w styl angielskim. Miejsce to jest mało znane a warte odwiedzenia. I to tyle z dzisiejszego wypadu po pyrlandii.
    http://picasaweb.google.pl/Pyra.57/Z...szuty27072008R
    pozdrawiam
    Marek

  4. #144
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    A dzisiaj byłem na spacerze nad Rusałką. Fajnie jest, że w środku miasta mamy rozległy kompleks leśny z jeziorami. Piękne miejsce spacerowe chetnie odwiedzane przez pyrlandczyków.

    pozdrawiam
    Marek
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    • Typ pliku: jpg 1.jpg (78.8 KB, 6 odsłon)
    • Typ pliku: jpg 2.jpg (140.4 KB, 6 odsłon)
    • Typ pliku: jpg 3.jpg (88.1 KB, 7 odsłon)
    • Typ pliku: jpg 4.jpg (94.7 KB, 7 odsłon)
    • Typ pliku: jpg 5.jpg (51.0 KB, 6 odsłon)
    • Typ pliku: jpg 6.jpg (105.5 KB, 8 odsłon)

  5. #145
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    W dniach 6-7.09.2008 r. Dni Pyrlandii. Zapowiada się niezła imprezka. Bedzie coś dla ciała i dla ducha. Dla ciała wiele przysmaków z pyry. Warto wpaść na wekend do pyrlandii.

    pozdrawiam
    Marek

  6. #146
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    a ja bym najchętniej zwiał gdzieś daleko. Hałas, chamstwo, niekończące się masy gamoni i innych wymoczków szukających guza (lub rozdających guzy)... a pieczone kartofle to najlepiej smakują w lesie, takie z popiołu....

    Zapraszam wszystkich na łęgi dębińskie. Najserdeczniej tych, którzy mają niedosyt po bieszczadzkich aniołach. Tłok w prawdzie mniejszy, ale ogólnie podobnie. No, chyba że by grała Czeremszyna, Lube, czy choćby Melnitsa- to chętnie bym został. Ale przypuszczam ze byłoby nas 4: Bertrand, Polej, Pyra i ja, no, może jeszcze TQT by się pojawił:)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #147
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    Barnaba pomysł do zrealizowania + do tych pyrek dobre browarki .... i można będzie powspominać przy tym o połoninach.

    pozdrawiam
    Marek

  8. #148
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    "pod pieczone kartofle najlepszy jest bimber"
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  9. #149
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    "pod pieczone kartofle najlepszy jest bimber"
    W rzeczy samej!
    Pozdrawiam
    Przemek

  10. #150
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Pyrlandia

    Zawsze\wydawało mnie się ,że to forum jest związane z Bieszczadami.
    Teraz mam pewne wątpliwości bo okazuje się,że na forum Bieszczadzkim mogę poczytać o Śląsku, Wielkopolsce,Roztoczu itd.
    Czyżby te rejony kraju nie miały swojego forum, gdy tak dalej będzie się rozwijać nasze Bieszczadzkie forum to za chwilę zacznę czytać i oglądać zdjęcia np; z Malediwów.Co na to admin.
    Wojtek legionowo

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •