Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Polskie litery

  1. #1

    Domyślnie Polskie litery

    Wypowiedź z innego tematu:
    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    Hero a ja nie uzywam polskich liter z jednej prostej przyczyny: raz ze szybciej, ale....u niektorych np. piszacych z USA pozniej wyskakuja krzaczki. Wez sobie wyobraz taki text gdzie wszystkie polskie znaczki wystepuja w postaci krzaczorow. TRAGEDIA!!!
    miejze wiec sumienie dla nich.
    Po pierwsze, nie trzeba się spieszyć pisząc. Dobrze jest też ponownie przeczytać swój post przed wysłaniem.

    Po drugie, piszący z USA (w większości tzn. pod Windows XP) nie powinni mieć problemu, aby pisać z ogonkami. Wystarczy przełączyć driver klawiatury. Nie jest to skomplikowane. Trudniej jest w innych krajach, które nie używają klawiatury amerykańskiej (np. we Francji), ale też są na to sposoby. W razie czego mogę służyć pomocą.

    Są jednak sytuacje, że manipulowanie driverami nie jest możliwe. Rozumiem, że Ci co piszą bez polskich liter, robią tak, bo w ich przypadku nie można inaczej.

  2. #2
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    Wiele trudu zadałem sobie podczas ostatnich przenosin forum na nowy serwer by przekodować bazę danych. Zysk z tej operacji jest taki, że dziś nikt nie ma prawa mieć krzaków. Pod warunkiem, że używamy jakiejś normalnej przeglądarki (czytaj - nowoczesnej np.: Firefox, Opera) gdzie wybór kodowania odbywa się automatycznie. Jeśli nie proszę się przełączyć manualnie na UTF-8 i problem zniknie.

    Używamy UTF-8 dzięki czemu możemy pisać z polskimi znakami diakrytycznymi i jednocześnie używać wielu różnych języków i czcionek np.: Pусский, Українська, Ελληνικά (Grecki), Română i kilkuset innych.
    Poprzednio nie było to możliwe.

    Amerykanie sobie również z tym radzą :) Inna kwestia to instalacja innych zestawów znaków na obcych kompach ale to już inny problem.
    Bieszczadnicy piszący z kompów gdzie brakuje pl znaczków są usprawiedliwieni :)
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #3
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    w moim mozna, ale nie bede pisala z polskimi, bo tak tez pisze na innych forach, czatach, IRCach,gg itd;-))))
    Mozecie mnie dac bana za nieuzywanie polskich znaczkow i za pisanie z bledami i juz
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #4

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    w moim mozna, ale nie bede pisala z polskimi, bo tak tez pisze na innych forach, czatach, IRCach,gg itd;-))))
    Admin zadał sobie wiele trudu przekodowując bazę danych, aby można było jednocześnie używać wielu czcionek i języków, a Tobie się nie chce nacisnąć od czasu do czasu w dodatkowy klawisz.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    w moim mozna, ale nie bede pisala z polskimi, bo tak tez pisze na innych forach, czatach, IRCach,gg itd;-))))....
    A może za dużo Ciebie wszędzie i już nie masz "siły naciskać" alt

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    ....
    Mozecie mnie dac bana za nieuzywanie polskich znaczkow i za pisanie z bledami i juz
    A to już świadczy o Tobie ...... ban jest zbędny , ale chyba ważne jest też to co inni sobie myślą o Tobie -- czy nie?

    ps. z tym nie pisaniem polskich "znaków" ,to tak jest jak ktoś wyjedzie do USA i po pół roku pobytu zaczyna (na siłę ) mówić z "amerykańskim" akcentem - śmieszne to jest.
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 18-10-2007 o 17:33
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #6
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    joorg pozwolisz , ze to JA bede decydowac, czy mnie za duzo czy mnie za malo jest gdziekolwiek???
    dziekuje!!!
    Zdanie innych na moj temat tak jakby malo mnie interesuje, choc wyznaje jedna zasade: nie wazne jak, zle czy dobrze, wazne zeby gadali!!!bo to znak , ze jeszcze nie umarlam.
    I poraz kolejny powtorze: czytanie jest czynnoscia zalezna od naszej woli w przeciwienstwie do np..... ok nie napisze, kazdy wie;-) nikt nikogo nie zmusza do czytania moich wypocin, PROSTE???
    jak slonce dla mnie;-)
    Doceniam wklad pracy wlozony w te polskie krzaczki, niemniej uzywanie polskich fontow jest uznawane wszedzie indziej za objaw ignorancji i zlego wychowania polecam Panowie netykiete do poduszeczki
    i tym milym akcentem...
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  7. #7

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    uzywanie polskich fontow jest uznawane wszedzie indziej za objaw ignorancji i zlego wychowania polecam Panowie netykiete do poduszeczki
    i tym milym akcentem...
    Dawno temu drukarki komputerowe nie miały polskich liter, miały tylko duże litery łacińskie. Wszystkie znaki były wygrawerowane na bębnie i młotki waliły w papier, pod którym obracał się bęben, aby złapać odpowiednią literę. Dane wprowadzało się do komputera za pomocą taśmy perforowanej albo kart perforowanych. Do komunikacji z komputerem używało się czegoś w rodzaju elektrycznej maszyny do pisania. Jakoś z tym się wtedy żyło, ale nie był to duży komfort.

    Ten aspekt netykiety, o której piszesz, w moim rozumieniu odszedł już do przeszłości.

    Mogę się jedynie z Tobą zgodzić, że jeszcze dzisiaj, niektóre programy, np. gadu-gadu, nie radzą sobie z polskimi literami. Taka jest po prostu ich wada.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    joorg pozwolisz , ze to JA bede decydowac, czy mnie za duzo czy mnie za malo jest gdziekolwiek???
    dziekuje!!!...
    Pozwalam ,pozwalam.. Twoja sprawa .. a "gajowemu .... do tego"... ,ważne ,że "JA" o sobie piszesz dużymi literami i tu chce Ci się nacisnąć shift.
    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    ...Zdanie innych na moj temat tak jakby malo mnie interesuje, choc wyznaje jedna zasade: nie wazne jak, zle czy dobrze, wazne zeby gadali!!!bo to znak , ze jeszcze nie umarlam.
    ...
    To znaczy dla Ciebie się liczy :dużo , byle co .. szajs .. byle być .... ale " JA" jestem tu i tam....i gadają o Mnie -- można i tak.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    moja komorka tez nie zawsze sobie radzi i wtedy naprawde mam problem przeczytania smsa!nie wiem czemu problem sie pojawia jak ktos pisze nie z nokii na nokie...przynajmniej u mnie i czasem z netu. W miejscu ś,ć,ź mam takie krzaczory...tragedia!
    A poniewaz nie czyn drugiemu co tobie nie mile...nie uzywam polskich fontow i juz.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #10
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Polskie litery

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Pozwalam ,pozwalam.. .
    Kotus, tak tylko powiedzialam, bo ZADEN facet (i tu tez mi sie chce nacisnac shift,alt czy co tam jeszcze) nie bedzie mi mowil CO mam robic;-))na glowe jeszcze nie upadlam. Ale dziekuje za pozwolenie-mile to z Twojej strony
    w zwiazku z tym zycze Ci dobrej nocy gdyz ja bynajmniej oddalam sie w ramiona tym razem tylko Morfeusza
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 17:51
  2. Polskie gry i zabawy
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2001, 11:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •